trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Pytania oraz informacje ogólne związane z silnikami Lexusa
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: Mariano »

witam,
jako, że nie znalazłem nic na ten temat mam jak dlamnie trochę nietypowy problem od zakupu lecz ostatnio zaczął mnie denerwować
na 6 biegu tylko i wyłącznie, niezależnie od prędkosci obrotowej czy 2 czy 6 tyś/obrotów na minute trzesie całym samochodem karoseria siedzenia, po zmianie biegu na inny problem kompletnie ustepuje i nawet przy 200km/h na 5 biegu auto płynie bezszelestnie. Jak wysprzęgle problem ustaje, jakieś koncepcje?

do głowy przychodzi mi skrzynia ale 6 bieg jest biegiem który najrzadziej używamy.....nie wyważony wał? ale było bo to czuć również na innych biegach.....nie wiem.
Wszelkie koncepcje mile widziane
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: carinus »

Ja widzę tutaj problem tego 6-go biegu,skoro na innych przełożeniach i przy identycznych obciażeniach problem znika,jak równiez odłączenie skrzyni od silnika poprawia sytuację.
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: Mariano »

carinus pisze:Ja widzę tutaj problem tego 6-go biegu,skoro na innych przełożeniach i przy identycznych obciażeniach problem znika,jak równiez odłączenie skrzyni od silnika poprawia sytuację.
no na logikę biorąć tak, chciałem tylko zobaczyć czy ktoś się z tym spotkał i uporał bo robię w branży moto i to raczej "dziwna" usterka.
jeżeli miałbym rozbierać skrzynię to napewno sobie odpuszcze nie jest to jakieś super mocne i dokuczliwe tylko jest trochę perfekcjonistą jeżeli chodzi o samochód :)
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: LinkPL »

Słuchaj sprawdź mocowanie skrzyni ... nic ale to nic innego do głowy mi nie przychodzi ...

Ostatecznie możesz jeszcze śmignąć gdzieś na stacje diagnostyczną ugadać się z gośćmi, żeby na rolkach puścić samochód na 6 biegu, wejść pod spód i obejrzeć sytuację ;)
How far We can go ...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: janasek »

carinus pisze:Ja widzę tutaj problem tego 6-go biegu,skoro na innych przełożeniach i przy identycznych obciażeniach problem znika,jak równiez odłączenie skrzyni od silnika poprawia sytuację.
Też tak myślę, może jest uszkodzony tryb 6-stego biegu, np ukruszony jeden z zebów. Może wałek na którym jest ta zębatka. Byłaby to dziwna usterka ale mozliwa. Jeżeli było auto uszkodzone to może być to usterka czysto mechaniczna od uderzenia.

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_L ... _3305.html

Część o nr. 33411W- tryb 6-stego biegu lub sam wałek 33411.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: Mariano »

byłem dzisiaj na wymianie kół i przy okazji sprawdzeniu ewentualnych "luzów" i wszystko sztywne jak nowe.
janasek pisze:
carinus pisze:Ja widzę tutaj problem tego 6-go biegu,skoro na innych przełożeniach i przy identycznych obciażeniach problem znika,jak równiez odłączenie skrzyni od silnika poprawia sytuację.
Też tak myślę, może jest uszkodzony tryb 6-stego biegu, np ukruszony jeden z zebów. Może wałek na którym jest ta zębatka. Byłaby to dziwna usterka ale mozliwa. Jeżeli było auto uszkodzone to może być to usterka czysto mechaniczna od uderzenia.

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_L ... _3305.html

Część o nr. 33411W- tryb 6-stego biegu lub sam wałek 33411.

Pozdro
pewnie macie sporo racji ale nie będę tego ruszał problem się napewno nie nasila a z 6 biegu korzystam stosunkowo rzadko i nawet nie jest to jakieś super dokuczliwe ale strasznie mnie to ciekawi...

dzieki za sugestie

pozdr
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: michalm320 »

Jakoś mi się nie chce wierzyć w ten 6 bieg. Rozumiem 1,2,3 wiecznie używane po mieście, duży moment itd. Ale 6 gdzie się jej sporadyczni używa nie powinna być że tak powiem usterkowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: prosperopro »

a widzisz moze wczesniej kobieta jakas miala w posiadaniu ten samochod i myslala ze 6 to R ;) na gminnie go wrzucajac i probojac ruszyc :D chcoaz to tez nie powinno byc przyczyna :D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: carinus »

Podobno nieużywane organy zanikają,więc zanika 6-ty bieg.Tak na poważnie to też byłbym za tym aby pojechac na rolki stacji diagnostycznej i sprawdzić co się dzieje patrząc od spodu.Na alledrogo widziałem skrzynie po 300zł więc tragedii nie ma i nawet zrodził się pomysł wstawienia jej do mojego UAZ-a.
lukaszb24
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:25
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: trzęsie całym samochodem tylko na 6 biegu

Post autor: lukaszb24 »

Powiem szczerze ze u mnie slychac delikatne jakby "buczenie" tylko na 6 biegu cos tam ale nie zawsze dodam ze to sie dzieje tylko przy predkosci miedzy 100 a 120 przy innych predkosciach tego nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość