Lexus a inne marki ?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Qrn
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2011, o 23:20
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Lexus a inne marki ?

Post autor: Qrn »

Witam
Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na temat pozycji lexusa wobec konkurencji marek premium.
1. Zawsze jak czytam testy i artykuły to piszą że we wnętrzu lexusa zastosowano materiały słabej jakości , np. plastik imitujący drewno , skóra ekologiczna . Czy to prawda ?
Jak na tle BMW MERCEDESA, AUDI , INFINITI wypada jakość wykonania LEXUSA ?
2. Czy LEXUS jest bardziej komfortowy od innych marek ? Jak na tle BMW MERCEDESA, AUDI , INFINITI wypada komfort W LEXUSIE ?(oczywiscie jak porównujemy np. is250 to z A4 I BMW 5 oraz C klasą , tj. ten sam segment .)
3. Jak z wyposażeniem Lexusów, czy posiadają one tyle opcji co niemieckie marki ? Bo na stronie zbytnio dodatków w konfiguratorze nie widać az tylu co w np. w BMW.
4. Która wyżej z wymienionych marek ma największy prestiż i jest według was najlepsza?
5. Jeżeli mielibyście wybrać pomiędzy BMW i Lexusem, która markę byście wybrali?
6. Czy opinia że LEXUS to to samo co TOYOTA jest prawdziwa, czy serio wszystkie podzespoły itp. są brane z modeli Toyoty ?

Strasznie chcę poznać odpowiedzi na te pytania, bardzo mi na nich zależy, wypowiedzcie się szczerze .
Licze na wiele odpowiedzi , mysle że ten dział pasuje do tego tematu,
Zachęcajcie innych znajomych użytkowników do udzielania się , tak aby powstała jakaś dyskusja i każdy wyraził swoje zdanie

Z góry dzięki
skalus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 00:40
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: skalus »

1. Ja przeważnie spotykam się z artykułami o bardzo dobrym wykończeniu lexusa.
2. Mam is 200, kilku kumpli posiada BMW3 i są pod wrażeniem japońskiego auta, chcieli się zamieniać.
3. Czy bardziej komfortowy od innych marek to Ci nie odpowiem, na pewno jest mało awaryjny i super się prowadzi zarówno is jak i gs.
4. Największy prestiż wiadomo MERCEDES, natomiast LEXUS też jest prestiżowy ale mniej znany.
5. Zdecydowanie Lexus!!! BMW spotkasz na każdym skrzyżowaniu, a Lexus jest wyjątkowy.
6. Na pewno nie wszystkie podzespoły ale większość tak.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: LinkPL »

Qrn pisze:Witam
Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na temat pozycji lexusa wobec konkurencji marek premium.
1. Zawsze jak czytam testy i artykuły to piszą że we wnętrzu lexusa zastosowano materiały słabej jakości , np. plastik imitujący drewno , skóra ekologiczna . Czy to prawda ?
Jak na tle BMW MERCEDESA, AUDI , INFINITI wypada jakość wykonania LEXUSA ?
Sprawdź sam a później wyrobisz sobie własne zdanie. Posiedź sobie w A4 i przesiądź się do jakiegokolwiek Lexa. Różnica jest z pewnością, ale raczej na korzyść Lexusa. Jest też ważne, jak Ty to widzisz. Dla jednego skóra to słabej jakości materiał, bo z czasem potrafi się zużyć i już nie wygląda super, a poliestrowy welur w A4 czy serii 3 nawet po milionie przebiegu i wypraniu będzie wyglądał super ...
2. Czy LEXUS jest bardziej komfortowy od innych marek ? Jak na tle BMW MERCEDESA, AUDI , INFINITI wypada komfort W LEXUSIE ?(oczywiscie jak porównujemy np. is250 to z A4 I BMW 5 oraz C klasą , tj. ten sam segment .)
Musisz to sprawdzić sam i wybrać w czym będziesz lepiej się czuł ... mucha lubi gówno a żyd kapustę ... Jeździłem większością tych aut, oprócz Infiniti i najbardziej przypadł mi do gustu Lexus. To pytanie jest w stylu brunetki czy blondynki, kilka zdjęć i pod spodem napis która ma najlepsze krocze dla mojego wacka ... Musisz spróbować ... Mógłbym Ci napisać, że Lexus jest super, Ty pójdziesz kupisz auto wyciągnięte z bagażnika, będzie Ci klękać wszystko po kolei i powiesz, że Lexus jest przereklamowany ...
3. Jak z wyposażeniem Lexusów, czy posiadają one tyle opcji co niemieckie marki ? Bo na stronie zbytnio dodatków w konfiguratorze nie widać az tylu co w np. w BMW.
W samochodach zachodnich występują słabe wersje, w Lexusie jest tak, że wszystko już masz w środku i opcji do wyboru nie pozostaje wiele. Nie spotkasz np Gs w którym jest welur, bo tu nawet w standardzie była skóra ... Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi ... Nie ma tam opcji, że silników 10 jak w A6, że wychodziły z silnikiem 2 litrowym w dieslu w 5 odmianach i w 10 benzynach, od 2 litrów poczynając itd ... Tu znajdziesz 3 silniki benzynowe i na tym koniec wyboru gdzie najmniejszy to był 3 litry 249 koni.
4. Która wyżej z wymienionych marek ma największy prestiż i jest według was najlepsza?
"Jeśli kupujesz samochód dla prestiżu to dlatego, że chcesz powiększyć sobie wacka, nie kupuj Lexa, bo nie chciałbym, żeby ktokolwiek identyfikował użytkowników tych samochodów z Tobie podobnymi ... Lepiej kup BMW, bardziej pasuje do Twoich preferencji ..."

Samochód kupujesz dlatego, że Ci się podoba i lubisz nim jeździć. A jeśli chcesz robić wożonko po mieście i chciałbyś aby ludzie się za Tobą oglądali to kup lepiej stare Porsche, bo na stary samochód nie wszystkich stać, a na nowym teraz jeździć może każdy ...
5. Jeżeli mielibyście wybrać pomiędzy BMW i Lexusem, która markę byście wybrali?
Już wybraliśmy ;)
6. Czy opinia że LEXUS to to samo co TOYOTA jest prawdziwa, czy serio wszystkie podzespoły itp. są brane z modeli Toyoty ?
Tak i nie ... jest prawdziwa, ponieważ firma jest ta sama i wiele podzespołów jest wykonywane przez tych samych dostawców. Jednak jakość, wyposażenie, komfort jazdy jest inny. Nie jest prawdziwa ponieważ Lexus jest klasą premium, a Toyota klasyczną. To jak Audi i VW tylko nie do końca, bo tylko topowe wersje Audi można porównywać z Lexusem.
Strasznie chcę poznać odpowiedzi na te pytania, bardzo mi na nich zależy, wypowiedzcie się szczerze .
Licze na wiele odpowiedzi , mysle że ten dział pasuje do tego tematu,
Zachęcajcie innych znajomych użytkowników do udzielania się , tak aby powstała jakaś dyskusja i każdy wyraził swoje zdanie

Z góry dzięki
Dobre maniery nakazują aby nie dyskutować o czyichś gustach ... To tak jak byś potępił np. mnie za to że lubię szczupłe blondynki z dużymi cyckami, no bo przecież gorące brunetki lepiej ssają ... . Taka dyskusja zmierza do nieskończoności wypowiedzi, bo i tak nikt nikogo nie przekona ... każdy będzie gadał swoje i temat zejdzie na psy ...


Kurde tak się wczułem, że w pewnym momencie to wydawało mi się że jesteś "trollem majtolem" ...

Następnym razem proszę o bardziej kulturalne dobieranie słów to nie pub
How far We can go ...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: michalm320 »

Ad.1.
Deska rozdzielcza jest cała wykonana z twardego plastiku. Porównując z np. 15 letnią Hondą Civic która ma miękką deskę rozdzielczą to można się pokusić że ta w IS jest kiepska. Ale z drugiej strony ma ładną fakturę i jest świetnie spasowana i absolutnie nic nie skrzypi i nie brzęczy co w Hondzie miało miejsce. Dla mnie drewno czy też jego imitacja w ogóle nie wchodzi w grę bo wygląda to po prostu kiepsko. Skóra jak jest nowa to wygląda całkiem ładnie. Ale niestety używana woła o pomstę do nieba. Dla mnie jest zwyczajnie nieestetyczna. Do tego podczas jazdy po zakrętach ledwie mogę się na fotelu utrzymać...ślizga mi się dupa... ogólnie porażka. Zanim kupiłem IS'a to oglądałem kilka E46. No cóż w BMW złazi lakier z plastików. Wygląda to koszmarnie. Audi... w środku jest tak archaicznie że odechciewa się patrzeć na te auta. Mercedesa w ogóle nie biorę pod uwagę. O Infiniti się nie wypowiadam bo nie miałem styczności z tą marką.

Ad.2.
Komfort... Tu wielkiego doświadczenia nie mam ale: oprócz mojego IS'a miałem przyjemność jeździć ES300 z 2004r. Porównując te dwa modele można powiedzieć że IS200 to taczka a ES300 płynie po drodze. Jeździłem też BMW serii 5 E39... buja się po drodze jak barka rybacka. E46 podobnie jeździ ja IS200

Ad.3.
Japońskie auta zawsze miały gotowe wersje wyposażeniowe. Mało to elastyczne więc albo się decydujesz na to co jest albo szukasz innego auta.

Ad.4.
Prestiż... zależy od modelu danej marki. Dla mnie modele takie jak IS200, E46, A4 czy C klasa to nie są prestiżowe auta...ot ciut lepsze od aut typu Accord, Primera itp. Ale biorąc pod uwagę tylko markę to uważam że Lexus i Infiniti są najbardziej cool bo nie spotykane na co dzień a poza tym prezentują ponadprzeciętną trwałość i zaawansowaną technologię.

Ad.5.
Zdecydowanie Lexus

Ad.6.
Lexus to dziecko Toyoty. Nie wiem jak inne modele ale w IS200 gdzie byś nie spojrzał to jest napis TOYOTA. No może poza emblematem na grillu, klapie, felgach i kierownicy.

Mam nadzieje że choć trochę pomogłem.
Obrazek
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Marchol »

Taki mały OT, wrzuć ten temat na inne fora np. BMW albo Audi , ciekaw jestem co inni napiszą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: dS »

Lexus pierwotnie był marka stworzoną specjalnie dla klientów z USA. W Japonii wychodziły dokładnie te same modele tylko że ze znaczkiem Toyoty.
USA/EU - JP
IS - Altezza
GS - Aristo
LS - Celsior
SC - Soarer
Wszystkie jednak montowane były w Japonii przy użyciu praktycznie tych samych podzespołów. Dopiero nowsze modele, powiedzmy te po 2005r nie mają toyotowskich odpowiedników lecz są indywidualnymi modelami.

Marchol pisze:Taki mały OT, wrzuć ten temat na inne fora np. BMW albo Audi , ciekaw jestem co inni napiszą :)
że nie mieli styczności z żadnym ale BMW/Audi i tak jest najlepsze :sarcastic:
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, o 14:31 przez dS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Ralfx »

Cięzko jest tak porównywać. Zwłaszcza że wypowiedzi pewnie tutaj bedą mało obiektywne. Ja moge porównać GS300 i Audi A6 z tych samych roczników (bo oba w rodzinnym posiadaniu sie znalazły)

1. Jakość wnętrza - Lexus
2. Komfort - Lexus
3. Wyposażenie nie wiem jakie było max w Audi ale w naszym przypadku można powiedzieć że remis.
4. Prestiż to dosyć względne stwierdzenie. Lexus jest w Polsce traktowany przez osoby które sie nie znają na równi z Bentleyem itp :P A przez fanów Merca BMW i Audi wiadomo - jak taka lepsiejsza toyota :P
5. Oczywiście Lexus ale BMW kusi szybkimi wersjami z serii "M"
6. Lexus jest na podzespołach Toyoty i bardzo dobrze bo dzięki temu jest niezawodny. Oczywiście nie wszystko, ale nadal produkuje je Toyota. Lexus jest dużo bardziej niezawodny jak Audi, BMW na 100%, z Mercedesem nie miałęm styczności wiec sie nie wypowiadam.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, o 17:32 przez Ralfx, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: bedok »

na forum BMW Lexus jest generalnie krytykowany za styl i pokrewienstwo z Toyota, poza tym zbyt ''malo sportowy charakter'' i prowadzenie.

Jednak bardziej swiadomi uzytkownicy BMW doceniaja jakosc a przede wszystkim niezawodnosc Lexusa. :ok:
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: Wombat »

Nie wiem jak wypadają mniejsze modele w porównaniu z konkurencją, natomiast w klasie w której lexus zaistniał i dla której powstał wg mnie jest najlepiej przemyślanym i zaprojektowanym samochodem. Przegrywa tylko w kategorii "nowobogacki" tzn nie można sie chwalić że ma sie najdroższy samochód w danej klasie oraz że pali tylko 22 na 100 i mam to gdzieś bo mnie stać.
LS nie jest najdrożśzy a do tego pali tyle ile powinien palić samochód o takich gabarytach i osiągach. Ja rozumuje tak - że jeżeli 1.8 tonowe audi z 4 litrowym V8 pali 22, 1.8 tonowy mercedes klasy S z V8 pali 22 a 1.8tonowy lexus pali 14-16 (w tych samych warunkach) i w zasadzie pozostaje najszybszy lub nie zostaje w tyle to znaczy że te inne nie są do końca dobrze wymyślone. jakieś niedoróby inżynierów zrzucono w nich do kieszeni użytkowników/nabywców przekonując ich że to dla prestiżu.
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus a inne marki ?

Post autor: carinus »

Może inne marki mają więcej dodatków i "bajerów" jednak uważam że to nie powinno przeważać o decyzji w wyborze.Jestem tutaj bo kupiłem lexusa a to wynikło z faktu że poprzednio używałem tylko toyoty.Zanosiłem się z zamiarek kupna E46 kombi do momentu gdy na alledrogo zobaczyłem lexa w nadwoziu 5-d.Długo to nie trwało i znalazłem po 3 tygodniach Sport Crossa.Ludzie znacznie częściej zwracają uwagę na mój samochód z racji nietuzinkowości,a ja mam komfort psychiczny z powodu mniejszej popularności u złodzieja i prawie bezawaryjności.Prestiz jest powiązany z osobistymi poglądami na ten temat,trudno tutaj jednoznacznie wzkazać zwyciężcę.Powinna zdecydować przyjemnośc z posiadania i użytkowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości