Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
jasinski
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:50
Model Lexusa: Inne auto
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: jasinski »

Witam,
chciałbym rozwinąć ten skrótowy tytuł wątku.

Planuję powoli zmieniać samochód i jednym z pomysłów jest Lexus, który od wielu lat bardzo mi się podoba, dostojnością kasuje inne auta bez problemu. W tym miejscu wypadałoby podać model, prawda ?:) Najgorsze w tym wszystkim jest to, że każdy mi się podoba. W grę wchodzi seria IS, GS 2 generacji i LS. Rocznikowo zapewne w okolicach roku 2000 ( a nawet 1999) wszystko.

Moim faworytem jest GS (mnp. http://otomoto.pl/lexus-gs300-golden-li ... 61942.html) oczywiście, ale LS np. http://otomoto.pl/lexus-ls400-C22650220.html zdobywa coraz bardziej moje serce. Is jednak będzie za mały.

I teraz moje pytanie laika, w sprawach dotyczących Lexusa. Czy dysponując budżetem max. 25k pln jestem w stanie znaleźć odpowiedni model. Nie patrzę na rocznik, na przebieg, stan jest ważny. Nie wierzę w liczniki na allegro, bo za dużo aut już widziałem.

Jestem klubowiczem Seat Toledo Club od kilku ładnych lat i poważnie podchodzę do samochodów, każde moje Toledo było ( a aktualne ciągle jest ;) ) bardzo doinwestowane, samochody są oczkiem w głowie. Jednakże teraz po roku jezdzenia na sportowym zawiasie i 18 calowych felgach zamarzyło mi się po prostu luksusowe, eleganckie auto. NIe jestem fanem gazu (miałem jedno takie auto) ale w tym przypadku jest to mus, niestety.

Mam nadzieję, że nie ośmieszyłem się za bardzo tym postem, ceny trochę wziąłęm z allegro. Auto chciałbym zmienić w okolicach lipca. Najlepiej gdyby udało się kupić auto klubowe, sam tak nabyłem moje aktualne auto...Chodzi mi też po głowie Jeep Grand Cherokee ale moje serce podpowiada Lexusa ;) Pozdrawiam i zazdroszczę Wam, że takie bryki są w Waszym posiadaniu.



.....
dodane po jakimś czasie:
GS pierwszej generacji w idealnym stanie też wchodzi w grę :)
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: janasek »

GS mk2 z rocznika z 2000r dostaniesz za 25k jak poszukasz to nawet zadbanego, mk1 za 15k powinna być igła z końca produkcji.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: maniek_ls400 »

Jeśli kupisz tego LSa to Twoje zdanie o marce bardzo podupadnie. Trzymaj się od niego z daleka i każdy inny mający chętkę na niego..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
klasyk

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: klasyk »

Na początek starałbym się określić, czego dokładnie potrzebujesz. IS odrzuciłeś ale GS i LS to wg mnie zupełnie inne auta. Podobnie jak Audi A6 i A8 czy Mercedes E i S.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jasinski
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:50
Model Lexusa: Inne auto
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: jasinski »

Będę szukał nietuzinkowego, bardzo komfortowego dużego sedana. Trochę zmęczony jestem grupą VAG.
IS jest za mały, ale chyba nie do końca go skreślam.

Tamtego LSa podałem jako przykład. Faworytem jest GS II generacji.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: maniek_ls400 »

To sam sobie przeczysz, bo IS to stoi koło dużych sedanów w ASO Lexusa (GS, LS) :D ale nim na pewno nie jest..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
jasinski
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:50
Model Lexusa: Inne auto
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: jasinski »

W pierwszym poście wspomniałem o IS, ale później dodałem ,że jest za mały :)
Nie wiem czy gdzieś jeszcze sobie sam zaprzeczyłem :) dzięki za duży odzew tu i na gg.

Gdyby ktoś planował sprzedać swojego GSa w okolicach lipca/sierpnia proszę o pamięć. Im dłużej przeglądam forum tym upewniam się w wyborze. Każde inne auto do kwoty 25k z grupy VAG, ew. Mazda, Opel mają dyskwalifikujące wady typu rdza, padające głowice w dieslach, taniość w środku...
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: Travis »

u mnie jeździ LS400 w naprawdę świetnym stanie z 94 roku. Będzie niedługo na sprzedaż za 14 tyś. Sam na niego się napaliłem ale marne szanse żebym sprzedał teraz mojego Is'a. Jak coś to mogę kontakt do właściciela podać :)
Awatar użytkownika
jasinski
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:50
Model Lexusa: Inne auto
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: jasinski »

witam, czy ktoś z okolic Wrocławia jest w stanie spotkać się aby można było na spokojnie obejrzeć GS300 z okolic 99/00 ? Nie mówię o kupnie od razu, po prostu bez picowania i stresu usiąść i pogadać o samochodzie ? Odwdzięczę się piwkiem/łychą :) co kto lubi! dzięki :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Kupno Lexusa z LPG do 25k PLN

Post autor: klexus »

jasinski pisze:witam, czy ktoś z okolic Wrocławia jest w stanie spotkać się aby można było na spokojnie obejrzeć GS300 z okolic 99/00 ? Nie mówię o kupnie od razu, po prostu bez picowania i stresu usiąść i pogadać o samochodzie ? Odwdzięczę się piwkiem/łychą :) co kto lubi! dzięki :)
będe leciał do Nysy w tym tygodniu jak ci pasuje to daj znać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość