Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

szwajcar7500
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 cze 2012, o 22:05
Model Lexusa: gs300
Skąd:: trojmiasto
Kontakt:

Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: szwajcar7500 »

Witam Szanownych kolegów.
Posiadam GS 300 2005' . Po uruchomieniu silnika słychać stuk spod auta. Dżwięk przypominający naderwaną poduszkę dolną silnika lub w autach 4wd terenowych hałas załączającego się mostu. Sprawdzałem poduszki silnika i skrzyni i nic.
Pojechałem z tym do Lexus Gdynia. Słyszeli ten dżwięk i nie potrafili określić skąd dochodzi ... ;)))) Mam Wielką Prośbę, gdyby ktoś z Kolegów miał z tym wcześniej doczynienia lub znał ten problem to Bardzo Proszę o informację. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: michalm320 »

Mam identyczny objaw w IS200. Czasem zdarza się że jest cisza. Poduszki sprawdzałem, są ok. Dwóch mechaników nasłuchiwało się i obaj jednogłośnie stwierdzili że to bendix w rozruszniku nie odbija i uderza o zęby koła zamachowego. Trzeba rozebrać, wyczyścić albo wymienić bendix i powinno być po problemie. Ja jeszcze tego u siebie nie zrobiłem bo czasu brak.
Obrazek
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: barteg10gg »

Czy to jest taki metaliczny odgłos,jakby ktoś łańcuchem po betonie pociągnął? pojawia się głównie po dłuższym postoju kiedy odpalasz?Jeśli tak to mogą to być bębny VVTi..Napisz coś dokładniej o tym
szwajcar7500
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 cze 2012, o 22:05
Model Lexusa: gs300
Skąd:: trojmiasto
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: szwajcar7500 »

Te zmienne fazy rozrządu już sprawdziłem, są w porządku. Nie wydaje mi się aby był to rozrusznik. Ten stuk pojawia się bez względu na temp.silnika a gdyby był to rozrusznik to cichło by na ciepłym silniku.
Wydaje mi się że ten stuk występuje w okolicach prawego fotela pasażera i tunelu środkowego ale nie wiem czy to nie moje urojenia. W Lexusie powiedzieli żeby jezdzić bo jak na się rozwalić to się rozwali. :ireful3:
Strasznie mnie ten hałas WKU.....A !!!! Proszę kolegów o POMOC !
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: michalm320 »

Uważasz że jak jest ciepły silnik to rozrusznik nie pracuje? Więc co porusza silnikiem przy odpaleniu?
Obrazek
szwajcar7500
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 cze 2012, o 22:05
Model Lexusa: gs300
Skąd:: trojmiasto
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: szwajcar7500 »

Tak uważam. Gdy silnik jest gorący to bendix jak i tulejki są pod wpływem temp. rozprężone . Gdyby przy odpaleniu silnika blokował się automat i nie odbijał to w końcu rozrusznik by się spalił prawda ?
Chyba nie uważasz że ROZRUSZNIK PRACUJE CAŁY CZAS Z PRACUJĄCYM SILNIKIEM ... ???
szwajcar7500
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 cze 2012, o 22:05
Model Lexusa: gs300
Skąd:: trojmiasto
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: szwajcar7500 »

michalm320 pisze:Uważasz że jak jest ciepły silnik to rozrusznik nie pracuje? Więc co porusza silnikiem przy odpaleniu?
Z tego co się znam to silnikiem porusza wał, tłoki, korby ale nie porusza go rozrusznik. Łapie za wieniec przy odpaleniu i się chowa.
Chyba że miałeś coś innego na myśli. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: klexus »

szwajcar7500 pisze:
michalm320 pisze:Uważasz że jak jest ciepły silnik to rozrusznik nie pracuje? Więc co porusza silnikiem przy odpaleniu?
Z tego co się znam to silnikiem porusza wał, tłoki, korby ale nie porusza go rozrusznik. Łapie za wieniec przy odpaleniu i się chowa.
Chyba że miałeś coś innego na myśli. Pozdrawiam
hihihihi panowie rozrusznik służy tylko i wyłacznie do rozruchu silnika, czy ciepły czy zimny, , kiedy przekręcamy kluczyk będix wysuwa trybo i w tym samy momencie rozrusznik zaczyna kręcić, jak bedix jest przytarty to po odpaleniu słychac zgrzyt bo silnik szybciej sie kreci od rozrusznika, jak po przekręceniu stacyjki słychać cyk cyk cyk to szczotki w rozruszniku do wymiany,
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: michalm320 »

klexus pisze:
hihihihi panowie rozrusznik służy tylko i wyłacznie do rozruchu silnika, czy ciepły czy zimny, , kiedy przekręcamy kluczyk będix wysuwa trybo i w tym samy momencie rozrusznik zaczyna kręcić, jak bedix jest przytarty to po odpaleniu słychac zgrzyt bo silnik szybciej sie kreci od rozrusznika, jak po przekręceniu stacyjki słychać cyk cyk cyk to szczotki w rozruszniku do wymiany,

Nic innego na myśli nie miałem. I jak dla mnie to jest właśnie ten dźwięk przy odpalaniu spowodowany bendixem
Obrazek
szwajcar7500
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 4 cze 2012, o 22:05
Model Lexusa: gs300
Skąd:: trojmiasto
Kontakt:

Re: Lexus gs 300 2005' - Stuk przy uruchomieniu silnika.

Post autor: szwajcar7500 »

KOLEDZY !
To nie jest Zgrzyt. Bez względu na temp. zewn. Oraz na temp. Silnika podczas uruchamiania słyszalny stuk.
Tak jak opisywałem wcześniej. Tak jak by z okolic tunelu środkowego bądz miejsca pod dywanikiem pasażera.Nie wiem, słyszalne jest prawie przy każdym uruchomieniu silnika. Jak nadmieniałem auto co 15.000 tys. km serwisowane. Salon Polska.
NIE BITE !Przejechane 152.000 tys.km. Koła zmiennych faz też sprawdzałem !!!!!
Czy ktoś może mi POMÓC ?!
Pozdrawiam.
Krzysztof.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości