Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

ukman61
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 14:09
Model Lexusa: Gs300 Sport
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: ukman61 »

Witam wszystkich mam problem w Lexusie GS300 2001 rok . Po kupnie auta mialem ostre hamowanie i zauwazylem ze nie zadziałał ABS poczym w zime postanowilem poszalec troche i wcisnalem przycisk ESP off no i powinna mi sie wyswietlic kontrolka (samochod z sladami) ale nic sie nie wyswietla... No i stawialem ze jezeli nie da sie jej wylaczyc to nie poszaleje no ale ku mojemu zdziwieniu esp piszczy ze jest poslizg ale nic nie reaguje. Przy odpaleniu auta sprawdzilem czy wyswietlaja sie te kontrolki bo myslalem ze ktos poprostu wyjał zarówki . Kontrolki sie swieca ale zaraz gasna takze nie wiem w czym problem... Czy to czujniki przy kołach ?
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: Mariano »

normalnie podczas jazdy się nie świeca?
a czy przypadkiem nie gasną jednocześnie z jakaś inną kontrolką?
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
ukman61
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 14:09
Model Lexusa: Gs300 Sport
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: ukman61 »

nic sie nie swieci wlasnie . Jak przekrecam stacyjke to pojawiaja sie wszystkie kontrolki i jak przekrecam kluczyk do odpalenia auta gasna jak cala reszta
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: janasek »

Podłacz się pod komputer i sprawdz ukląd ABS/czujniki ABS. Może są one również odpowiedzialne za ESP?
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: klexus »

czyli ABS i TC nie działa, jak ruszasz ze śliskiego nie miga "samochód ze śladami".
To co pika to czujnik przeciążeniowy położenia samochodu siedzi pod podłokietnikiem raczej sprawny skoro pika.
Dziwi mnie tylko czemu na desce nic nie świeci!!!, jak padł by czujnik ABS zaraz świeci na desce ABS TC. Niezła zagadka
ukman61
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 14:09
Model Lexusa: Gs300 Sport
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: ukman61 »

no sęk w tym ze nic sie nie swieci :laugh1: tez mi sie tak zdaje ze sensory od abs służą takze do kontrolowania trakcji . Probowalem jakis czas temu wyjac czujnik z przedniego koła ale to takie plastikowe badziewko skrecone sruba i tak to sie zapiekło ze poprostu nadłamałem gorna czesc z otworem na srubke :) ale czujnik nadal siedzi jak siedzial w kole takze go narazie nie ruszalem.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: Marchol »

Jak chcesz odłączyć czujnik abs to lepiej z drugiej strony, zamiast wyciągać go z koła odłącz wtyczkę.
Obrazek
ukman61
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 14:09
Model Lexusa: Gs300 Sport
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: ukman61 »

Mysle ze odłączenie czujnika tu chyba nic nie da ale zobacze czy po odlaczeniu pojawia sie jakies kontrolki ...
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: Mariano »

tak tylko kontrolki muszą gasnąć w określonej kolejności, spotkałem się już z sytuacjami, że magicy podpinają pod inną żeby się świeciła i gasła ... nie wiem jaka kolejnosc tam powinna być ale moze ktoś...
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
ukman61
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 14:09
Model Lexusa: Gs300 Sport
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS300 2001 Brak ABS i Deaktywacji ESP

Post autor: ukman61 »

Panowie pojechalem na kompa no i sprawa wyglada tak ze komputer nawet nie komunikuje sie z abs tak jakby go nie bylo . Modoł ? przekaznik ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość