[IS200] Skok spalania/spadek mocy

ODPOWIEDZ
dgi
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2010, o 01:35
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

[IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: dgi »

Czy nieszczelność w układzie wydechowym ( tzw. przedmuch ) może być przyczyną większego spalania i spadku mocy? Nie wyskakują mi żadne błędy, nie ma żadnych innych objawów tylko właśnie chleje ze 3 litry więcej i jakiś taki ospały się zrobił. Ma ktoś jakieś pomysły? Dzięki.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: carinus »

Moim zdaniem takie nieszczelności nie są problemem.Mój też jest zmulony i nie ma żadnych objawów które można zdiagnozować,niby wszystko gra a silnik nie jedzie.
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: doOh »

No to powiem ze sam mam taki problem ;/ Z tego co czytalem na forach obcojezycznych jest to prawdopodobnie wina czujnika MAF/MAP wlasnie nie pamietam ktory w IS 200 siedzi i one czesto padaly/padaja w IS 200 nie dajac nawet zadnego bledu ...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: michalm320 »

Oczywistą sprawą jest że jak jest dziura w wydechu to może spaść moc. Każdy wydech jest policzony do danego silnika. A jak jest dziura to te obliczenia ulegają zmianie. Poza tym zmienią się ciśnienie w wydechu i zjawiska falowe. A co do czujnika to podejrzewam że chodzi o Map Sensor
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: tomekb »

ja bym sprawdził na twoim miejscu katalizatory moze juz sie skonczył albo wyprzedzenie zapłonu miale problem 2 lata temu ze mi sie opasowe rozrzadu przesuneło o pół zęba. i przez poonad ol roku szukałem przyczyn okazało sie ze wieloklin od kola pasowego sie wyrobilo a 18000km wczesniej byl nowy rozrzad zakladany W ASO
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: klexus »

jedz na test OBD, ja stawiam na sonde, dostaje złe dane przez nieszczelny wydech
dgi
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2010, o 01:35
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: dgi »

"Test OBD".....ułaaa, a co to takiego i gdzie można to zrobić ?:)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: carinus »

doOh pisze:No to powiem ze sam mam taki problem ;/ Z tego co czytalem na forach obcojezycznych jest to prawdopodobnie wina czujnika MAF/MAP wlasnie nie pamietam ktory w IS 200 siedzi i one czesto padaly/padaja w IS 200 nie dajac nawet zadnego bledu ...
Teraz kolego dałeś mi prawdziwą nadzieje na znalezienie problemu.Mój lex miał robioną pełną diagnostykę i wszystko było w najlepszym porządku a moc uciekła i tyle.Żaden przedmuch nie powoduje takich strat mocy i zwiększenia zużycia paliwa,musiałby odciąć całkowicie wydech żeby to zmienić.Wywalenie kata wprowadza dosyć spore zamieszanie a mimo to nic takiego nie ma miejsca.
Ktos wie gdzie dokładnie umieszczony jest MAP sensor?
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: Damian87 »

tak sensor ejst na allegro:
http://allegro.pl/lexus-is200-is-200-cz ... 22214.html
w sumie nie drogo ( o ile jest sprawny) pytanie brzmi czy można i jak sprawdzić czy działa prawidłowo?
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [IS200] Skok spalania/spadek mocy

Post autor: luxus »

Ja przerabiałem podobny temat nagle auto zaczeło robic się mulaste...powód? wysypał się środkowy katalizator i przytkał wydech. Po wycince i wspawaniu rureczki Lex ożył! Różnica kolosalna...
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości