[LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Awatar użytkownika
Buszmen
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2012, o 16:48
Model Lexusa: SC430 Red Dream :)
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

[LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: Buszmen »

Witam , pytanie jak w temacie
Jaką instalację LPG dobrze by było w tym zamontowac
auto rzadkie z tego co widzę , mały bagażnik ale tym się nie przejmuje .
Silnik na szczęście już bardziej popularny, czy jest tutaj Ktoś kto mógłby Mi doradzic jaką instalację do niego zainstalowac ?
Macie może jakiś dobry warsztat w Mojej okolicy który możecie polecic ?
Będę wdzięczny za sugestie i pomoc .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: konik_80 »

Co prawda jeszcze nie robiłem Lexusowego V8 ale myślę, że zestaw:
elektronika STAG 300ISA2
wtryski Hana zielone
2x reduktor ACR01
koniecznie wielozawór extra
przewody od butli faro 13mm
powinien spokojnie dać radę - jeden z forumowiczów ma taki zestaw w LS400
viewtopic.php?f=96&t=5541&start=50
Pozdrawiam
LPGK

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: LPGK »

konik_80 pisze:Co prawda jeszcze nie robiłem Lexusowego V8 ale myślę, że zestaw:
elektronika STAG 300ISA2
wtryski Hana zielone
2x reduktor ACR01
koniecznie wielozawór extra
przewody od butli faro 13mm
powinien spokojnie dać radę - jeden z forumowiczów ma taki zestaw w LS400
viewtopic.php?f=96&t=5541&start=50
Pozdrawiam
Zamiast Staga, proponowałbym LPGtech - sterownik zdecydowanie bardziej dopracowany i nadal mocno rozwijany
Zamiast 2 x ACR01 lepszym rozwiązaniem będą 2 x Silver
Hana ale nie zielona a niebieska, albo dymco
Wielo extra
faro 13
No i co najważniejsze to kumaty "podtlenkowiec" :bor:
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: konik_80 »

LPGK pisze:
konik_80 pisze:Co prawda jeszcze nie robiłem Lexusowego V8 ale myślę, że zestaw:
elektronika STAG 300ISA2
wtryski Hana zielone
2x reduktor ACR01
koniecznie wielozawór extra
przewody od butli faro 13mm
powinien spokojnie dać radę - jeden z forumowiczów ma taki zestaw w LS400
viewtopic.php?f=96&t=5541&start=50
Pozdrawiam
Zamiast Staga, proponowałbym LPGtech - sterownik zdecydowanie bardziej dopracowany i nadal mocno rozwijany
Zamiast 2 x ACR01 lepszym rozwiązaniem będą 2 x Silver
Hana ale nie zielona a niebieska, albo dymco
Wielo extra
faro 13
No i co najważniejsze to kumaty "podtlenkowiec" :bor:
Wszystko też spoko ale możesz wytłumaczyć czemu akurat Hanka niebieska? Ten silnik z cylindra ma coś koło 35kucy więc przy niebieskiej czasy najprawdopodobniej będą grubo poniżej benzynowych.
LPGK

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: LPGK »

konik_80 pisze: Wszystko też spoko ale możesz wytłumaczyć czemu akurat Hanka niebieska? Ten silnik z cylindra ma coś koło 35kucy więc przy niebieskiej czasy najprawdopodobniej będą grubo poniżej benzynowych.
Uważam, że tak nie będzie, a nawet jeśli będą takie same bądź ciut krótsze na WOT to lepiej niż mają nie wyrabiać.
Chwilowe zapotrzebowanie tego auta na zupę nie jest małe i tym bym się raczej sugerował.
Kwestia co kto lubi.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: konik_80 »

Wyrabiać to musi reduktor/y a w razie czego łatwiej podnieść ciśnienie na redku niż zalewać silnik na wolnych - ale nie będziemy się tu kłócić w sprawie kolorków - tak jak pisałem nie robiłem jeszcze takiego silnika a wiadomo, że tabelki wydajnościowe się nie sprawdzają do wszystkich silników. Pozdro
LPGK

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: LPGK »

konik_80 pisze:Wyrabiać to musi reduktor/y a w razie czego łatwiej podnieść ciśnienie na redku niż zalewać silnik na wolnych - ale nie będziemy się tu kłócić w sprawie kolorków - tak jak pisałem nie robiłem jeszcze takiego silnika a wiadomo, że tabelki wydajnościowe się nie sprawdzają do wszystkich silników. Pozdro
Nie no przecież nikt tu się ni kłóci.
To że reduktor też musi sie wyrabiać to chyba oczywista oczywistość więc nawet wspominać nie ma co. Natomiast właśnie sobie sam odpowiedziałeś - konkludując, nie każdy lubi się bronić ciśnieniem ;) jak to czyni większość gazowników.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: konik_80 »

LPGK pisze:
konik_80 pisze:Wyrabiać to musi reduktor/y a w razie czego łatwiej podnieść ciśnienie na redku niż zalewać silnik na wolnych - ale nie będziemy się tu kłócić w sprawie kolorków - tak jak pisałem nie robiłem jeszcze takiego silnika a wiadomo, że tabelki wydajnościowe się nie sprawdzają do wszystkich silników. Pozdro
Nie no przecież nikt tu się ni kłóci.
To że reduktor też musi sie wyrabiać to chyba oczywista oczywistość więc nawet wspominać nie ma co. Natomiast właśnie sobie sam odpowiedziałeś - konkludując, nie każdy lubi się bronić ciśnieniem ;) jak to czyni większość gazowników.
Ja staram się robić instalki na ciśnieniu z redków w okolice 1.0-1.1bara - jeśli auto robię pierwszy raz to daję wtryski z tabelki - jeśli jest deczko za mało to podbijam ciśnienie do max 1.3 bara - jeśli trzeba więcej zmieniam dysze lub wtryski - myślę, że jest to lepsze rozwiązanie niż dać na dzień dobry za dużą dyszę i zmniejszać ciśnienie na redku aby wtryski jakoś sie wyrabiały na wolnych obrotach.
Miałem kiedyś przypadek z Range Roverem 4.0 V8 gdzie dałem dysze wg tabeli MJ 2.4mm (2x reduktor Zavoli Zeta N i minimalne ciśnienie 1.0bar bo Zavolaki się niżej nie skręciły) - efekt był taki, że na wolnych obrotach MJ musiały chodzić wolniej niż PB które chodziły na 2.2ms a MJ równo 2.0ms czyli na absolutnej granicy swojej stabilności - w tym przypadku wróciłem do dysz 2.0mm
Także reasumując wtryski trzeba dobrać bo nie mogą być ani za małe ani za duże.
A wracając do zestawu z wtryskiwaczami HANA to gazownik który będzie koledze w SC robił instalację sam dobierze takie aby były odpowiednie ;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: dS »

a zastanawiał się ktoś gdzie wsadzić butlę i jaką ? przecież w bagażniku praktycznie nie ma miejsca bo zajmuje je dach
Obrazek
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
LPGK

Re: [LEXUS SC430] Jaka instalacja LPG Wielkopolskie .

Post autor: LPGK »

dS pisze:a zastanawiał się ktoś gdzie wsadzić butlę i jaką ? przecież w bagażniku praktycznie nie ma miejsca bo zajmuje je dach
Obrazek
Zawsze można walec włożyć i wyjąć bezpiecznik od składania dachu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości