Mycie auta

Problemy dotyczące innych modeli niż wymienione
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: forest »

powiem Ci że najlepszym rozwiązaniem na owe zacieki jest srebrny lakier :D
a tak serio, to ja zawsze ustawiam autko w cieniu lub pod wiatą... po dokładnym umyciu spłukuje wodą i w cieniu auto stoi jakiś czas żeby lekko przeschło, a później wycieram ręcznikiem ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: konik_80 »

rsz1981 pisze: na ciemnym lakierze pozostają ślady zacieków, kropli wody.Jakie macie sprawdzone metody na mycie auto by owe ślady nie pozostały?
Owe zacieki moim zdaniem to wynik twardej wody - w Szkocji mam miękką wodę w kranie i jak myję nią auto to zacieki ani kropki nie pozostają - w PL ciągle miałem z tym problem więc po wyschnięciu zawsze nakładałem mleczko koloryzujące.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: janasek »

Też denerwują mnie te zacieki. Jedynym sposobem jest albo wytarcie nadwozia do sucha, albo nawoskowanie dobrym woskiem i zacieków nie będzie (mleczko koloryzujące też może być)

Dobry jest ten filmik. :dance3:

Pozdro
Ostatnio zmieniony 27 paź 2010, o 19:12 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
biris
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: biris »

do tej pory zawsze wycieralem do sucha zeby nie bylo zaciekow tyle ze jest to oczywiscie czasochlonne a zima raczej odpada . Ostatnio troszke mi sie spieszylo wiec pojechalem na bezdotykowa myjke umylem autko do czysta a potem przejechalem sie po miescie jakies ponad 100 km/h i efekt okazal sie prawie taki sam jak po wytarciu pęd powietrza zrobil swoje dotarlem tylko w kilku miejscach i byl blysk zatem mozna wyprobowac ta metode oczywiscie najlepiej jest poleciec woskiem po umyciu ale to juz zabieg na dluzsza chwile :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: forest »

no jeżeli w zimie to ja tylko na myjke "bezdotykową" działa tak jak napisał biris... ;) teraz myjąc na podwórku auto to bym sobie odmrożeń narobił :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: janasek »

W mieście stówką? :dance3: Panowie, mamy dostojne Lexy, wiec wypada nawet w mieście jeździć z klasą. :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: Ralfx »

Hmm to jeszcze zależy gdzie jedziecie i jaka pogoda. Często jest tak że auto porusza cały kurz na jezdni i wiruje to za autem łącząc się z wodą i tył dalej jest brudny :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: janasek »

Też mam tak u siebie. Tyłeczek się najszybciej brudzi, nawet po krótkiej przejażdźce. :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: tomekb »

a mi w 90% przypadkach po umyciu pda deszcz i tak od 1,5 tygonia nie myty i nie padalo na weekand zaplanowalem wypucowac i slyszalem ze ma padac:)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Mycie auta

Post autor: forest »

a ja mam pytanie.... czym najlepiej myć: GĄBKĄ czy SZCZOTKĄ?

ja myje taką szczotką (coś jak szczotka do zamiatania ;) ) ale moja jest z miękkim włosem i tylko nią myje auto i płucze w wodzie co chwile.
a słyszałem że myjąc gąbką zbieramy piasek i brud w gąbke i nawet po płukaniu piasek zostaje w gąbce... więc "heloł" gąbka z piaskiem to morderca lakieru ;)
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości