[IS200] Check Engine

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
SenTex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2011, o 00:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mikołów
Kontakt:

[IS200] Check Engine

Post autor: SenTex »

Witam, nabyłem krajowego lexa od 1 wlasciciela.. Auto było serwisowane od początku w ASO Toyota Świebodzice Jan Nowakowski, Ci idioci zalewali go od poczatku Mobilem 15w40 na co mam faktury na 120zł :szok:. W ASO Lexus Katowice nie mogli pozbierać szczęk z ziemi jak im przedstawiłem historie auta z dokonywanych serwisów eksploatacyjnych w Toyocie. Powiedzieli żeby przejść na półsyntetyk a następnie na syntetyk. Wczoraj zalałem mu płukanki i spuściłem olej, wykręciłem stary filtr i zostawiłem na całą noc. Dzisiaj zalałem Motulem 6100 Synergie+ 10W40 oraz założyłem filtr MANN. Silnik pracuje jak zegarek. Zgasiłem, ojciec dolał troche płynu chłodniczego (Zielony - który można mieszać), z ciekawości odkręciłem kranik - czerwony, więc dolalem mu czerwonego FEBI. Podciągnałem linke przy przepustnicy bo obroty niskie trzymał. Zgasiłem, po jakims czasie zapalilem i swieci się Check Engine. Ma ktos pojecie dlaczego? Jakiś czujnik rąbnął? Wiem że to strzelanie w ślepo bez odczytania błędów, ale chyba zmiana lepkości oleju by nie spowodowała wywalenia błędu? Proszę o pomoc. Dodaje że auto śmiga na sekwencji LPG.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: LinkPL »

Jeśli jest moc tzn że to nic strasznego, jak nie ma mocy, to bym się martwił wtedy ...

A jeśli jest moc to pewnie pierdoła, albo sonda coś wywaliła od gazu, albo katalizator, albo albo albo ...

Co to znaczy niskie obroty ?? ile 700 rpm ?? Z przepustnicą lepiej nic nie kombinować, po za czyszczeniem, bo to jest dość skomplikowane urządzenie choć na takie nie wygląda ...
How far We can go ...
SenTex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2011, o 00:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mikołów
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: SenTex »

Obroty okolice 500rpm a nawet poniżej sugerując się licznikiem, trzęsło autem tak jakby miał zgasnąć - prace silnika można było wówczas porównać do alfabetu morsa. Nie wiem jak sie obchodzić z krokowcem, ale wydaje mi sie że powinno oscylować koło 800rpm. Auto jeździ, żadnych spadków mocy, zapewne jakaś pierdoła ale wole dmuchać na zimno, późnym wieczorem powinienem mieć do dyspozycji interfejs OBD2, może uda mi się błedy zczytać, spróbuje też zresetować ECU.
LPGK

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: LPGK »

SenTex pisze:Witam, nabyłem krajowego lexa od 1 wlasciciela.. Auto było serwisowane od początku w ASO Toyota Świebodzice Jan Nowakowski, Ci idioci zalewali go od poczatku Mobilem 15w40 na co mam faktury na 120zł :szok:. W ASO Lexus Katowice nie mogli pozbierać szczęk z ziemi jak im przedstawiłem historie auta z dokonywanych serwisów eksploatacyjnych w Toyocie. Powiedzieli żeby przejść na półsyntetyk a następnie na syntetyk. Wczoraj zalałem mu płukanki i spuściłem olej, wykręciłem stary filtr i zostawiłem na całą noc. Dzisiaj zalałem Motulem 6100 Synergie+ 10W40 oraz założyłem filtr MANN. Silnik pracuje jak zegarek. Zgasiłem, ojciec dolał troche płynu chłodniczego (Zielony - który można mieszać), z ciekawości odkręciłem kranik - czerwony, więc dolalem mu czerwonego FEBI. Podciągnałem linke przy przepustnicy bo obroty niskie trzymał. Zgasiłem, po jakims czasie zapalilem i swieci się Check Engine. Ma ktos pojecie dlaczego? Jakiś czujnik rąbnął? Wiem że to strzelanie w ślepo bez odczytania błędów, ale chyba zmiana lepkości oleju by nie spowodowała wywalenia błędu? Proszę o pomoc. Dodaje że auto śmiga na sekwencji LPG.
Najpierw odczytaj błąd gdyż na chwilę obecną to wróżenie z fusów. Wtedy można coś więcej powiedzieć.
Jeśli masz lpg i błąd wystąpił na LPG to odepnij klemę, jeśli nie masz skanera obd na 15 min, po czym eksploatuj auto na PB nie przełączając na LPG jeśli błąd nie wystąpi przez jakieś 100km to przełącz na LPG i sprawdź na tym paliwie.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: Flash »

Najpierw sczytaj check'a, jeśli nie masz możliwości - zapraszam. Do Katowic masz niedaleko, przy okazji sprawdzę Ci fueltrim'y w longach ew. gaz się podstroi
SenTex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2011, o 00:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mikołów
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: SenTex »

Podpiąłem interfejs z VAG'a ale nie łączy się... zatem wkur... się i odłączyłem aku... Check znikł, ciekawe czy wyskoczy po paru km. Jutro kupie ELM327
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: dommell »

wnioskuje, że jeśli majstrowałeś przy przepustnicy to zdejmowałeś obudowę filtru. Jeśli odpiąłeś czujnik temperatury powietrza w obudowie filtru powietrza i zapaliłeś silnik w tym czasie jak kombinowałeś przy przepustnicy to właśnie stąd check :)
SenTex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2011, o 00:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mikołów
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: SenTex »

Generalnie to sie nie zagłębiałem w kolejność tego co robiłem, w każdym razie oglądałem filtr powietrza. Ten check mi spokoju nie daje :P myśle że dzisiaj wyjdzie w praniu co to za błąd i chciałbym żeby to nie było nic poważnego tylko jakaś nieistotna pierdoła
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: tomekb »

podjedz do flasha on ci na pewno pomoze
SenTex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2011, o 00:05
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mikołów
Kontakt:

Re: [IS200] Check Engine

Post autor: SenTex »

Po zresetowaniu ECU, Checka już nie ma... przejechalem pare km na pb i na lpg, po podpięciu do lapka przez ELM327 żadnych błędów nie ma, na biegu jałowym mam 540-560RPM.. Miga mi nieregularnie jeszcze kontrolka od AirBaga, poprzedni wlasciciel twierdzi że z kierownicy taśma przerywa.. Z innej beczki, jest możliwość wyłączenia poduszki pasażera w przypadku przewożenia dziecka?

PS: Problem rozwiązany http://www.youtube.com/watch?v=apWUhBiq ... r_embedded
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości