chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

Witam chciałbym zmienić auto na is200 najlepiej w jak najlepszym wyposażeniu, ogólnie chciałbym wiedzieć na co patrzeć w takim aucie , najlepiej chciałbym wersje poliftową( taki kaprys) słyszałem ze zapiekają się często hamulce? czy coś w tym stylu...? wogole czymś sie rózni lexus po lifcie z przed liftu poza grillem i xsenonem ??( coś tam wiem ale chciałbym wiedzieć więcej)


ogólnie dopatrzyłem sie takich aut na otomoto: http://otomoto.pl/lexus-is200-112tys-km ... 01854.html
http://otomoto.pl/lexus-is200-fullopcja ... 33185.html



ogólnie chciałbym coś po 2000r. prodkucji , może ktoś ma zamiar sprzedać swoje auto..?

ale oba są od handlarzyn i wiem czym to smierdzi w tym jednym to widze ze grill sprzed liftu a w tym drugim nie pasuje mi to ze gałka skrzyni biegów nie ejst srebrna ani pedały nie są srebrne ciezko mi ocenić jaki to jest pakiet lexusa...moze ktoś się wypowie ??

poozdrawiam ,Początkujacy:D sorry ze tyle pytań na raz
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Travis »

polift ma xenony bez pomarańczowych kierunków w kloszu, nawigację dvd (o ile była w zestawie), inne maskownice przednich głośników w drzwiach, radio z wejściem na cd w górnej części nie dolnej. oba elektryczne fotele. Więcej raczej nie było zmian w polifcie szczególnie w wyglądzie zewnętrznym. Przedni grill był cały czas ten sam. W późniejszych wersjach były oferowane alusy Toyoty 17".

Ten model który podałeś jest bez dodatkowego pakietu (chrom), przeważnie wersja sport miała listwy pedała z chromu i dwukolorową tapicerkę lub na zamówienie tak jak u mnie w aucie. Tak nawiasem mówiąc mój jest na sprzedaż ;D

częste usterki dotykały niestety radia a przede wszystkim zmieniarki, oraz zapiekające się przednie heble, dwu mas też jest bolączką tego modelu, więcej grzechów nie pamiętam. Tak to jest w porządku. Mało usterkowe auto.
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

dzięki kolego wielkie za pierwsza odpowiedź cenie bardzo, co do auta ja bym chciał po 2000r produkcji własnie a twoje jest z przed, ale bardzo fajne oglądałem ale mam młodsze auto i nie zamienie na starsze bez urazy;)


znalazłem jeszcze takiego is=a http://moto.allegro.pl/lexus-is200-i2546141698.html tylko martwi mnie ten dźwiny przebieg oraz to ze grill jest całkiem zmieniony...(moze walone z przodu) poza tym mi się podoba:D dobre wyposażenie... ktoś mzoe jeszcze dopomoże?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Travis »

ten drugi zdecydowanie ciekawszy :) grill nie jest żadną przeszkodą koszt takiego nowego to ok 800-900zł plus koszt wysyłki ;) najwyraźniej właściciel też doszedł do wniosku że fabryczny grill jest paskudny. Ja u siebie założyłem z wersji japońskiej Altezza. Od razu lepiej auto wygląda. Gałką nie przejmowałbym się. Sam fabryczną chromowaną wymieniłem ma samoróbkę ciut większą bo ta stara kiepsko leżała w moich rękach (mam długie paluchy) :D poza tym taka metalowa gałka ma swoje minusy. W upalne dni jak się auto nagrzeje to można się poparzyć, a w zimie jest tak zimna że nie da się tego dotknąć. :P
Jedynie coś niska cena jest jak na ten przebieg więc możliwe że mógł mieć kręcony licznik.
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: lubelak88 »

hehe rozumiem z tą gałką słuszne spostrzeżenie :D nie wpadł bym na to hehe... no ten przebieg jest mocno przesadzony moim zdaniem no chyba ze sprzedajacy coś pomylił...albo auto uderzone , nie jeżdzone i zrobione do sprzedania...ciezka sprawa... a nijak to sprawdź :/
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Flash »

Chcesz kupić dwusetkę, a ja właśnie rozważam sprzedaż IS300... Wyposażeniem nie ustępuje ;-) Mam opcję przesiadki na GS430 też w bogatej opcji
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Travis »

lubelak88 pisze:hehe rozumiem z tą gałką słuszne spostrzeżenie :D nie wpadł bym na to hehe... no ten przebieg jest mocno przesadzony moim zdaniem no chyba ze sprzedajacy coś pomylił...albo auto uderzone , nie jeżdzone i zrobione do sprzedania...ciezka sprawa... a nijak to sprawdź :/
W dzisiejszych czasach ciężko jest o nie bite auto lub które nie miało małej przygody. Jeżeli chodzi o bite auta i później wystawiane przez sprzedawców to widać jak założone są przednie zderzaki z wersji kombi z szerokim ryjem. Nawet jak coś było bite to po dobrej na prawie nie wykluczałbym takiego samochodu. Najważniejsze żeby nie był składany z dwóch aut i nie było kilkudziesięciu cm szpachli dlatego dobrze jest mieć miernik grubości lakieru.
Co do przebiegów no to wiesz różnie to bywa. Ja w zeszłym roku zapłaciłem prawie 27 tysięcy za auto z przebiegiem 163 000km z tym że był on udokumentowany, a oglądałem wtedy IS200 po 20tyś zł z przebiegami "niby" 110tyś km :sarcastic: łatwo poznać przebieg po zużytej alcantarze. Jak jest mocno wytarta to nie ma opcji że auto mało miało przejechane :)
Flash pisze:Chcesz kupić dwusetkę, a ja właśnie rozważam sprzedaż IS300... Wyposażeniem nie ustępuje ;-) Mam opcję przesiadki na GS430 też w bogatej opcji
ile Cię interesuje za Trzy setkę? :fiu: bo tak się składa że ja swojego IS200 chciałem zamienić na gs300 ale że nie ma żadnej fajnej sztuki to poszedłem w inną stronę i chcę BMW z3 2.8 ale jakby się trafił IS300 za rozsądne pieniądze to bym przemyślał przesiadkę tylko na większy silnik :biggrin2:
LPGK

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: LPGK »

Dokładnie.
Jeśli jesteś wstanie zaakceptować lekko wyższy koszt zakupu to warto się zastanowić na czymś takim : http://otomoto.pl/lexus-is300-C25302387.html na gotowo właściwie, bo jeśli kupisz 200 i założysz lpg dofinansujesz ją, to wyjdzie wiecej niż ten IS300 ;) a silnikowo to jest przepaść, uwież mialem miałem oba i wiem co mówie ;)
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Flash »

Travis: Generalnie może nie zabrzmieć rozsądnie, bo zamierzam wziąć 30.000zł jeśli nie będzie chętnych, pozostanę przy nim. Rok 2002 wersja Sport z LSD auto jest kompletnie doinwestowane. Kompletnie nie mam na myśli klocków ew. tarcz :-) W ciągu ostatniego pół roku wymieniłem wszystkie elementy eksploatacyjne które można/należy wymieniać z wszystkimi żarówkami włącznie :-) Bo nie uznaję półśrodków. Samochód kupiłem uszkodzony - drapnięty po prawym boku ale ze wszystkimi blachami ori (mam na to kilkadziesiąt fotek) na każdym elemencie naklejony VIN z belką pod zderzakiem włącznie. Założyłem LPG na Hana'h (czym się trudnię), Felgi 18", wymieniłem tylną kanapę i deską rozdzielczą bo była zniszczona przez dzieci - posiadam "oryginały" gdyby ktoś nie wierzył :-) Tej zimy bezszpachlowe usuwanie zagnieceń i malowanie - zmiana koloru srebrnego na srebrny ale 1D2, lamp przód, halogenów, grilla, oświetlenia rejestracji, oświetlenia całej deski rozdzielczej.
Z grubsza tyle, auto przyszykowałem z myślą o sobie i gdyby przyjaciel nie wymieniał GS430 MKII (którego sam mu serwisowałem przez rok) na MKIII nigdy nie przyszło by mi do głowy spuścić IS'a... ok los na loterii i biorę GS450h MKIV :-)
Na ten moment walczę z myślami bo blacha na GS430 jest mocno sfatygowana i praktycznie znów najlepiej go całego prysnąć... ale jest wyraźnie mocniej :-))) i to mnie kusi
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: grucha2666 »

Travis pisze:polift ma xenony bez pomarańczowych kierunków w kloszu, nawigację dvd (o ile była w zestawie), inne maskownice przednich głośników w drzwiach, radio z wejściem na cd w górnej części nie dolnej. oba elektryczne fotele. Więcej raczej nie było zmian w polifcie szczególnie w wyglądzie zewnętrznym. Przedni grill był cały czas ten sam. W późniejszych wersjach były oferowane alusy Toyoty 17".

mam takie pytanie, niedawno kupiłem is200 kupiony w polskim salonie 2002 rok (po lifcie) ale mam pomarańczowe kierunki, co to może oznaczać???? grill, prędkościomierz itp itd (rownież regulowane automatycznie oba siedziska) po lifcie, tylko ten klosz ma kierunki pomarańczowe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości