[ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: Bartek85 »

Witam serdecznie. stałem się szczęśliwym posiadaczem Lexusa IS 200 i zaczynam od podstawowych czynności. Jest to mój pierwszy Lexus dlatego jestem jeszcze trochę zielony. mam takie pytanie. co powinno się wymienić razem z rozrządem? wiem że na pewno pompa wody. gdzie ją najlepiej kupić bo na allegro wszystkie sa używane?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co mymienić przy rozrządzie?

Post autor: klexus »

masz pompę na rozrządzie??
wymień pasek, rolkę prowadzącą i napinasz , co sie dzieje z pompą ze chcesz ja wymieniać?? to nie VW-Audi ze pompa lata na rozrzadzie
KRYSPIN

Re: [ IS 200] Co mymienić przy rozrządzie?

Post autor: KRYSPIN »

Nie zapomnij o uszczelniaczach
- wału
- wałków rozrządu

bo jak pociekną to masz znów robotę

PS. Kup w ASO oryginał, nie daj się skusić na jakąś podróbę JC
Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co mymienić przy rozrządzie?

Post autor: Bartek85 »

masz rację. pompa jest na innym pasku. własnie poprzednio jeździłem AUDI stąd to przyzwyczajenie :-)

apropo uszczelniaczy to rozmawiałem s mechanikiem i powiedział że jeżeli nie ma przecieków na uszczelniaczach to nie ma potrzeby wymieniać. co wy na to?
LPGK

Re: [ IS 200] Co mymienić przy rozrządzie?

Post autor: LPGK »

Bartek85 pisze:masz rację. pompa jest na innym pasku. własnie poprzednio jeździłem AUDI stąd to przyzwyczajenie :-)

apropo uszczelniaczy to rozmawiałem s mechanikiem i powiedział że jeżeli nie ma przecieków na uszczelniaczach to nie ma potrzeby wymieniać. co wy na to?
Zmień mechanika sorry ale skoro uszczelniacz to nie majątek i można zrobić to raz i zapomnieć to nie rozumiem takiego pozornego oszczędzania - bo zaraz zacznie lecieć - tym bardziej, że wcześniej nikt tego nie robił i będziesz znów tracił czas, nerwy i pieniądze na to by zdjęto rozrząd ponownie za co oczywiście mechanik weźmie dodatkową kasę, więc widać dba o swoją prace podpowiadając takie rozwiązania.
Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co mymienić przy rozrządzie?

Post autor: Bartek85 »

powiedział mi po prostu że co oryginał to oryginał. jeżeli nie cieknie to znaczy że jest dobra. uszczelki pod pokrywą zaworów też nie wymienia się profilaktycznie. sam już nie wiem co o tym myśleć :fiu:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: dS »

bo do uszczelki pod pokrywą jest prosty dostęp, i zrobi sobie to każdy kto ma choć trochę chęci
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
KRYSPIN

Re: [ IS 200] Co mymienić przy rozrządzie?

Post autor: KRYSPIN »

LPGK pisze:
Bartek85 pisze:masz rację. pompa jest na innym pasku. własnie poprzednio jeździłem AUDI stąd to przyzwyczajenie :-)

apropo uszczelniaczy to rozmawiałem s mechanikiem i powiedział że jeżeli nie ma przecieków na uszczelniaczach to nie ma potrzeby wymieniać. co wy na to?
Zmień mechanika sorry ale skoro uszczelniacz to nie majątek i można zrobić to raz i zapomnieć to nie rozumiem takiego pozornego oszczędzania - bo zaraz zacznie lecieć - tym bardziej, że wcześniej nikt tego nie robił i będziesz znów tracił czas, nerwy i pieniądze na to by zdjęto rozrząd ponownie za co oczywiście mechanik weźmie dodatkową kasę, więc widać dba o swoją prace podpowiadając takie rozwiązania.

Posłuchaj się kolegi bo dobrze napisał.

Porządny mechanik żeby dać ci gwarancję (czytaj do następnej wymiany rozrządu bez poprawek) na wykonaną pracę przy rozrządzie powinien zażyczyć każdego elementu w oryginale.

A skoro pasek się kręci i nie widać na nim pęknięć to też ci zostawi?

Zmień dla świętego spokoju wszystko
pasek UNITTA
pompa AISIN
reszta NSK
uszczelniacze oryginał ASO

wystrzegaj się produktów JC i innych badziewi chyba że lubisz grzebać w rozrządzie co 10 tys km :fiu:
LPGK

Re: [ IS 200] Co mymienić przy rozrządzie?

Post autor: LPGK »

Bartek85 pisze:powiedział mi po prostu że co oryginał to oryginał.
No po części ma racje ale nowy oryginał z ASO a nie stary oryginał który prędzej czy później poleci o czym mówiłem wcześniej, a mechanik widać ma doświadczenie w tanich zamiennikach i już wie przynajmniej tyle, że nie warto kłaść takowego badziewia bo wytrzyma krócej od niecieknącego starego oryginału - tyle, że nigdy nie wie ile to potrwa :biggrin2:
U na w Polsce niestety panuje mania oszczędzania ponad wszystko co później odbija się czkawką, to jest niestety bolączka niemal każdej branży,gdzie każdy chce dobrze ale i tanio - co często się wyklucza patrząc krótkoterminowo, natomiast wybiegając dalej wprzód zazwyczaj wstępnie droższe rozwiązanie okazuje się nie dość, że lepszym to jeszcze tańszym.
Wystarczy wybrać dla siebie właściwszą opcję :wink:
Bartek85
Lex user
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2011, o 11:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ IS 200] Co wymienić przy rozrządzie?

Post autor: Bartek85 »

ok. rozumiem już wszystko. wymienię od razu uszczelniacze wałka rozrządu i wału korbowego. nie ma co się pieścić. martwi mnie tylko to co napisał KRYSPIN, bo zakupiłem już w IC pasek Continental, rolkę Koyo i napinacz oryginał Toyota - czyli co innego niż proponuje kolega Kryspin. co sądzicie o tych częściach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości