[LS400] 95 lusterko

Problemy dotyczące modelu LS
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

[LS400] 95 lusterko

Post autor: tofex »

Panowie, ktoś może wymieniał wkład lusterka w LS'ie? Kupiłem samo szkło, i zastanawiam się nad sposobem wymiany. Chodzi mi konkretnie o to, czy można wyjąć sam wkład, zabrać do domu, wymienić szkło i włożyć z powrotem? W maździe cronos było tak, że ten plastyk spod szkła montowało się na kulkę, przykręcało wkręt i dopiero na koniec wklejało się szkło z podgrzewaniem- czyli demontaż był niemożliwy bez rozbicia ( bo raczej nie wierzę w odklejenie) szkła i odkręcenia magicznego wkręta. Może ktoś to wymieniał?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: dS »

w ISise lustro jest na zatrzaskach, więc w LS pewnie jest podobnie
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: foka1 »

w ls 400 95 jest na zatrzaskach
GS 300 MKII 2001
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: tofex »

Czyli wystarczy podważyć? A w jakimś szczególnym miejscu?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: dS »

chyba najlepiej w rogu, wtedy nie trzeba tak dużej siły
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: tofex »

Lusterko faktycznie na zatrzaski- wyszło bez kłopotu. Co do wymiany szkła, to jest bardzo łatwo. Plastyk montażowy, lustro i na nie rameczka zatrzaskiwana na spodniej częsci. Szkło trafiło do gorącej wody i tym sposobem udało się odkleić pomału wkład grzejny. :dance3: W tym miejscu mam pytanie: stare szkło było oklejone na krawędzi czymś w rodzaju takiej starej płóciennej taśmy izolacyjnej, zakładam że dla zabezpieczenia krawędzi przed wilgocią, ale w 3 miejscach szkła były zatopione blaszki do których były przylutowane kabelki. Dwa na górze i dole brązowe (zmostkowane razem) i czarny z boku. Prądu nie sprawdziłem, oderwałem je i tyle, bo moje szkło nic takiego nie ma, ale jestem ciekaw, co to może być. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to może boczne lusterka przyciemniają się, sterowane czujnikiem z lusterka wewnętrznego. Oczywiście nie jest to grzanie, bo te ma osobną wtyczkę. Może ktoś zaspokoi moją ciekawość?
Awatar użytkownika
Neutralizatory
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2012, o 13:07
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: Neutralizatory »

Tak jest na zatrzaskach, ja jednak mam dwie lewe ręce i pewnie w tym wypadku pojechałbym z takim duperelem do serwisu :)
www.neutralizatoryzapachu.pl - Neutralizacja zapachów - usuwanie zapachu.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: maniek_ls400 »

tofex pisze:. Prądu nie sprawdziłem, oderwałem je i tyle, bo moje szkło nic takiego nie ma, ale jestem ciekaw, co to może być. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to może boczne lusterka przyciemniają się, sterowane czujnikiem z lusterka wewnętrznego. Oczywiście nie jest to grzanie, bo te ma osobną wtyczkę. Może ktoś zaspokoi moją ciekawość?
Dokładnie tak jak podejrzewasz - miałeś szkło fotochromatyczne. Nie udało Ci się kupić używanego oryginału ? Teraz będziesz miał jeśniejsze szkło nocą w wymienionym zwierciadle...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: tofex »

Fakt w nocy troszkę daje po oczach, mimo że jest lekko ciemne. Nie kupiłem orginału, bo nikt nie ze sprzedających nie umiał mi odpowiedzieć, czy do wersji kanadyjskiej są te same. Większość lusterek używanych to niestety angliki...
daro3411
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 2 lis 2014, o 13:50
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: [LS400] 95 lusterko

Post autor: daro3411 »

Witajcie,
ma ktoś może taki plastik, który widać na zdjęciach? Jest on pod wkładem lusterka w LS400 '96. Jak widzicie mój jest połamany na pół i tak na prawdę to nie wiem jak on powinien się tam trzymać... Czy on jest jakoś przykręcany czymś na środku? Może ktoś podratować?
Załączniki
foto1.jpg
foto1.jpg (39.16 KiB) Przejrzano 5923 razy
foto2.jpg
foto2.jpg (41.82 KiB) Przejrzano 5923 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości