krzyżak wału [Is200]

Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

krzyżak wału [Is200]

Post autor: Travis »

Wiecie może ile może kosztować nowy krzyżak wału napędowego i wymiana? Niestety mój szlag trafił i trzęsie budą jak by się miała zaraz rozsypac . druga sprawa jakie są koszta naprawy hamulców a dokładnie zapieczonego zacisku?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: dS »

Travis pisze:Wiecie może ile może kosztować nowy krzyżak wału napędowego i wymiana? Niestety mój szlag trafił i trzęsie budą jak by się miała zaraz rozsypac . druga sprawa jakie są koszta naprawy hamulców a dokładnie zapieczonego zacisku?
ja za kompletny zestaw tłoczków na wszystkie zaciski zapłaciłem w ASO, jak dobrze pamiętam, 600zł z hakiem, + niecałe 100zł za komplet reperaturek + płyn hamulcowy z robocizna ok 200zł
po tej operacji heble jak żyleta :biggrin2:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: michalm320 »

Jakie masz dokładnie objawy wywalenia krzyżaka wału?
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: Travis »

Przy prędkości od 80 km/h do 100km/h zaczyna mi drgać a później trzęsie całym autem. mechanik z toyoty po przejażdce stwierdził że to wina wytartego krzyża na wale. Tylko pytanie czy jak wysprzęgle podczas jazdy to wał nie powinien się czasem przestać obracać i drgania ustać? boprzy wysprzegleniu dalej wali :-\ dodam że koła wszystkie wyważone jedynie zbieżność jest jeszcze do roboty
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: michalm320 »

Podczas jazdy na luzie wał się obraca z prędkością kół a nie z prędkością obrotową silnika. A przy ruszaniu nie masz żadnych wibracji?
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: Travis »

michalm320 pisze:Podczas jazdy na luzie wał się obraca z prędkością kół a nie z prędkością obrotową silnika. A przy ruszaniu nie masz żadnych wibracji?
Nie, tylko przy tej prędkości.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: lukas78 »

Jeśli podczas ruszania i małej prędkości by było czuć wibrację to przy 80-100km/h rozsypał by się krzyżak na strzępy. Luz jest minimalny, ale to wystarczy by przy pewnej prędkości wał wpadał w rezonans i powodował wibrację na budzie auta. Także Travis jeśli jesteś pewny, że to krzyżak to kup części i auto na kanał do mechanika.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: Travis »

lukas78 pisze:Jeśli podczas ruszania i małej prędkości by było czuć wibrację to przy 80-100km/h rozsypał by się krzyżak na strzępy. Luz jest minimalny, ale to wystarczy by przy pewnej prędkości wał wpadał w rezonans i powodował wibrację na budzie auta. Także Travis jeśli jesteś pewny, że to krzyżak to kup części i auto na kanał do mechanika.
jak na razie auto jest uziemione w garażu (czeka na lepsze dni) :bye: a tak na prawdę dopiero we wtorek panowie z toyoty zajmą się problemem bo dzisiaj niestety mają napięty grafik no i święta. Jedyny plus jest taki że przesiadłem się do mojej starej Corroli której w marcu stuknęło 25lat :D tym autkiem ciekawie wozi się dupe :hobby:
Zastanawia mnie na ile mnie skasują za całą naprawę.
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: bedok »

u mnie krzyzak stukal i dzwonil, ale absolutnie zadnych wibracji nie powodowal. Tanio nie bedzie wiec lepiej upewnij sie czy to jednak nie kola /opony albo luzy w zawieszeniu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: krzyżak wału [Is200]

Post autor: michalm320 »

Mój kumpel ma też problem z wibracjami kiery a po chwili budy w IS ale tylko między 100 a 110km/h i tylko przy wyrzuceniu na luz albo puszczeniu gazu. Nie ma absolutnie żadnych wibracji jak przyspiesza bądź jedzie ze stałą w/w prędkością. Ciekawa sprawa bo ani nic nie stuka, auto się świetnie prowadzi, 4 nowe tarcze, opony, felgi, naprawdę nie ma się czego przyczepić a jednak problem jest...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości