Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
marekpo1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 20:21
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: marekpo1 »

Po zmianie kół na letnie swieci mi się na tablicy ikona braku ciśnienia. Nie wiem gdzie w europejskiej wersji znajduje sie guzik do resetowania- amerykańska instrukcja internetowa (lexus. com) pokazuje miejsce, w którym ja mam przycisk otwierania bagażnika lub wlewu paliwa. Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: Mariano »

wg informacji które posiadam, nie ma żadnego resetowania, same powinny zgasnąć po ruszeniu jeśli ciśnienie ok, nie pamiętam w jakimś aucie nawet zczytywało ciśnienie z zapasu....a miałeś te letnie już kiedyś założone? może nie mają czujników, bądz jeśli jest to koło z systemem bsr run flat jak np. w rav4 to trzeba wczytać kody testerem.
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
marekpo1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 20:21
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: marekpo1 »

Używałem tych kół w zeszłym sezonie i mają czujniki. Po zmianie na zimowe resetowałem wyświetlacz w ASO ale zrobiono to na stanowisku serwisowym i nie widziałem gdzie jest ten przycisk. Myślałem, że tym razem oszczędzę sobie fatygi. Dzięki za zainteresowanie.
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: barteg10gg »

Jeśli masz dwa komplety kół i każdy ma swoje czujniki to musisz pod schowkiem pasażera przełączyć na zestaw letni i będzie ok.(pod warunkiem że tak ASO postąpiło i zakodowało 8 czujników a nie 4 nowe za 4 stare bo wtedy za każdym razem będziesz musiał to zmieniać)Ja tak mam zrobione przełączam tylko zestawy i nic nie trzeba w kompie ustawiać. A przycisk pressure initial jest pod kierownicą schowany ale jeśli masz zakodowane dwa komplety kół to nie musisz go używać i komunikat check system(bo taki chyba masz jak rozumiem) sam zniknie.
marekpo1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 20:21
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: marekpo1 »

Wielkie dzięki, jutro poszukam tych przycisków.
Krawcol82
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 23:47
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: Krawcol82 »

Witam!
A czy jest możliwość wpisania kodów czujników przy pomocy programu Techstream?? Zaopatrzyłem się w taki program, bo nie uśmiecha mi się płacić w ASO co pół roku 200zł za samo kodowanie czujników :(
Nie wiedziałem, że można wpisać w ogóle do pamięci komputera dwa komplety czujników-ASO zakodowało mi tylko jeden komplet przy sezonowej wymianie kół.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, o 15:51 przez Krawcol82, łącznie zmieniany 1 raz.
zwii
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2012, o 15:21
Model Lexusa: SC
Skąd:: Warszawa\Izabelin
Lokalizacja: Izabelin
Kontakt:

Re: Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: zwii »

Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Resetowanie ciśnienia kół L III generacji

Post autor: ArtIS »

Podpinam sie żeby nie robić śmietnika z forum:
W moim IS250 Z 2009 r świeciła sie cała zimę kontrolka Check System z uwagi na brak czujnika w kołach zimowych.
Wczoraj, w przeddzień wymiany kół błąd zgasł i ponownie sie nie zaświecił do momentu wymiany. Dzisiaj jak wiozłem koła letnie w bagażniku rownież siedział cicho.

Jaka jest zasada działania tego cuda? Dlaczego sam zgasł? Czy moze byc tak ze leżące luzem koła emitują jakiś sygnał do auta które wykrywa czujniki ciśnienia?!

Bede super wdzięczny za wyjaśnienie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość