IS250 stukanie przy odpalaniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
mario13
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2012, o 00:26
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Łódź
Kontakt:

IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: mario13 »

witam

Jak w temacie, od jakiego czasu pojawiaja mi sie dziwne stuki czy raczej terkotanie przy odpalaniu. Jest to jedynie przy pierwszym odpaleniu bo jak go od razu zgasimy i chcemy uslyszec na nowo objaw nie wystepuje. W celu ponownego uslyszenia musimy autkiem pojezdzic odstawic na pol godziny, godzine i znow tylko raz. Dodam ze czasem jak jest zimno objaw nie wystepuje, tak samo jak z rana odpalam autko.

Objaw jest jedynie w ciagu dnia i jak jest goraco sie nasila, tak jakby jakis plastik halasowal

Ciezkie do diagnozy a czym wiecej mechanikow pytam tym wiecej teorii stad chcialem prosic o pomoc tych co faktycznie obcuja z ta marka

Dodam ze dzwiek jest z okolicy kolektora dolotowego. Samego plastiku nie wymienialem ale przepustnice pod nim tak bo byla to jedna z teorii, niestety objaw nadal jest.
Autko jest z 2008r., przebieg ok 85tys., olej castrol syntetyk, 3 mce temu wymieniany. Poza tym stukaniem nic sie nie dzieje. Po odpaleniu wszystko ok, auto normalnie przyspiesza, silnik rowno pracuje na jalowym tez. Generalnie kontrolki sie nie swieca, wszystko inne jak trzeba a tu takie cos uciazliwe sie pojawilo

z wersji jakie slyszalem to ze moze popychacze, moze rozrusznik.....

W razie potrzeby moge przeslac nagrany dzwiek mailem albo podac link bo tutaj jeszcze nie wiem gdzie i jak moge to zrobic :)


z gory dziekuje z pomoc i porady
pozdrawiam
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: FeniX »

Kolego mam 135.000 przebiegu i objawów przez Ciebie opisanych nie zauważyłem, nie mniej jednak jak się dowiesz co to za dźwięk to podziel się na łamach tego forum - zostanie dla potomnych. Słyszałem już o podobnym problemie - także na pewno nie jesteś z tym sam ;) jakby mi się udało dowiedzieć wcześniej niż Tobie o co biega to tez tu napiszę. :) Ale skoro nic sie złego z autem nie dzieje to może nie ma się co martwić ?? Na jakim oleju jeździsz ?
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: barteg10gg »

zamieść filmik to będzie można coś więcej powiedzieć..wstepnie mogą to być bębny(wariatory) VVTi..
mario13
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2012, o 00:26
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: mario13 »

dzieki wam za tak szybka reakcje. barteg10gg chyba niestety masz racje bo dzis tez uslyszalem podobna diagnoze droga mailowa z jednym z ASO. Niby z tym da sie zyc ponoc ale uciazliwe. Tyle ze likwidacja tego to znow uciazliwosc dla kieszeni :(
Fenix, takze jak Tobie sie przypomni mniej kosztowna wersja to ja jestem chetny :)

dodalem zalcznik, moze uda wam sie go otworzyc i posluchac

a tak swoja droga, jakie rozszerzenia plikow mozna tu zamieszczac bo i avi i wav i mpg mi odrzucal ?
Załączniki

[Rozszerzenie mov zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: bedok »

jasny gwint, mój diesel ciszej klekotał.. :szok:
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: MoodY »

Stuk ewidentnie wskazuje na coś, co potrzebuje ciśnienia oleju, aby cicho pracować. Dzieje się to na ciepłym silniku, bo wtedy olej jest rzadszy. Taki stuk można usłyszeć w nowszych VW Audi gdzie sypią się napinacze hydrauliczne łańcuchów rozrządu, w nowszych Renówkach gdzie sypią się KZFR czyli koła zmiennych faz rozrządu. Wiem napewno, że ten silnik ma rozrząd na łańcuchu, więc jest szansa, że któryś napinacz nie trzyma ciśnienia i klapie. Nie miałem nigdy do czynienia z tym konkretnym silnikiem, więc moje sugestie opierają się wyłącznie na twoim opisie i wiedzy ogulnej. A po nocy, czyli dłuższym postoju jest cicho?
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
mario13
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2012, o 00:26
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: mario13 »

tak po nocy nic sie nie dzieje. malo tego jak temperatura za oknem spadnie tez tego nie slychac....no moze minimalnie
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: MoodY »

mario13 pisze:tak po nocy nic sie nie dzieje. malo tego jak temperatura za oknem spadnie tez tego nie slychac....no moze minimalnie
To dziwne, bo po nocy też powinno napier....
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: tomekb »

pierwsza rada zmien olej na inny zobacz czy sie cos zmieni castrol to jedna wielka sciema
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS250 stukanie przy odpalaniu

Post autor: carinus »

Jeżeli jest to jak widać zależne od temperatury otoczenia to tez stawiam na olej.Jednak nawet na 0W30 nie powinno nic stukać,może też szwankuje podawanie oleju,zmień gęstość oleju lub dolej na próbę czegoś o większej gęstości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości