dziwny problem z szybami !!!

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
lexusis250
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:45
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

dziwny problem z szybami !!!

Post autor: lexusis250 »

Witam wszystkich !!!
Mam mały problemik - podczas silnych mrozów nie użytkowałem auta i na jakieś 3 tyg. odłaczyłem akumulator.Po jego ponownym podłaczeniu stwiedziłem ze jest jedna istotna zmiana - od strony kierowcy (drzwi) nie moge sterować elektr. szybami po prawej stronie auta czyli drzwi pasazera i tylne prawe drzwi (zarówno bezposrednio z samych drzwi pasazera i tylnych prawych mozna opuszczac i podnoscic bez problemu.Ja jako kierowca moge tylko op-pod szyby po lewej stronie auta.Prawda ze dziwne ??? NA guziku od sterowania szybami w drzwiach pasazera z przodu jest dioda ktora caly czas miga.Wiecie co moze byc przyczyna takiej przypadlosci i jak to zmienic aby bylo wszystko ok ?????
Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi !!!

Lexus IS 250
Ostatnio zmieniony 22 mar 2012, o 00:58 przez lexusis250, łącznie zmieniany 1 raz.
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: dziwny problem z szybami !!!

Post autor: barteg10gg »

Nic się nie zepsuło.To przez odłączenie akumulatora.Przeczytaj w instrukcji co zrobić aby ponownie szyby działały.Odłączenie akumulatora powoduje reset między innymi elektryki szyb.szyberdachu,pamięci foteli i parktronica.U mnie(GS) wystarczy opuścić poszczególne szyby góra dól pare razy i jak diody przestaną migać to będzie ok i wszystko wróci do normy
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: dziwny problem z szybami !!!

Post autor: Mariano »

dół góra po 2 razy maksymalnie przytrzymując chwilke po otwarciu/zamknięciu z poszczególnych drzwi i będzie działało wszystko z drzwi kierowcy
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
lexusis250
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:45
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: dziwny problem z szybami !!!

Post autor: lexusis250 »

Dzieki za szybkie odpowiedzi - jutro sprawdze w instrukcji i w samym aucie jak to wyglada :ok:
lexusis250
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2012, o 23:45
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: dziwny problem z szybami !!!

Post autor: lexusis250 »

Juz wszystko ok - dzieki za podpowiedz - kazde okno góra/dół i wróciło do normy :dance3: - jeszcze raz dzieki !
bzykupiotrek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2013, o 02:01
Model Lexusa: rx300
Skąd:: moszczenica
Kontakt:

Re: dziwny problem z szybami !!!

Post autor: bzykupiotrek »

witam

czy posiada ktos doklady opis programowania szyb szyberdachu foteli spryskiwaczy i innych takich bo w moim 300 wysypalo sie to wszystko po wymianie akumulatora :bye:
Awatar użytkownika
KRYSPIN BACK
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 12 lis 2012, o 01:19
Model Lexusa: IS300SC / RX330
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: dziwny problem z szybami !!!

Post autor: KRYSPIN BACK »

bzykupiotrek pisze:witam

czy posiada ktos doklady opis programowania szyb szyberdachu foteli spryskiwaczy i innych takich bo w moim 300 wysypalo sie to wszystko po wymianie akumulatora :bye:
podjedź do kogoś kto ma kompa albo nawet MVCI i sobie po programujesz

można oczywiście z palca

jak coś to daj znać to ci podeślę info
LEXUS.jp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości