[is200] słabe hamulce

tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: tomekb »

czaplon pisze:A ja się podepnę pod pytanie - ile zestawów gumek należy kupić? To co oferują np. w intercarsie to jest na jedno koło/tłoczek/oś? Ktoś kto wymieniał mógłby pomóc? Ile tłoczków jest w IS 200 w ogóle?

Pzdr
Jeden zestaw jeden zacisk
dzwon do stacha to ci ogarnie temat mi zrobil zaciski tak ze mucha nie siada nic nie stuka nic nie puka a vbyl problem pare osob juz nad nimi wczesniej siedziało odwieczny problem lexusa zaciski
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: carinus »

Zanim założe nowe zestawy hamulcowe to muszę przesmarować prowadnice w zaciskach.Macie jakieś sprawdzone smary do tych elementów?Dużo jest informacji na ten temat ale mało konkretów i sporo sprzecznych opinii na każdy z produktów.Sam już nie wiem co kupić.
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: jarszu »

Przy 35 tys wymieniłem na ferrodo made in USA.
Nalezy dodać, że mam automat.
Przed wymianą było OK
teraz mam 42 tys i tarcze ściachane do wymiany.
Ile na klockach - nie wiem, przy wymianie na letnie opony sprawdzę.
Od razu po wymianie klocków było fatalnie, ale nic, myślę - dotrą się
Jak klocki są zimne - zupełny brak hamowania, można wjechać na środek skrzyżowania.
W związku z powyższym na alledrogo kupiłem klocki oryginały Toyoty za 150 zł.
Ponadto tarcze ATE po 200 zł/szt.
Jak zjeżdżę to co jest , to wymieniam.
Oryginalne klocki to właśnie Textary, ale z tej "lepszej" linii (robią 2 grupy jakości).
NIE POLECAM FERRODO, niech je ch.j strzeli.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: maxkow »

Sprawdź czy tył ci hamuje , w is bardzo duże znaczenie maja tylne hamulce . One odpowiadaja w bardzo dużej części za hamowanie , zwrocie uwagę , ze is ma bardzo duze tarcze z tyłu i uwierzcie mi nie jest to przypadkowe. Tylne hamulce sa specjalnie zrobione większe , zeby zapobiec efektowi tzw nurkowania auta przy hamowaniu . Is w serii ma bardzo dobre hamulce z tego co pamietam chyba najlepsze w swojej klasie wiec jak wszystko jest sprawne to musi dobrze hamowac. Wiekszosc ludzi jak auto kiepsko hamuje robia tylko przednie tarcze zaciski itp a zapominaja o tylnych hamulcach.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: ccamillo »

maxkow pisze:Sprawdź czy tył ci hamuje , w is bardzo duże znaczenie maja tylne hamulce . One odpowiadaja w bardzo dużej części za hamowanie , zwrocie uwagę , ze is ma bardzo duze tarcze z tyłu i uwierzcie mi nie jest to przypadkowe. Tylne hamulce sa specjalnie zrobione większe , zeby zapobiec efektowi tzw nurkowania auta przy hamowaniu . Is w serii ma bardzo dobre hamulce z tego co pamietam chyba najlepsze w swojej klasie wiec jak wszystko jest sprawne to musi dobrze hamowac. Wiekszosc ludzi jak auto kiepsko hamuje robia tylko przednie tarcze zaciski itp a zapominaja o tylnych hamulcach.
Jak działa reduktor siły hamowania i czy jest?
U mnie tył działa, równo, ale wydaje mi sie że powinien mocniej hamować. Przy obecnym stopniu zuzywania się wychodzi, ze wczesnie lex sie rozsypie ze starosci, niz tylne hamulce ze zuzycia. :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: carinus »

Powoli nadchodzi czas zmiany zestawu do hamowania.Cały czas mam wibracje na kierownicy podczas hamowania z wiekszych prędkości.Na razie codziennie ujeżdza tym autkiem żona która nie używa prędkości >130km/h.Staneło na klockach EBC czarnych lecz nadal waham sie co do wyboru producenta tarcz hamulcowych.Czy ktoś ma nowe doświadczenia w tym temacie?
KRYSPIN

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: KRYSPIN »

ccamillo pisze:
Jak działa reduktor siły hamowania i czy jest?
U mnie tył działa, równo, ale wydaje mi sie że powinien mocniej hamować. Przy obecnym stopniu zuzywania się wychodzi, ze wczesnie lex sie rozsypie ze starosci, niz tylne hamulce ze zuzycia. :)
Nie ma tradycyjnego korektora/reduktora siły hamowania.
Siła hamowania jest zależna od ECU ABS + TRC

Sprawdź czy luźno chodzą ci klocki w tylnych zaciskach.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: Damian87 »

podepnę się pod temat..
Nie wiem czy to jest normalne ze przy hamowaniu jak pierwszy raz wcisne hamulec jest ok jak go zaraz odpuszczę i natychmiast wcisnę drugi raz to pedał robi się twardy a auto staje niemal dęba. Pytam bo ktoś mi powiedział że są hamulce są zapowietrzone. Sprawdziłem na 4 zaciskach, przez odpowietrznik leci płyn..

u Was tez tak jest ?
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: Damian7546 »

Odświeżam temat.

Chodzi o hamulce. Odkąd kupiłem IS - mija już 2 rok nie zaglądałem do hamulców.
Nie dawno miałem awaryjne hamowanie co prawda na mokrej drodze z prędkości około 110km/h i problem . Auto leciało jak na oblodzonej drodze.
dobrze że abs działa to mogłem omijać "przeszkody" podczas hamowania .
Potem robiłem testy i to samo, wydawało mi się że jak przed hamowaniem "podpompuje" pedałem kilka razy to auto hamuje dobrze.

Tarcze zarówno z tyłu jaki z przodu ścierają się równomiernie nie ma żadnych drgań przy hamowaniu ...
Na co jeszcze zwrócić uwagę ? Wymiana płynu coś może zmienić ? Czy serwo ? W jaki sposób to zdiagnozować ?
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [is200] słabe hamulce

Post autor: XYZ »

A na suchej drodze testy też robiłeś? Może to wina opon, a nie hamulców.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości