[IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

[IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: Travis »

Siema. Potrzebuje paru wskazówek jak przerobić lampy przeciwmgielne na klapie IS'a na światła typu Skyline z zachowaniem funkcji świateł przeciwmgielnych.
Tak jak na tym filmiku

Widziałem takiego moda u paru forumowiczów na zlocie i bardzo mi się spodobał. W aucie które jest w video w przeciwmgielnych zamontowane zostały dodatkowe żarówki diodowe tak żeby nie rezygnować z tych które są już w środku.
Znalazłem wątek jak to zrobić na zagranicznym forum: http://www.outlawjapclub.co.uk/forum/sh ... hp?t=10131 ale niestety po założeniu konta u nich nie mogę przeglądać tego wątku :mad:
Będę bardzo wdzięczny za pomoc :piwko:
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: forest »

niestety żeby oprócz postoju i stopu wcisnąć w ten mały klosz jeszcze przeciwmgłowe to konieczna jest rzeźba ...
postój i stop jest w jednej wtyce (tak jak w normalnej lampie) czyli z żarówką dwówłóknową, a jak chcesz tam jeszcze foga to musisz dodać jeszcze jedną wtyke...
czyli na dobrą sprawe musisz wcisnąć w mały klosz dwie żarówy... chyba że produkują żarówki trzywłóknowe.....

ale zaraz... jest jeszcze opcja żeby STOP zrobić tak żeby po zapaleniu foga palił się cały czas... ;/ ale to już jakiś elektryk musiałby nad tym rozkminiać...
SC430 '2002
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: michal_5000 »

forest pisze:ale zaraz... jest jeszcze opcja żeby STOP zrobić tak żeby po zapaleniu foga palił się cały czas... ;/ ale to już jakiś elektryk musiałby nad tym rozkminiać...
Jak dla mnie to jest oczywiste i jedyne sensowne rozwiązanie...
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: Travis »

forest pisze:niestety żeby oprócz postoju i stopu wcisnąć w ten mały klosz jeszcze przeciwmgłowe to konieczna jest rzeźba ...
postój i stop jest w jednej wtyce (tak jak w normalnej lampie) czyli z żarówką dwówłóknową, a jak chcesz tam jeszcze foga to musisz dodać jeszcze jedną wtyke...
czyli na dobrą sprawe musisz wcisnąć w mały klosz dwie żarówy... chyba że produkują żarówki trzywłóknowe.....

ale zaraz... jest jeszcze opcja żeby STOP zrobić tak żeby po zapaleniu foga palił się cały czas... ;/ ale to już jakiś elektryk musiałby nad tym rozkminiać...
Z tego co autor tematu który wkleiłem pisze że są odłożone dodatkowe żarówki diodowe w fogach
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: michal_5000 »

Travis pisze:Z tego co autor tematu który wkleiłem pisze że są odłożone dodatkowe żarówki diodowe w fogach
Niezupełnie - autor pisze o diodach 6A40, które wyglądają tak jak poniżej i światła za bardzo z nich nie wydobędziesz ;)

Obrazek

A w samym kloszu zastosował po prostu dwuwłóknową żarówkę, czyli tak jak pisaliśmy powyżej (dziwne gdyby kombinował cokolwiek innego).
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: Travis »

a jak kupię dodatkowo dwie żarówki led dwuwłókowe wmontuje je jakimś cudem do kółeczek na klapie nie ruszając przy tym przeciwmgielnych i pociągnę instalację elektryczną do normalnych stopów to będzie wszystko działało cacy? Mam dość dobrego elektryka dla którego nie powinien być problem ze zrobieniem tylko chce się upewnić co jak zrobić i czy ma to sens :) aha żeby dostać się do kostek od kloszy to trzeba ściągać okładzinę w bagażniku?
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: michal_5000 »

Poczekaj... technicznie wszystko mozna zrobic, ale co wlasciwie chcesz uzyskac? Bo rozumiem, ze nie mowimy juz o efekcie takim jak na filmiku. Chcesz miec 3 stopnie jasnosci, tzn. same postoje < postoje + stop < postoje + stop + mgla ??
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: Travis »

chce mieć dodatkowe postojowe i stopy w przeciwmgielnych nie ruszając przy tym fabrycznej żarówki która ma spełniać swoją domyślną funkcję jako fog. Rozumiem że żarówka dwuwłókowa będzie świeciła mi jako postojówka a po wciśnięciu hamulca jako stop. :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: carinus »

Rozwiązanie nie jest trudne do zrobienia,wymaga jedynie zrozumienia podstawy sterowania zasilaniem.Ta dioda pokazana wcześniej to dioda prostownicza,która ma zapobiegać zapaleniu świateł stopu po zapaleniu p.mgielnych.Nie czytałem tego watku na forum z UK ale podobny bajer robiłem w carinie,jednak używałem dodatkowego przekaźnika.Dodatkowa żarówka diodowa albo drugie włókno żarówki służy jako postój.Zasilanie ze stopu podajemy bezpośrednio na zarówkę p.mg. poprzed diodę która nie pozwoli na zapalenie stopu gdy podamy zasilanie świateł p.mg.tzn.prąd "nie cofnie się" do stopu.Zamiast diody mozna zrobić podłączenie przy włączniku p.mg.dodatkowym przekaxnikiem uruchamianym podaniem zasilania lub masy z czujnika stopu,jest to b.proste do zrobienia.Dodatkowa żarówka pozycyjnych jest bezpośrednio zasilana z linii świateł pozycyjnych.
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Przeciwmgielne jako mijania i stopy

Post autor: michal_5000 »

Travis pisze:chce mieć dodatkowe postojowe i stopy w przeciwmgielnych nie ruszając przy tym fabrycznej żarówki która ma spełniać swoją domyślną funkcję jako fog.
Strasznie sie uparles zeby nie ruszac tej fabrycznej zarowy, ale IMHO bez sensu. W tym przypadku "najczystsze" i logiczne rozwiazanie to wlasnie zastapienie jej dwuwloknowa a nie jakas rzezba z dodatkowymi LED-ami.
Zreszta Angol to rozumie :mrgreen:
Travis pisze:Rozumiem że żarówka dwuwłókowa będzie świeciła mi jako postojówka a po wciśnięciu hamulca jako stop. :)
Wlokno 5W to pozycyjne, wlokno 21W to stop/mgla. Oba wlokna dzialaja w zasadzie niezaleznie (mozesz myslec o nich, jakby byly w osobnych lampach). Oczywiscie poza sytuacja, kiedy hamujesz majac wlaczone mgly - wtedy nic sie nie zmieni bo mocne wlokno i tak juz swieci (ale masz jeszcze 3 inne lampy stopu, ktore nie pelnia funkcji mgiel).

Dowolny elektryk Ci to ogarnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości