[is200]Migajacy TRACK OFF

ODPOWIEDZ
Ralph4
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2012, o 12:40
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Slask
Kontakt:

[is200]Migajacy TRACK OFF

Post autor: Ralph4 »

Auto: Lexus LS 400 ,1996r + gaz ( przelaczany pod wplywem osiagniecia odpowiednich obrotow)

Witam, jakis czas temu zalazylem nowy watek
:viewtopic.php?f=34&t=5375
nie bardzo wiem czy tamten temat ma cos wspolnego z tym tematem ale tak na wszelki wypadek podaje.

Wiec tak opis mojego problemu jest nastepujacy: samochodzik na benzynie smiga wspaniale nie ma najmniejszych problemow, natomiast gdy tylko przelacze go na gaz to na wolnych obrotach pracuje nie rowno, podczas ruszania sa wyczowalen delikatne szarpania, a po jakims odcinku przejechanym zaczyna mrugac kontrolka "TRACK OFF". Mowiac szczerze nie wiem jak to zdiagnozowac, co Ciekawe gdy samochod przelacze z gazu na benzynke objawy nie ustaja i dzieje sie dokladnie tak samo jak na gazie. W okresie zimowym kiedy jade samochodem na gazie i zgasze silnik na gazie a nastepnie po dluzszym okresie kiedy zdazy juz silnik wystygnac i odpalam go (na benzynce) auto nie wpada w wibracje ma nie rowne obroty i nie da sie praktycznie jechac, bo im bardziej wcisne pedal gazu tym autko bardziej sie dusi.... :mad:

A teraz najfajniesza czesc programu: jezeli autko na benzynie zaczyna sie zachowywac tak jak opisalem wyzej silnik jest cieply albo zimny obojetnie i miga Track OFF, wystarczy ze otworze maske i odlacze kleme na 5s. po ponowym uruchomieniu "truck off" przestaje mrugac a samochod dziala wysmienicie :dance3: !!! do momentu kiedy znowu nie przelacze na gaz: /
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Migajacy TRUCK OFF

Post autor: Mariano »

wchodzi w tryb awaryjny? a kontrolki silnika nie m? wypadające zapłony? podłączałeś pod kompa?
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Ralph4
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2012, o 12:40
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Migajacy TRUCK OFF

Post autor: Ralph4 »

kontrolka z silnika swieci mi sie caly czas bo gaz robi bledy na lambdzie i caly czas. pod kompa nie podpinalem narazie chcialem zaczerpnac opini na forum. a co znaczy wypadajacy zaplon ?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Migajacy TRUCK OFF

Post autor: janasek »

A wymieniałeś świece, kable, może padła któraś cewka? w 1UZ sa chyba dwie - po jednej na 4 cylindry. Może któraś połówka nierówno pracuje? Podłacz koniecznie pod kompa.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Migajacy TRUCK OFF

Post autor: maniek_ls400 »

Byłeś u gazownika ? Jeśli twierdzi, że to nie wina gazu - zmień gazownika. Ewidentnie wina błędów w instalacji LPG.
Z dawnych czasów (LS400'92) migało mi TRC, gdy miałem przetarty kabel przy osłonie lewego koła pasowego (wchodzi od dołu w metalową osłonę).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Ralph4
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2012, o 12:40
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Migajacy TRUCK OFF

Post autor: Ralph4 »

Kable, swiece nowe wtryski czysczone na myjce ultradzwiekowej... wiec to raczej nie to podjade do gazownika i zobaczymy co mi powie
LPGK

Re: Migajacy TRUCK OFF

Post autor: LPGK »

Ralph4 pisze:Kable, swiece nowe wtryski czysczone na myjce ultradzwiekowej... wiec to raczej nie to podjade do gazownika i zobaczymy co mi powie
Strojenie lpg się kłania.
Jaki masz setup i ile przebiegu na LPG?
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Migajacy TRACK OFF

Post autor: Flash »

Najprawdopodobniej masz uwalony jeden z wtrysków gazowych. Kiedy wypadnie kilkadziesiąt/set zapołonów ECU wyłącza ten cylinder i mruga trakcją. Kiedy zdejmiesz klemę, kasujesz ten błąd i do puki jedziesz na benie - jest ok.
Jeśli masz możliwość zdiagnozować na którym garku nie pali, podmieniasz wtryski gazu tego uwalonego z jakimś innym i masz diagnozę.
Gaz niekoniecznie jest źle ustawiony - check'iem uderza ponieważ jeśli nie podaje gazu do jednego cylindra to wylotem idzie niespalony tlen, który wyłapuje lambda i wydaje się ECU że ma za ubogo. Bądź też check świeci po prostu z powodu niewypałów
A jeśli nie wtrysk gazu, to ewentualnie świece i kable zapłonowe ale na to bym nie stawiał nawet w 5%
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Migajacy TRACK OFF

Post autor: Marchol »

Nie ma tam instalacji 2 gen ? Więc wtryski odpadają....
Obrazek
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Migajacy TRACK OFF

Post autor: Flash »

Ok, jeśli więc jest instalacja mieszalnikowa to generalnie problem leży w zasilaniu paliwem gazowym. Rozumiem że w ramach gwarancji już ci tego nie zrobią. Jeśli masz możliwość, podjedź do mnie. Podłączymy pod komputer lpg i zweryfikujemy wskazania, może nic poważnego
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości