Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

Witam wszystkich fanow Lexa:-)
W poniedzialek jade do Szczecina po Lexusa 300 GS.
Prosze o porade jak kupic dobrego GS czy musze sprawdzac go w serwisie? czy wystarczy zwykla stacja diagnostyczna.
Czy jest cos w GS czemu powinienem sie dobrze przygladnac...:-)
Z tego co juz wiem to tak:
Samochod jest z DE 2 wlascicieli mialo ogolnie
Serwisowany co 15 tys (Jedynie w Lexusie wiem bo dzwonilem do serwisu)
Jedynie co jest zepsute (Wyswietlacz radia i cos puka z prawej strony ponoc lacznik stabilizatora)
Klocki rozrzad itp byly robione.

Troche sie boje tego auta bo rok 98 i przejechane 226tys:/w oryginale.

Prosze o porade jak sprawdzic takiego Lexa i czy te samochody sa naprawde wygodne i ciche podczas podrozy???
Jezdzilem juz C5,Chrysler 300M,Volvo S80,Mercedes S ,Camry. Chcialbym teraz takie auto ze az milo jechac w trase:-)

Ps gdzie kupujecie czesci do waszych autek:-)

Dziekuje za odpowiedzi na mojego posta;-)
Lex

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: Lex »

wszystko się zgadza tak jak piszesz moge tylko potwierdzić że jest to wygodne auto powiem więcej w tamtych latach przebijał wszystkich konkurentów , no właśnie
"w tamtych latach" auto dobija pomału do 15lat a to oznacza niespodziewane wydatki (oby nie) , wspominasz że jest z DE więc koszt rejestracji wyjdzie okło 3tys. zł mniej lub więcej , następną rzeczą jest konieczne zagazowanie landary bo w cyklu miejskim ciężko zejść poniżej 17L na 100km
ten model zaliczamy już do zeszłej epoki ale jest nadal kultowe i przy nie dużym nakładzie finansowym można go trochę odmłodzić , mamy dział gdzie wkleja się linki z ogłoszenia i czasami miejscowi mogą podjechać i obadać temat a może się tak trafić że już ktoś zna dane auto
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

Znaczy moja mama smiga Toyota Camry 3,5 08 rok wiec konikow jest troche i pali dosc malo przy spokojnym ruszaniu...;)
A Lexus GS jest juz na Polskich tablicach i bedzie kosztowal okolo 15.500zl taka cene wytargowalem telefonicznie a zostal sprowadzony do Pl w 2003 roku i jezdzi w jednych rekach od tamtej pory.
Samochod ma pelna ksiazke serwisowa wiec przynajmniej znam jego przeszlosc i wiem ze ktos inwestowal w autko:)
ale strach zawsze jest:/

A najlepsze dzwonie do ASO w Szczecinie i pytam ile bedzie kosztowala diagnostyka tzn zawieszenie silnik itp dodam ze caly czas auto jest w ich serwisie robione wiec wiedza jaki jest stan...:/
A ten mi dolozyl do pieca ze 800zl...:/ bo auto ma juz 226 tys i musi miec kolejny serwis wymiane olejow itp itd zastanawiam sie czy warto...
Musze jeszcze poszukac na necie co ile km robia serwisy i co na kazdym z tych serwisow musze wymienic.Wazne ze rozrzad dopiero za 8 lat albo 80tys,boje sie jedynie zawieszenia chyba moje fatum:/zawsze jak kupie auto to jest ok a pozniej amory,wahacze....itd a patrzylem na ceny za amorki i sa hmm ciekawie drogie;)

Ps dodam ze z zakupem Lexa juz sie chyba zbieram 2 lata :hobby: a w ciagu 2 lat mialem chyba 7 autek :zryw: i wkoncu powiedzialem dosc chce GS 300 :dance:
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: ledziu »

Lex pisze:w cyklu miejskim ciężko zejść poniżej 17L na 100km
Oj chyba mała przesada, prawde powiedziawszy jeszcze nigdy nie doszedłem do takiego wyniku :szok:
Moze myślałeś o LPG?
LPGK

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: LPGK »

DjBakus pisze: patrzylem na ceny za amorki i sa hmm ciekawie drogie;)
Nie przesadzaj, jeśli amory są drogie ( a to chyba w stosunku do innych aut ) najtańszy element około 300zł sztuka KYB( czyli jak cena jak w autach o 2 klasy niżej ) to znaczy, że nie stać Ciebie na to auto i będziesz je likował, kleił itd - może kup VW polo TDI koniecznie, wtedy Będzie tanio :szok:
DjBakus
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:54
Model Lexusa: GS LS
Skąd:: Berlin
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: DjBakus »

A mam jeszcze takie pytanko czy GS 300 jest np jak Audi A6 posiada wielowahaczowe zawieszenie? a jesli tak to ile jest na jednym kole z przdou i z tylu.
LPGK

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: LPGK »

DjBakus pisze:A mam jeszcze takie pytanko czy GS 300 jest np jak Audi A6 posiada wielowahaczowe zawieszenie? a jesli tak to ile jest na jednym kole z przdou i z tylu.
Tak jest wielowahacz i dla uzupełnienia powiem, że jest 4 x droższy od audi bo nie ma zamienników, a jak są to nie tanie i cienkiej jakości.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: prosperopro »

sa zamieniki 200zl za dolny i 350 za gorny z tego co ja placilem w gs430. ale nie mam pojecia ile kosztuje do audi ;D

dodam ze przod. nie wiem jak z tylem.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: legato97 »

Zamiennikow jest troche i wcale nie kiepskiej jakosci. Jak nie masz na ori zawsze sie cos znajdzie. I mozna regenerowac przeciez. Co do spalania to wynik podany przez Macka jest jak najbardziej mozliwy.
LPGK

Re: Odp: Kupno GS 300 1998 rok Jak kupowac???

Post autor: LPGK »

legato97 pisze:Zamiennikow jest troche i wcale nie kiepskiej jakosci. Jak nie masz na ori zawsze sie cos znajdzie. I mozna regenerowac przeciez. Co do spalania to wynik podany przez Macka jest jak najbardziej mozliwy.
Ale nie mówimy tu o rzeźbie w przysłowiowym g...nie a o "idę do sklepu i kupuję" poza tym mówię o warunkach w PL a nie UK.
Regenerować można i te od AUDI ale po co jak w sklepach jest 5 rodzajów i kupuje się te na które nas stać - więc nie wciskajmy chłopakowi bajek - niech podzwoni po sklepach i popyta to mu rozjaśni jak sprawa wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości