GS 300 mk2 Kamerka cofania

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Hoobee
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 21:43
Model Lexusa: RX 400h SE-L CVT GS 300 SE Navigator
Skąd:: Pontypool/CYMRU
Kontakt:

GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: Hoobee »

Mój nowy nabytek
Obrazek
Fajne auto, w super stanie, tylko to mój pierwszy sedan imam problem z wyczuciem gabarytów szczególnie tyłu, podobnie zresztą jak poprzedni właściciel (sporo śladów na zderzaku), a że wózek ma fabryczną nawigację, to pomyślałem sobie, że można podłączyć do niej kamerę cofania tak jak mam w RX -ie.
Może ktoś z was przerabiał ten temat i posłuży radą?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: maniek_ls400 »

Szybciej 'nauczysz się' gdzie kończy się GS przez 20-30 prób cofania... W garażu do podłogi przykęciłem kawałek profilu zamkniętego 50x30, tak, że dojeżdżając na żyletki tylne koło o niego się opiera. W przypadku parkowania na ulicy - wyjejdżasz w mniej uczęszczany teren z 2-4 dłuższymi tyczkami i uczysz się cofać na lusterka do czasu dojeżdżania do nich na 5cm i po temacie. Ślady po poprzedniku spróbuj zmyć benzyną ekstrakcyjną - zdziwisz się ile zejdzie - jeśli to jest 'obcy' lakier to będziesz miał stan fabryczny (zamieść fotki tych przetarć).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: klexus »

garaż to jest pikuś, kamere da rade zamontować na forum nawet jest rozpiska wtyczek viewtopic.php?f=86&t=5647&start=10
kiedyś widziałem zamontowana w miejscu zamka.
I tak jak Maniek radzi wyczuj go na lusterka, GS nie jest az tak duży - powodzenia
Hoobee
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 21:43
Model Lexusa: RX 400h SE-L CVT GS 300 SE Navigator
Skąd:: Pontypool/CYMRU
Kontakt:

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: Hoobee »

Panowie, tu nie chodzi o nauczenie się gdzie kończy się GS, a raczej o widzenie tego czego nie widać. Parkowanie w miejscach znanych to nie problem, problem pojawia się, gdy z tyłu nagle wyrośnie betonowy pachołek, stojak na rowery, albo trzeba zostawić sobie miejsce na dojście do bagażnika, albo na wyjazd przodem i gdy tyłem parkuję na styk z sąsiadem, po prostu lepiej widzieć co jest z tyłu niż czuć. Niestety uczenie gabarytów przez poprzednika wyleczyć może tylko lakiernik - co uczyni niebawem, niemniej jednak dziękuję za odpowiedzi i linki do rozwiązań
Pozdrawiam
Hubert
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: klexus »

http://maxitec.pl/catalogsearch/result/?q=lexus musisz zmierzyć czy będzie pasować, ale cena nie zachwyca :down:
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: sandr »

Właśnie wczoraj zamontowałem i nie żałuję ani jednej z wydanych 1200 (brutto) złotówek. Niestety sama kamera to nie wszystko, dochodzi konwerter i sporo rzeźby...

Kamera
Obrazek

Konwerter
Obrazek


Za to później...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: Yarecki »

klexus pisze:http://maxitec.pl/catalogsearch/result/?q=lexus musisz zmierzyć czy będzie pasować, ale cena nie zachwyca :down:
Kupiłeś kamerę z tego miejsca :?:
Jak to jakościowo wygląda ktoś wie albo może polecić coś dedykowanego ( chyba najlepsze rozwiązanie ) bo skoro mam 2DIN to warto wykorzystać je na maksa i założyć kamerkę.
Byłoby fajnie gdyby ktoś coś sprawdzonego zaproponował.
Lex

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: Lex »

sandr pisze:Właśnie wczoraj zamontowałem i nie żałuję ani jednej z wydanych 1200 (brutto) złotówek. Niestety sama kamera to nie wszystko, dochodzi konwerter i sporo rzeźby...

Kamera
Obrazek

Konwerter
Obrazek

grubo :ok: daj linki do konw.i kam. albo na sprzedawcę i daj więcej opisu
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: GS 300 mk2 Kamerka cofania

Post autor: sandr »

Instalację przeprowadziłem w firmie "Dźwiękolandia" we Wrocławiu (tel.501 211 766) - firmę mogę polecić z czystym sumieniem, zasadniczo realizują się w ambitnych przedsięwzięciach audio oraz zabezpieczeniach pojazdów. Niemniej jednak ogarniają również niekonwencjonalne tematy - co najważniejsze, znają Lexusy i dla tego bez obaw można powierzyć im nasze pojazdy. Ale do rzeczy...

Przedstawiony wyżej zestaw kamery video współpracuje z seryjną nawigacją mojego GS 300 MK II w trybie automatycznym, tzn. bez żadnych dodatkowych czynności przełącza obraz nawigacji na widok z kamery wstecznej natychmiast po przestawieniu dźwigni zmiany biegów na pozycję "R" (i odwrotnie). Dodać należy, że nie zakłóca żadnych z dotychczas realizowanych przez ekran dotykowy funkcji (audio, klimatyzacji itp.). Co mogę podpowiedzieć? Zamierzając samodzielnie pokusić się o podobną instalację radzę dobrać taki konwerter video, który w stanie spoczynkowym będzie działał jako przelotka, tzn. po wpięciu w tor RGB nawigacji nie będzie wymagał wysterowania źródła sygnału aby wyświetlać obraz nawigacji (było to źródłem moich drobnych problemów w zimie, rozładowany akumulator w garażowanym samochodzie spowodował że po ponownym uruchomieniu widziałem tylko czarny ekran).
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość