Co można zrobić z IS200 - poradnik - UPDATE 12.03.2013

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
madebyjk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2012, o 12:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poland
Kontakt:

Co można zrobić z IS200 - poradnik - UPDATE 12.03.2013

Post autor: madebyjk »

Witam.
Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Jestem szczęśliwym posiadaczem :LEXUS: IS200 od paru miesięcy i w tym czasie zdążyłem sobie przy nim pomajsterkować. Gdy jednak nie wiedziałem, jak się za coś zabrać, musiałem szukać po forach, często różnych i stąd zrodził się mój pomysł zebrania moich doświadczeń z autkiem w postaci ebook'a. Na razie jest to tylko jeden rozdział, ale mam nadzieję, że wam się spodoba.

Spis treści:
1. Renowacja felg tanio i szybko
2.Wymontowanie i konserwacja dmuchawy
3.Wymiana żarówek w oświetleniu tablicy rejestracyjnej i demontaż zamka bagażnika
4.Naprawa radia (jak pozbyć się sławnego err3)
5.Lakierowanie felg.
6.Wymiana filtru kabinowego UPDATE
7.Wymiana filtru powietrza UPDATE

Dodatek A - Terminarz wymian

W planach(jak będzie czas i pieniądze)
1.Zmiana podświetlenia zegarów, stacyjki, klimy i czego jeszcze będzie się dało.
2.Lakierowanie zacisków
3.Podłączanie mp3, smartphonów i innych grajków do radia(wersja zaawansowana z kilkoma źródłami i przełączaniem za pomocą zwrotnicy)
4.Wymiana gps'a
Załączniki
Poradnik.pdf
Wersja 6 - 12.03.2013
(3.25 MiB) Pobrany 1141 razy
Ostatnio zmieniony 12 mar 2013, o 11:50 przez madebyjk, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik

Post autor: Travis »

ja jestem jak najbardziej za. Jeżeli jeszcze zrobisz poradnik jak naprawić domowym sposobem zmieniarkę w radiu to stawiam Ci flakon dobrego whisky :D
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik

Post autor: carinus »

Travis pisze: Jeżeli jeszcze zrobisz poradnik jak naprawić domowym sposobem zmieniarkę w radiu to stawiam Ci flakon dobrego whisky :D
Jedyny sensowny sposób to zmiana na sprawny egzemplarz,naprawa jest ekonomicznie nieopłacalna i sporo osób wymiekło przy tej czynności.Moja zmieniarka na szczęście była tylko zablokowana i tak przezyła 6-7 lat.Na jej szczęście nie miała czasu się zużyć.
madebyjk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2012, o 12:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik

Post autor: madebyjk »

Nie powiedziałbym że jest nieopłacalna. Ja kupiłem auto z zepsutą zmieniarką i też czytając różne fora doszedłem do wniosku, że nic z tego nie będzie, ale postanowiłem się jednak przyjrzeć dokładniej.

Blokowanie się zmieniarki z err3 jest spowodowane błędem testu pozycji bramki cd. Otóż działa to na tej zasadzie: zmieniarka ma bramkę, która blokuje otwór na cd, żebyś nie wcisnął czegoś na siłę, a to czy jest ona zamknięta wykrywa się sprawdzając, czy jest wciśnięty microswitch(bramka ma odstający kawałek, który przyciska microswitch, gdy bramka się zamyka).

Problem zmieniarek w is200 polega na tym, że ten przełącznik jest źle wykonany i po dłuższym używaniu plastikowa część służąca do przełączanie odskakuje i wtedy zmieniarka się blokuje z err3. Zwykle te części nie wylatują z wnętrza radia, więc jak rozkładając radio się przyjrzymy, powinniśmy je znaleźć. Wystarczy tylko wsadzić miedzianą blaszkę na miejsce, potem wcisnąć plastikowy przełącznik na miejsce i już działa. Ja tak je naprawiłem i od 4 miesięcy działa bez awaryjnie. Należy tylko pamiętać, by składając radio przytrzymać tę część od bramki, która przełącza u góry , najprościej przełożyć drewniany patyczek przez otwór na płyty i przytrzymać. Tak koło połowy miesiąca powinienem znaleźć czas to, postaram się rozłożyć radio i to udokumentować.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik

Post autor: Travis »

madebyjk pisze:Nie powiedziałbym że jest nieopłacalna. Ja kupiłem auto z zepsutą zmieniarką i też czytając różne fora doszedłem do wniosku, że nic z tego nie będzie, ale postanowiłem się jednak przyjrzeć dokładniej.

Blokowanie się zmieniarki z err3 jest spowodowane błędem testu pozycji bramki cd. Otóż działa to na tej zasadzie: zmieniarka ma bramkę, która blokuje otwór na cd, żebyś nie wcisnął czegoś na siłę, a to czy jest ona zamknięta wykrywa się sprawdzając, czy jest wciśnięty microswitch(bramka ma odstający kawałek, który przyciska microswitch, gdy bramka się zamyka).

Problem zmieniarek w is200 polega na tym, że ten przełącznik jest źle wykonany i po dłuższym używaniu plastikowa część służąca do przełączanie odskakuje i wtedy zmieniarka się blokuje z err3. Zwykle te części nie wylatują z wnętrza radia, więc jak rozkładając radio się przyjrzymy, powinniśmy je znaleźć. Wystarczy tylko wsadzić miedzianą blaszkę na miejsce, potem wcisnąć plastikowy przełącznik na miejsce i już działa. Ja tak je naprawiłem i od 4 miesięcy działa bez awaryjnie. Należy tylko pamiętać, by składając radio przytrzymać tę część od bramki, która przełącza u góry , najprościej przełożyć drewniany patyczek przez otwór na płyty i przytrzymać. Tak koło połowy miesiąca powinienem znaleźć czas to, postaram się rozłożyć radio i to udokumentować.
w takim razie czekamy z niecierpliwością ;) ja jak oddałem do serwisu moje radio to powiedziano że się nie da naprawić i koniec :mad:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik

Post autor: carinus »

Ogólnie wiadomo że te mechanizmy są awaryjne,gdyby w kazdym przypadku byla to wina tylko przełącznika,wszyscy by już o tym wiedzieli.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik - UPDATE 16.08.2012

Post autor: Keepmovin »

madebyjk,

jest jakaś szansa na ten Twój poradnik ;) ?
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik - UPDATE 16.08.2012

Post autor: elcede »

odświeżam :) jak byś zrobił poradnik z fotkami jak usunąć awarie z err3 to będę wdzięczny, może faktycznie da rade naprawić tą nieszczęsną zmieniarkę :P
madebyjk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2012, o 12:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik - UPDATE 16.08.2012

Post autor: madebyjk »

W załączniku masz zdjęcia części, która to powoduje(w moim przypadku). Jeżeli umiesz wymontować radio, to te zdjęcia powinny wystarczyć do namierzenia części(jest to przedni panel, ten gdzie masz przyciski, do jego zdjęcia wystarczy zdaje się odkręcić małą śrubkę na spodzie a reszta to zatrzaski). Niestety przez pracę, magisterkę i inne zlecenia nie mam czasu na pisanie poradnika. Jak tylko trochę znajdę, to się tym zajmę i nowymi modami(mam już projekt zastąpienia kasety czytnikiem kart microsd).


EDIT:
Zapomniałem jeszcze dodać, że składając potem radio trzeba uważać, bo bramka napędu wyłamuje ten przełącznik. Żeby tego uniknąć, przed założeniem panelu trzeba ją podnieść, następnie przytrzymać np. płaskim śrubokrętem(przekładamy śrubokręt przez szczelinę cd, podtrzymujemy nim bramkę w górze i wtedy składamy.
Mam nadzieje, że to pomoże.
Pozdro
Załączniki
Documents.zip
plik1
(1.73 MiB) Pobrany 725 razy
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, o 11:35 przez madebyjk, łącznie zmieniany 1 raz.
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Co można zrobić z IS200 - poradnik - UPDATE 16.08.2012

Post autor: elcede »

Dzięki :) tyle narazie wystarczy bo w tej chwili nie mam dostępu do auta. Ale jak tylko będzie chwila to zajrzę czy u mnie też to się popsuło.
Pozdro i powodzenia przy pisaniu pracy i obronie :D
....................
Heh trochę odświeżę temat :) ale dopiero mogłem się wziąć za naprawę radia i jaka niemiła niespodzianka. moje radio to Fujitsu Ten 86120-53041, które w ogóle nie przypomina tego z instrukcji a co za tym idzie nie ma nawet tego suwaczka który wypada (zostały po nim tylko otwory ale nie ma blaszki która go trzyma) bo cały mechanizm sprawdzania czy płyta jest w napędzie jest w środku (trzeba zdjąć pokrywę i jest to prawy dolny rog i to się zacina) ile się namęczyłem z tym bo wyciągnąłem taki plastikowy element i nie mogłem go z powrotem włożyć :/
Ostatnio zmieniony 25 sie 2013, o 13:58 przez elcede, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości