Kontrolka ciśnienia w kołach ES350 C2124

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia w kołach ES350 C2124

Post autor: Mariano »

Witam ekipe,
podczas jazdy zaczyna mrugać i zapala się kontrolka ciśnienia w kołach (ciśnienie sprawdzane 1000razy jest ok)
po wykasowaniu w serwisie (błąc c2124 - cannot recive a data from the transmiter ID4 (main)) zapala się po tygodniu...jakieś sugestie?
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
Buszmen
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 1 maja 2012, o 16:48
Model Lexusa: SC430 Red Dream :)
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia w kołach ES350 C2124

Post autor: Buszmen »

Nie wiem jak w Twoim aucie ale w starszych modelach czujniki są montowane "na wentylu" od środka i chodzą one na małą baterie .
W zeszłym tyg., miałem taki problem że zapalała Mi się kontrolka ale okazało się że powietrze minimalnie zeszło z jednego koła.
Pytałem się o te czujniki ( ale w porządnym warsztacie, choc nie serwis .
Powiedzieli mi że w zależności od auta bateria powinna wytrzymac ok 5 lat czasem dłużej.
może właśnie to jest u Ciebie przyczyną ?
"cannot recive a data from the transmiter" czyli w prostym tłumaczeniu transmiter z czujnika nie wysyła sygnału do centrali , coś z nim nie tak , spróbowałbym wymienic na inny bo baterii się raczej nie wymienia bo np. u Mnie jest wtopiona .

Ps.
może byc jeszcze krestia odpowiedniego skalibrowania czujnika , może nie jest on jakoś zsynchronizowany z resztą .
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kontrolka ciśnienia w kołach ES350 C2124

Post autor: Mariano »

Buszmen dzięki za pomoc, dziś sytuacja się wyjaśniłą masz racje.
Jak się okazało producent daje na te czujniki (baterie) 4 lata gwarancji choć podobno wytrzymują i 10 :)
baterii samej wymienić nie idze zalana jak mówisz a czujnik 600zł:)
nie czyta jeden w PL kole no cóż auto 6 lat
wiadomo chociaż o co loto:)

pozdr
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości