[GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: Ralfx »

Chciałem sie was zapytać czy może ktoś się spotkał z taką wersją wyposażenia żeby w GS300 były elektrycznie składane lusterka. To że elektrycznie sie ustawia to standard, ale może była jakaś opcja wyposażenia która pozwalała na ich złożenie elektrycznie. Może na rynku amerykańskim albo w japońskim Aristo. Ktoś coś wie? Chętnie bym takie zainstalował żeby się składały w momencie wyjmowania kluczyka i otwierały przy przekręceniu na zapłon (mniej więcej tak jak kierownica).

Pytam bo np. w SC300 nie było tego ale już Toyocie Soarer były.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: klexus »

Tylko Aristo:( też szukałem i lipa na Europe nie wychodził ten bajer, i USA tez tego nie miała
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: ledziu »

klexus pisze:Tylko Aristo:( też szukałem i lipa na Europe nie wychodził ten bajer, i USA tez tego nie miała
potwierdzam Aristo był mechanizm automatycznego składania + jakieś cuś :szok: co po właczeniu dawało dziwne odgłosy tak jakby coś w lusterku brzęczało. Podobno miało to zapobiegać oblodzeniu ale nie zgłębiałem tematu.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: Ralfx »

Czyli się dobrze domyśliłem, a do tego był osobny klawisz na desce czy składają się w aristo same po wyłączeniu auta ?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: michal_5000 »

Jest osobny guzik nad lewym kolanem bodajze. Nie sadze zeby same sie skladaly (moze w polifcie da sie to wprogramowac interfejsem, ale tez nie wiem).
Z drugiej strony kumaty elektryk moglby chyba zrobic zeby szedl sygnal taki jak z guzika w momencie zaplonu czy zgaszenia silnika - nie wydaje sie to rocket science. ;)

PS. ja chyba mialbym takie lustra na pozbyciu...
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: Ralfx »

Oczywiście że to żaden rocket science. Nawet żeby było mniej kabli i równie użytkowo można by to podpiąć pod zamek drzwi i z pilota otwierało by sie drzwi i lusterka by sie rozkładały :) Prosta sprawa - drzwi zamknięte lusterka złożone, dzrwi otwarte to i lusterka.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: bedok »

Składanie lusterek - dla mnie bomba :ok: ale nie na stałe i przy każdym użyciu centralnego zamka.
Moim zdaniem można sobie narobić kłopotów zimą - oblodzonej szyby często nie da się otworzyć, ze złożeniem lusterka będzie jeszcze większy kłopot i spalenie silnika murowane.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: Ralfx »

Masz tu słuszną uwagę :( Nie spieszy mi się, pomyślę jeszcze nad tym, może jakiś nowy ciekawy pomysł przyjdzie mi do głowy.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: maniek_ls400 »

bedok pisze:Składanie lusterek - dla mnie bomba :ok: ale nie na stałe i przy każdym użyciu centralnego zamka.
Moim zdaniem można sobie narobić kłopotów zimą - oblodzonej szyby często nie da się otworzyć, ze złożeniem lusterka będzie jeszcze większy kłopot i spalenie silnika murowane.

pozdrawiam
Silniki składające lusterka reagują na opór. Jeśli jest zamarznięte to następuje próba złożenia i silnik przestaje 'ciągnąć' po chwili pozostawiając lusterko półzłożone. W LS400 był przycisk wymuszający złożenie - ja dorobiłem sobie przekaźnik wyzwalany włączeniem zapłonu i dopiero wtedy następowało rozłożenie luterek. W LS430 jest przełącznik 3-pozycyjny (brak składania, składanie po wyłączeniu zapłonu, złożenie przy włączonym zapłonie). Z ostatniej opcji korzystam, gdy przystawiam się prawą stroną bardzo blisko ściany. Popatrzcie czy nie da się zaadoptować mechanizmu z LS do GS ? Na Alle.o jest sporo lusterek do LSów.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
kazzz_91
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 9 lut 2016, o 19:41
Model Lexusa: GS430 MK II
Skąd:: KONIN
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Elektryczne lusterka

Post autor: kazzz_91 »

Witam.
Odgrzeję temat.
Czy ktoś może zwalczył temat elektrycznych lusterek?
Te od Aristo pasują P&P?
Megablast ma takie na sprzedaż ale pytanie ile jest przeróbek aby to zamontować ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości