Pompa paliwa odglos

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Pompa paliwa odglos

Post autor: kolunio »

Witam
Panowie ostatnio przy wymianie olejow i odpaleniu autka weszlem sobie pod niego i uslysalem cos czego wczesniej z srodka oraz z zewnatrz nie slyszalem....
Pod zbiornikiem paliwa a dokladniej tak jakby przy tylnym kole od strony kierowcy uslyszalem tak jakby uciekajace powietrze...I teraz nie wiem czy obstawiac pompe paliwa i ona wydaje taki dziwiek czy tez cos innego ale co? Odglos jest tak jak pisalem tak jakby uciekalo pierze z peknietego przewodu... :) Prosze o wyjasnienie :)
Pozdr
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: dS »

też mnie to syczenie zastanawiało, z tego co sie dowiedział po telefonie do ASO to jest to poprostu odpowietrzenie baku aby opary się nie zbierały
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: carinus »

Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: janasek »

carinus pisze:Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.
A gdzie jest zamontowany ten pochłaniacz i jak wygląda? Każde auto go powinno mieć?
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: carinus »

Powinno mieć kazde autko,inaczej zapach benzyny w upalny dzień roznosiłby się dookoła.Lexa nie rozbierałem ale toyoty miały taki pojemnik z tworzywa na ścianie grodziowej,wypełniony węglem aktywnym.Przy wejsciu płynu do głowicy był zawór termiczny który przed rozgrzaniem silnika pochłaniał opary benzyny z tego pojemnika.Nie wiem jak sterowane jest to w lexie ale zasada chyba jest identyczna.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: BeeMiX »

janasek pisze:
carinus pisze:Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.
A gdzie jest zamontowany ten pochłaniacz i jak wygląda? Każde auto go powinno mieć?
Masz to w lewym górnym rogu komory silnika, taka czarna plastikowa beczułka z podlaczonymi gumowymi rurkami.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: janasek »

BeeMiX pisze:
janasek pisze:
carinus pisze:Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.
A gdzie jest zamontowany ten pochłaniacz i jak wygląda? Każde auto go powinno mieć?
Masz to w lewym górnym rogu komory silnika, taka czarna plastikowa beczułka z podlaczonymi gumowymi rurkami.
Aaa, miałem problem z tym w zeszłym roku, zapaliła się kontrolka silnika, błąd wskazywał na problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa/ciśnieniem paliwa. Zdemontowałem to, troche potrząsłem, wyleciało troche czarnego proszku ze środka. Zamontowałem znowu, wykasowałem błąd i jak ręką odjął. Wcześniej kontrolka ciągle się zapalała/gasła i tak w kółko.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: kolunio »

Czyli w koncu jest to normalne ze tak syczy czy tez nie? Bo temat troche zszedl w inna strone...
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: Rici »

janasek pisze:
janasek pisze:
carinus pisze:Z tego co wiem opary ze zbiornika nie mogą się tak zwyczajnie wydostawać gdziekolwiek indziej niż do pochłaniaczy par benzyny.Nie powinno to być słyszalne.
A gdzie jest zamontowany ten pochłaniacz i jak wygląda? Każde auto go powinno mieć?


Aaa, miałem problem z tym w zeszłym roku, zapaliła się kontrolka silnika, błąd wskazywał na problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa/ciśnieniem paliwa. Zdemontowałem to, troche potrząsłem, wyleciało troche czarnego proszku ze środka. Zamontowałem znowu, wykasowałem błąd i jak ręką odjął. Wcześniej kontrolka ciągle się zapalała/gasła i tak w kółko.
Janasek trzymaj się tematów bo robisz bałagan w tematach !
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pompa paliwa odglos

Post autor: carinus »

Janasek trzyma się po częsci tematu gduż problem z syczeniem może mieć związek właśnie z pochłaniaczem par.Pompa nie syczy,co najwyżej buczy lub lekko pogwizduje.Można sie pokusić o wyłączenie na chwilę pompy przy pracującym silniku i sprawdzenie czy dziwny dzwięk też ustanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości