[is200]Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

ODPOWIEDZ
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

[is200]Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: volcano44 »

Mam taki problem (jeden z wielu z tym autem IS 200 Sport) Otóż cały czas świeci kontrolka ABS oraz pulsuje (circa co 1 sek) Kontrolka trakcji.TC nie reaguje na przycisk.
Dzisiaj podczas przeglądu zauważyłem ,że tylne tarcze hamulcowe od wewnątrz są ZARDZEWIAŁE (choć pomiar siły hamowania w normie) co pewnie ewidentnie świadczy o zapieczeniu tłoczków.Czy to może być przyczyna
w/w objawów? Niestety nie wiele mogę zrobić ponieważ autko jest na pięknych czarnych felgach Dotz ...tylko niestety nie ma końcówki do śrub zabezpieczających.
Oczywiście fizycznie nie działa ani jedno ani drugie i autko śmiga bokiem aż miło.posting.php?mode=edit&f=34&p=32531#
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: janasek »

Odnośnie śrub zabezpieczających to do rozwiercenia i bez problemu zdejmiesz koła. Wtedy pozostaje Ci zakup nowego kompletu - innej drogi nie ma. chyba że chce Ci się bawic w jakies patenty, zależy jaki rodzaj śruby zabezp. siedzi ale to zazwyczaj jest strata czasu...

A czy przpadkiem zamiast kontrolki ABS nie świeci Ci się chceck engine?? ABS na pewno nie działa? Wcale nie powiedziane że jeżeli tarcze są od środka zardzewiałe to znaczy że tłoczki się zastały. Zrób test i po dłuższej przejażdzce po miescie sprawdz temp felg - jeżeli któraś jest wyraźnie ciepła/bardziej ciepła to wtedy tłoczek nie odbija i niszczysz kolcki z tarczą. Trzeba to jak najszybciej zrobić.

Jeżeli Ci się ABS świeci to podepnij sie pod kompa i wtedy wyjdzie gdzie leży problem - obstawiam którys czujnik koła lub jego połaczenie z instalacją (wilgoć?).

Pozdro
Luxusem jadę... :)
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: volcano44 »

Kontrolka check eng zachowuje się prawidłowo, abs nie działa .Koła trą aż przykro je docierać.
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: volcano44 »

Obracając tylne koła ręcznie wyraźnie stawiają opór i słuchać pocieranie klocków o tarcze.Autko stało przez ostatnie trzy miechy nie używane.Dzięki za poradę ze śrubami .spróbuję wcielić to w życie w poniedziałek.Dam znać co z tego wyszło.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: maniek_ls400 »

Pracownik w firmie, w której wymieniam opony patrząc na śruby zabezpieczające powiedział, że mają 'ustrojstwo' o tak silnym uścisku, że nie ma zabezpieczenia, którego nie odkręcą. Podjedź do gumiarzy może na Twoje zabezpieczenia też znajdą sposób ?
ISa podepnij pod kompa - wystarczy uszkodzony jeden czujnik ABS i będziesz miał zdeaktywowane oba systemy ABS i TRC.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: volcano44 »

Po problemie.Uszkodzony czujnik w przednim kole. :hobby: :hobby:
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: volcano44 »

janasek pisze:Odnośnie śrub zabezpieczających to do rozwiercenia i bez problemu zdejmiesz koła. Wtedy pozostaje Ci zakup nowego kompletu - innej drogi nie ma. chyba że chce Ci się bawic w jakies patenty, zależy jaki rodzaj śruby zabezp. siedzi ale to zazwyczaj jest strata czasu...
Nie wiem jak w twoim :LEXUS: , u mnie są szpilki więc rozwiercanie chyba raczej nie wchodzi w rachubę!
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: janasek »

volcano44 pisze:
janasek pisze:Odnośnie śrub zabezpieczających to do rozwiercenia i bez problemu zdejmiesz koła. Wtedy pozostaje Ci zakup nowego kompletu - innej drogi nie ma. chyba że chce Ci się bawic w jakies patenty, zależy jaki rodzaj śruby zabezp. siedzi ale to zazwyczaj jest strata czasu...
Nie wiem jak w twoim :LEXUS: , u mnie są szpilki więc rozwiercanie chyba raczej nie wchodzi w rachubę!
Fakt mam szpilki, ale rozwiercanie mozna zrobic na wiele sposobów, jeżeli zrobisz to umiejetnie to nie uszkodzisz szpilki. Nie musisz uzywac do tego wiertła o średnicy nakrętki, wystarczy dużo cieńsze i wtedy uważając na felgę rozwiercając w kilku miejscach jeden otwór dasz radę to zrobic bez uszkodzenia felgi i szpilki. Tylko ostrożnie. Trwa to niestety czasami i godzinę na 4 kółka. Jeżeli jednak się nie uda to wymieniasz ewentulanie jedną szpilke i po problemie.:) Tak robiliśmy w Accordach i CRV-ach a te japońce mają również szpilki. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: Kontrolka ABS i TC świecą cały czas

Post autor: Is200 »

Kolego nic nie rozwiercaj ani nie kombinuj, podjedź do jakiejś porządnej wulkanizacji i Ci odkręcą tą nakrętkę zabezpieczającą za parę groszy. Są do tego specjalne nakładki nabijane na takie zabezpieczenie i odkręca się to bez kłopotu. A Ci którzy twierdzą, że innej drogi niż wiercenie /spawanie nie ma niech sobie dalej niszczą felgi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość