[Is200] sciagamy przedni zderzak by lextasyis300

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[Is200] sciagamy przedni zderzak by lextasyis300

Post autor: maxkow »

Niezbędne narzędzia:
3/8 drive socket and 10mm socket 3 / 8 i 10mm napęd gniazda socket
3/8 drive extension 3 / 8 rozszerzenia jazdy
1/4 drive socket and 10mm socket 1 / 4 gniazda napędu i gniazdo 10mm
Flathead screwdriver śrubokręt płaski
Phillipshead screwdriver śrubokręt Phillipshead


Step One:
Krok pierwszy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I łatwiej jest usunąć wszystkie śruby w panelu po pierwsze, to daje więcej grać w plastikowe koło dobrze i łatwiej wyciągnąć zderzak wokół niego, gdy ten czas nadejdzie.
All the bolts at 10mm around the bottom. Wszystkie śruby przy 10mm wokół dolnej.

Step Two:
Krok drugi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Remove the front two plastic push rivets from each side with a flathead screwdriver.
Usuń z przodu dwa nity push tworzywa sztucznego z każdej strony płaskiego śrubokręta. Just pop the head out and the rest will will come out too with a little force of the flathead
Wystarczy włożyć głowę i reszta wyjdzie zbyt małą życie płaskiego

Step Three:
Krok trzeci:

Obrazek

Pop postaci z tworzyw sztucznych za zderzak i ciągnij to trochę z tyłu.
It will take a little force to pop it out around the top, but it will come out, just pull.
To zajmie trochę siły pop go wokół szczytu, ale to wyjdzie, wystarczy pociągnąć.

Step Four:
Krok czwarty:

Obrazek

Obrazek

Odkręcić górną śrubę wewnątrz tworzywa sztucznego.
As you do this, you will begin to see the bumper drop down at the corners just under the headlight.
Jak to zrobić, zaczniesz widzieć zderzak rozwijanej w narożnikach tuż pod reflektorów.
This is also a 10mm socket, just find it and unscrew it.
Jest to także 10mm gniazda, wystarczy znaleźć i odkręcić go.

Step Five:
Krok piąty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odkręć 4 śruby plastikowe na zewnątrz grill i śruby w środku grilla.
You don't have to take the grill completely off, the bumper will still drop with the tabs attached
Nie musisz podjąć całkowicie wyłączyć grill, zderzak nadal spadek z karty dołączone

Step Six:
Krok szósty:

Obrazek


Start pulling on the bumper until you have it off all the way around and then drop it down to the ground.
Start ciągnąc zderzaka aż do uzyskania go dookoła i upuść ją na ziemię.
I always lay a towel out so that the bumper doesn't set directly on the ground
I zawsze położyć ręcznik się tak, że zderzak nie określa bezpośrednio na ziemi

Step Seven:
Krok siódmy:

Obrazek

Ten krok będzie inna dla większości ludzi, ponieważ mam mgieł HID, ale można po prostu odłączyć wtyczkę od żarówki światło przeciwmgielne (w zależności od długość przewodu może być do osiągnięcia za zderzak przed to, że tego zrobić to tak masz wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić go na ziemi)


Your bumper is now off the car.
Twój zderzak jest teraz wyłączone samochodu. Now on to the headlight removal.
Teraz na usunięcie reflektorów.


Step Eight:
Krok ósmy:

Obrazek

Obrazek

Odkręcić śrubę na górze lampy.
10mm screw
Śruba 10mm

Step Nine:
Krok dziewiąty:

Obrazek

Musisz się wewnątrz koła i zobaczyć te dwie śruby z tyłu reflektora.
They are a pain in the ass to get, the bottom one can be gotten with the 3/8 drive socket, but the top one is easier to get with a 1/4 drive, especially if you have big hands like me.
Są to ból w tyłek dostać, dolny można zdobyć z gniazdem 3 / 8 dysku, ale najlepsze z nich jest łatwiej dostać się z 1 / 4 dysku, zwłaszcza jeśli masz duże dłonie jak ja.
They are both 10mm Są to zarówno 10mm

Obrazek

Obrazek

Będziesz musiał poruszać światła, tak daleko jak to możliwe, a następnie pociągnij go do góry.
If you do it right, it will sound like you broke something, like two piece of plastic were snapped apart.
Jeśli zrobisz to dobrze, to brzmi jak coś złamał, jak dwa kawałek plastiku zostały zrobione siebie.
See the video to hear this and see how to pull it out Zobacz wideo to usłyszeć i zobaczyć, jak go wyciągnąć

If you need to take the headlight all the way out, just pull the connectors off all of the bulbs and any thing else that needs to be unplugged and pull it out.
Jeśli chcesz wziąć reflektorów wszystkich po drodze, tylko wyciągnąć złącza off wszystkie żarówki i cokolwiek innego, że musi być odłączone od zasilania i wyjmij ją.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
zwiru
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [Is200] sciagamy przedni zderzak by lextasyis300

Post autor: zwiru »

przyda się aby wyciągnąć halogeny:)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200] sciagamy przedni zderzak by lextasyis300

Post autor: dommell »

bardzo dobra instrukcja :) mnie też się przyda :) a mam pytanie, bo przy kroku pierwszym na trzecim zdjęciu....jest takie poprzeczne wzmocnienie na 4 śruby za zderzakiem, taka belka krótka....u mnie tego nie ma... na http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/index.html też tego nie widzę.... a to pewnie wzmocnienie nadkola jest. Macie takie cos??
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [Is200] sciagamy przedni zderzak by lextasyis300

Post autor: czaplon »

dommell pisze:bardzo dobra instrukcja :) mnie też się przyda :) a mam pytanie, bo przy kroku pierwszym na trzecim zdjęciu....jest takie poprzeczne wzmocnienie na 4 śruby za zderzakiem, taka belka krótka....u mnie tego nie ma... na http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/index.html też tego nie widzę.... a to pewnie wzmocnienie nadkola jest. Macie takie cos??
Ja u siebie mam po 2 stronach. Taki jakby chlapacz bo to plastikowe jest. Auto z 2002 - może to coś zmienia.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [Is200] sciagamy przedni zderzak by lextasyis300

Post autor: forest »

dokładnie, też mam IS z 2002 i też mam ten "chlapacz" ... ocieram nim o krawężniki choć mam tylko -35mm. :D
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości