[GS300] Jakie klocki do MKII

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

[GS300] Jakie klocki do MKII

Post autor: angrzeda »

Dzisiaj "zaczęły się kończyć" klocki w moim aucie - dziwny pisk zmotywował mnie do zajrzenia za przednie koło. Oczywiście blaszka dała znać, że pora wymienić. W związku z tym poproszę o szybkie rady - jakiej firmy klocki kupić? Proponowano mi TRW, z tego co pamiętam, mój mechanik nie miał zastrzeżeń montując je w Camry...

Jutro rano muszę zamówić, wiec czekam na sugestie... I dzięki z góry ;)
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: janasek »

TRW spoko, omijaj szerokim łukiem klocki Kashiama. Shit... . Twardy klocek i piszczy.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: angrzeda »

Dzięki. Oczywiście nie zamierzam się zapędzać w coś drogiego - chcę zamknąć się w kwocie do 200 zeta. TRW około 150 w mojej miejscowości ;)
LPGK

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: LPGK »

janasek pisze:TRW spoko, omijaj szerokim łukiem klocki Kashiama. Shit... . Twardy klocek i piszczy.
TRW też już omijaj, czasy TRW się skończyły albo ja trafiłem na jakąś kupę - twarde jak kamień.
PO zmianie na Ferodo Premier zupełnie inna bajka, nie piszczą i hamują. W IC dla prywatnego z rabatem 5% za 180zł kupiłem i na pewno warto.
Jak założysz to podziękujesz ;)
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: michalm320 »

Ja mam w IS klocki i tarcze TRW i polecam. Nic nie piszczy, świetnie hamuje, pylą umiarkowanie.
Obrazek
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: rsz1981/2 »

ja bralem na przod trw i teraz na tyl tez takie wezme.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Lexuskm
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2011, o 00:38
Model Lexusa: GS300
Kontakt:

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: Lexuskm »

Ja latam no ferodo jest gitara cena ok 180 zyla trw mam w Previ i jest słabo przy prędkościach poza tym piszczą
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: tomekb »

w isie mam trw na przodzie i na tyle nic nie piszczy Prawdopodbnie przy TRW poojawia sie problem po 20000KM ze stukaniem ale zastosowanie orginalnych blaszek z ISa niweluje to. Jeszcze nie sprawdzałem tego ale u FLESHA załozenie tych blaszek pomoglo. W GSie są inne zaciski mimo tego samego klocka wiec nie wiem jak sie zachowuja w GSie.
Ferodo tez dobry klocek ale z tego co [pamietam szybko sie konczy ;) zalezy od stylu jazdy hehe. Orginały też szybko sie koncza.
Mimo problemow ze stukaniem TRW na przód juz kupione i czekaja na swoj czas bo jakos hamowania naprawde rewelacyjna.
jesli chodzi o twardosc trw sa ok nie za miekkie nie za twarde 35000KM i pol klocka jest
Tarcze i klocki wymieniane ok 2 lata temu
LPGK

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: LPGK »

tomekb pisze:w isie mam trw na przodzie i na tyle nic nie piszczy Prawdopodbnie przy TRW poojawia sie problem po 20000KM ze stukaniem ale zastosowanie orginalnych blaszek z ISa niweluje to. Jeszcze nie sprawdzałem tego ale u FLESHA załozenie tych blaszek pomoglo. W GSie są inne zaciski mimo tego samego klocka wiec nie wiem jak sie zachowuja w GSie.
Ferodo tez dobry klocek ale z tego co [pamietam szybko sie konczy ;) zalezy od stylu jazdy hehe. Orginały też szybko sie koncza.
Mimo problemow ze stukaniem TRW na przód juz kupione i czekaja na swoj czas bo jakos hamowania naprawde rewelacyjna.
jesli chodzi o twardosc trw sa ok nie za miekkie nie za twarde 35000KM i pol klocka jest
Tarcze i klocki wymieniane ok 2 lata temu
Załóż te TRW do auta powyżej 200 koni to wtedy pogadamy.
Kolega od GS300 niech lepiej weźmie deko droższe Ferodo - jest mniej podróbek itd, większa szansa że kupi dobry produkt.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Jakiej firmy klocki do GS300 MKII?

Post autor: tomekb »

zgadzam sie z toba LPGK mam tylko 155KM i lzejsze auto najlepiej to bym załoył textar ale nie ma klocków
Napisałem przeciez ze nie nie wiem jak w GSie
Opisałem moje wrazenia z jazdy
w IS200 i is300 Flasha
Wszystko zalezy tez od stylu jazdy uwierz mi orginalny zestaw juz by mi sie 2 razy skonczyl
To są moje wrazenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości