[LS 400] problem z TRC

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

[LS 400] problem z TRC

Post autor: laredo »

Witam. Pojawił się mały problem z kontrolą trakcji, otóż odpalamy auto i ruszamy - wszystko jest ok TRC działa jak trzeba. Po przekroczeniu czasami 80 czasami 100 kmh w liczniku świeci się na pomarańczowo TRC i kontroli trakcji już nie ma. Wystarczy wyłączyć silnik i uruchomić go ponownie a na kilka chwil problem znika. Wcisnąłem się pod auto, zdemontowałem obie półosie, poczyściłem i przesmarowałem co trzeba, poskładałem. Początkowo sądziłem że powodem był syf który zebrał się na czujniku ale nie. Teraz oba są czyściutkie ale problem nie znika. Idzie jakoś sprawdzić czujniki czy oby nie wysiadły ? A może siada mi cały sterownik od TRC ? Miał ktoś podobny problem ?
LPGK

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: LPGK »

laredo pisze:Witam. Pojawił się mały problem z kontrolą trakcji, otóż odpalamy auto i ruszamy - wszystko jest ok TRC działa jak trzeba. Po przekroczeniu czasami 80 czasami 100 kmh w liczniku świeci się na pomarańczowo TRC i kontroli trakcji już nie ma. Wystarczy wyłączyć silnik i uruchomić go ponownie a na kilka chwil problem znika. Wcisnąłem się pod auto, zdemontowałem obie półosie, poczyściłem i przesmarowałem co trzeba, poskładałem. Początkowo sądziłem że powodem był syf który zebrał się na czujniku ale nie. Teraz oba są czyściutkie ale problem nie znika. Idzie jakoś sprawdzić czujniki czy oby nie wysiadły ? A może siada mi cały sterownik od TRC ? Miał ktoś podobny problem ?
Podepnij sie skanerem i zczytaj błąd, znacznie ułatwi to djagnozę.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: prosperopro »

mi tez cos takiego wyskoczylo ze 2 razy ale podczas jazdy zrzucilem na N wylaczylem silnik (nie rob tego tylko na D) odpalilem i przelaczylem na D wiecej sie nie powtorzyly przez jakis czas. Ostatnio taka kacja jakis miesiac temu. a wczesniej sie zapalalo check engine i trakcja i gaslo po jakims czasie ale odkrylem ze to po dluzszym nieuzywaniu lexa i gdy aku jest slaby. ( mam tez aku o mniejszej pojemnosci mAh)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: laredo »

Prosperowo - robiłem tak ale za wiele to to nie daje, po jakimś czasie zapali się ponownie.
Nie wiem czy u nas ktoś ma sprzęt aby się podłączyć pod kompa. Lapmpa wymigała mi tylko jeden kod - związany z wydechem
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: passat1978 »

Kolego ja miałem ten problem w :LEXUS: gs 300 z 94r i pierwszy bład jaki odkrylem to nieszczelny przewód hamulcowy przy tylnym zacisku, jak go dokręcilem i jednocześnie usunelem usterke ucieczki ( w bardzo minimalnych ilośćiach) plynu hamlcowego to na rozdzielaczu po prawej steronie ( :LEXUS: w gs 300) odkręcilem odpowietrznik i na lewej stronie (opisaanej jako akumulator) też odkręcilęm odpowietrznik ale z tego drugiego nie poplynol płyn ham. a z pierwszegi tak, i nadal kontrola trakcji sie zapalala wiec odkrecilem na ułamek sekundy przewód łączący rozdzielacz z prawej strony z akumulatorem i wtedy plyn polecial, i od tej pory w gs 300 nie mam problemu z TRC. nie wiem czy w LS jest tak samo jeśli tak to spróbuj pozdrawiam.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: klexus »

na 100% problem z układem hamulcowym ale odczytaj błędy tym sposobem,
http://www.lexls.com/tutorials/intro/codereading.html
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: laredo »

Klexus - tym sposobem odczytałem tylko kod 28.
Na chwilę obecną problem zniknął. Otóż nie domknąłem drzwi i nie zauważyłem że się świeci z tyłu u pasażera światło. Do domu wróciłem ok 23 i było po akumulatorze. Zdemontowałem go i zaniosłem do ładowania. Po naładowaniu go jechałem już nawet i 160 i nic. Nie świeci się. Jeśli miał by to być problem z układem hamulcowym to całkiem możliwe bo mam bardzo liche tylne tarcze hamulcowe. Tylko co ma jedno wspólnego z drugim ?
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: prosperopro »

no to mowie Ci masz jakkazdy nic sie nie dzieje ;) widocznie trakcja jak ma za malo pradu to wylacza ja komputer ;) innego wytlumaczenia nie mam ale powinno Ci sie śeiwcic check engine przy trakcji ;D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: foka1 »

poprzez odlaczenie akumulatora skasowales poprostu blad
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS 400] problem z TRC

Post autor: laredo »

dupa - dziś się zaświeciło na nowo ehhh :pala:
Check Engine mówisz ? może i powinno - ostatnio przez przypadek dowiedziałem się że powinna się też świecić lampka jak mam otwarte drzwi a nie świeci. Może jest uszkodzona żarówka ? może ktoś ją zdemontował bo ciągle pokazywała jakieś błędy ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości