UWAGA Lexus SC430 !

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Buszmen
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2012, o 16:48
Model Lexusa: SC430 Red Dream :)
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: Buszmen »

Witam
postanowiłem zakupic Lexusa sc 430
półtora tygodnia temu rozpocząłem poszukiwania
Gratka , allegro itd. poszło w ruch znalazłem dwa wydawałoby się interesujące ogłoszenia :

http://moto.gratka.pl/tresc/lexus-sc-43 ... 1e13a53c,1

Numer rej : NO053**
Srebrne sc430 Olsztyn / Mątki
Cena na gratce 29900 auto do naprawy , błotnik, zderzak , wachacz , i łącznik stabilizatora naprawiony ale do wymiany , poduszka wystrzelona
ale auto jeździ , sprawne itd.
Cena przez tel zbita już na 28 ale spokojnie jeszcze z 2-3 tyś by opuścił (tak wywnioskowałem z rozmowy)
Wiadomo auto do naprawy , na to byłem przygotowany bo cena niska ale Pan przez tel. zachwalał.
Jechałem 5 godzin by auto obejrzec i teraz wnioski :
1.Auto ma także uszkodzony dach i nie tak jak na miejscu Pan nas poinformował że gdzieś linka tylko a jednak pourywane są zaczepy mocujące (wiszą od środka auta z boku podsufitki)
2.Nawigacja zbita - usłyszałem "Panie i tak w polsce nie działa"
3.Auto nie można odpalic (zero prądu) mimo iż przez tel. zarzekał się że nawet nowy akumulator jest
4.Badaliśmy czujnikiem lakieru - było już i tak malowane
5.Skórzana tapicerka mocno wysuszona i CAŁA POPLEŚNIAŁA. Fotel pasażera udało się "otworzyc" w środku cały stelaż przerdzewiały , mocna rdza.
6.Auto bez przesady mówiąc w stanie agonalnym , nie stało 2 miesiące czy pół roku tylko musiało o wiele dłużej jak dla Mnie na oko a byłem z osobą która się na tym zna.

Auto ewentualnie nadaje się na częsci ale to niektóre, jeśli Ktoś zainteresowany to z góry mówię oszczędzcie sobie czasu i pieniędzy na paliwo.


Auto numer dwa :

Czerwony Lexus Sc430 42500pln
Wrocław w komisie "top car"
Nr rej. : DW666**

http://otomoto.pl/lexus-sc430-4-3-vvt-i ... 71041.html

W komisie Panowie powiedzieli przez telefon że auto poobijane w transporcie z Usa ale dali Mi także numer do właściciela auta który wstawił je w komis
Z rozmowy bardzo rzeczowy , uprzejmy opisał uszkodzenia , wysłał Mi nawet zdjęcia auta bym mógł zobaczyc w jakim stanie przypłyneło z usa 6 lat temu ( uszkodzony zderzak prawy błotnik , przerysane drzwi i klapa tylna na górze)
Auto w dobrym stanie ,

Po 3,5 h jazdy i dosłownie chwili oględzin :

1.Podłużnice pokrzywione z przodu widac miejsce zgięcia ,
2.kielich od strony pasażera szpachlowany ,
3.Z tyłu musiał także innym razem dostac bo podłoga pogięta
4. Dach on się akurat ładnie składa ale brakuje kilku plastików od niego (np z maskownicy jak dach schowany)
5. Tył auta musiał byc rozbierany , tylna kanapa bardzo źle spasowana
6. Auto w mojej opinii bardzo umęczone szkoda bo świetnie w tym kolorze wygląda
7. acha z przodu pod zderzakiem przednim (od strony auta) jest belka prostopadle do podłużnic
duża masywna solidna , tylko fakt może się nie znam ale widac na oko że "dorobiona" a nie oryginalna.
Auto w złym stanie, w Mojej opinii

Auto na prawdę odradzam
Panowie gratuluje uczciwości .
Obydwaj !

Posta napisałem gdyż mam dośc oszukiwania , ściem że auto do na prawy , ale w dobrym stanie , w pierwszym przypadku liczyłem się z ceną naprawy ok 10-15 tyś okazało się że nie dało by się za te pieniądze tego auta postawic na nogi
Czerwony , cóż pytałem , mówiłem że mam daleką drogę a Pan się zarzekał że auto w ogólnie dobrym stanie.

Proponuję omijac oby dwa szerokim łukiem .

W razie pytań o te auta proszę śmiało pisac na priv . rozwieje wątpliwości czy warto brac je pod uwagę .


Ps.
Kupię Lexusa Sc430 w rozsądnym stanie , info na priv.
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: maxkow »

Mam nadzieje , ze twój post pozwoli innym na zaoszczędzenie czasu i pieniążków na daremne jazdy , szkoda tylko ze twoim kosztem . Jak coś będziesz mial w PN daj znac moze ja , albo któryś z kolegów podjedzie obejrzeć Leszka pozwoli to na zaoszczędzenie pieniążków i czasu.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: luxus »

Nie wiem czy warto ale ze zdjec jest ok no i co ważne salon polska więc może ma jakąś historie serwisową...
http://otomoto.pl/lexus-sc430-delikatni ... 26655.html
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: janasek »

luxus pisze:Nie wiem czy warto ale ze zdjec jest ok no i co ważne salon polska więc może ma jakąś historie serwisową...
http://otomoto.pl/lexus-sc430-delikatni ... 26655.html
To była masakra, mam gdzieś kosztorys z ubezpieczalni. Rozmawiałem z właścicielem bo chciał za niego jakieś śmieszne pieniądze. To była szkoda całkowita, auto odkupione przez handlarza i podklepane, na pewno wyjechana jedna poducha a może i dwie. Jak znajde kosztorys to zainteresowanemu mogę podesłać na maila.
Ostatnio zmieniony 8 maja 2012, o 22:11 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Buszmen
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2012, o 16:48
Model Lexusa: SC430 Red Dream :)
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

Re: UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: Buszmen »

Dzieki Maxkow , jestem z Gniezna więc poznań w łatwym zasięgu
Niestety takie są koszty kupowania auta , trzeba trochę kasy i czasu stracic , zwłaszcza tak rzadkiego , chodziło Mi że skoro Ja już poniosłem koszty , to aby innym tego zaoszczędzic .
ten srebrny jest teraz też na allegro pod linkiem :
http://motoallegro.pl/lexus-sc-430-cabr ... 96132.html
Wierzcie Mi na prawdę nie warto .
Luxus myślałem także o tym co wstawiłeś ale za dużo roboty , straszy trochę ten zderzak , niby cały ale widac że nieuzbrojony , bez migaczy spryskiwaczy chromów itd od razu wiadomo że kupiony później i wstawiony żeby auto lepiej wyglądało , a nie wiadomo co jest pod spodem .
Lex

Re: UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: Lex »

może czas zainteresować się całym autem http://otomoto.pl/lexus-sc430-tuning-mo ... 70253.html
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: legato97 »

I dlatego :LEXUS: musi miec nowe SC :laugh1: , ale dla kobitki dobry. Wracamy do tematu.
Awatar użytkownika
Buszmen
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2012, o 16:48
Model Lexusa: SC430 Red Dream :)
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

Re: UWAGA Lexus SC430 !

Post autor: Buszmen »

Pochwalę się
Czerwone SC430 :lol:
Właśnie zajechałem do domu
Mega !
Warto było szukac i czekac i sprawdzac i jeździc .
Tylko nazwac jeszcze muszę :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość