Lexus GS300 II

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
lvlex
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 maja 2012, o 09:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: poznań
Kontakt:

Lexus GS300 II

Post autor: lvlex »

Witam Wszystkich Serdecznie!! na wstępie powiem że jestem z Poznania i mam 24 lata. Jezdziłem wcześniej BMW E46 później Mercedes C w203 i potem E w211. Bmw OK, Mercedesy, tragednia jeśli chodzi o awaryjność, były to diesle, w klasie C padły wtryski, przepływomież potem turbina, nie mówiąć o korozji i zawieszeniu które chyba jest z masła... w klasie E, silnik OK ale automatyczna skrzynia padła koszt 5000 regeneracja, potem jeden z 4 komputerów 1800, na końcu pompa SBC w serwisie 8000 ja kupiłem używke za 800 i odrazu auto sprzedałęm. Dużo znajomych poleca mi Lexusa, podobno bardzo bezawaryjne auto. Dlatego trafiłęm na forum żeby dostać rade od ludzi którzy jezdza Lexami. Chciałem zapytać jak to jest z awaryjnością Lexusa GS300, po mojej histori z automatyczną skrzynią biegów trche się ich boje, może źle trafiłem chodź na forum W211 w temacie usterki każdy nażeka na te skrzynie w Mercedesnie. Prosze o porade na co uważać na co zwrucić uwage, no i o opinie na temat skrzyń i silników, czy dobrze spisują sie silniki z LPG. Powiem jeszcze że planuje kupno auta do 20 000, nie wiem czy wogóle w tym momęcie stać mnie na Lexusa, widziałem na allegro pare nawet za 13000 ale chce wiedzieć czy za 20 000 idzie kupić ładnego czy trupa. Pozdrawiam i czekam na porady :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus GS300 II

Post autor: ledziu »

GS 300 MKII
-skrzynka 5biegowa jest praktycznie bezawaryjna tylko trzeba o nią dbać
-silnik 2JZGE dobrze jeżdzi na gazie. W sumie jeden z najlepszych silników jakie miała toyota
-do 20k. możesz szukać ale napewno nie od ręki bo ta kwota jest na pograniczu.
-wspominałeś o sztukach za 13k raczej unikałbym takich chyba że masz duzo kasy i cierpliwości.
lvlex
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 maja 2012, o 09:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Lexus GS300 II

Post autor: lvlex »

No właśnie chce kupić auto w które nie będe wkładał non stop kasy, nie kupie za 13000 napewno , za 20000 mam nadzieje że znajde coś rozsądnego
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus GS300 II

Post autor: hydrant23 »

gs300 mkII mam od 5 lat , do tej pory z usterek to 2 krotnie wymiana sworzni, jeden żarnik ksenon , żarówki postojowe 2 szt. , żarówka stop x1 , żarówki podświetlenia x5 , awaria centralnego - przeczyszczenie komutatora silniczka ,spawanie tłumika , wymiana baterii pilota , kosmetyka skóry , wymiany olejów , klocków, filtrów itd oraz notorycznie(sezonowo) zapiekające się zaciski hamulcowe-czyszczenie i smarowanie , wymiana kół hehe ,
więcej nie pamiętam ...
znajdź zadbaną sztukę to nie pożałujesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości