[GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
lexusGS300

[GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: lexusGS300 »

GS 300 I-II polecam wszystkim myslacym o instalacji lpg taki zestaw,moim zdaniem najlepsze rozwiazanie aby bylo dobrze i bezawaryjnie nie moze byc tanio,roznica miedzy stagiem to ok 500-1000 zł jakosciowo zdecydowanie o wiele lepsze i mniej awaryjna instalacja landi renzo cena dosyc przystepna

Landi Renzo Omegas + 2 x listwa potrójna Med + reduktor IG1 SuperMaggerato + przewód Faro 13 mm + wielozawór super + zbiornik jaki bedzie pasował najlepiej-najwiekszy jaki sie da z wielozaworem

koszt takiej instalki 4000 zl cena zalezy od instalatora, z kolei stag na dobrych gratach to ok 3500zl niby tylko 500zł ale robi duza roznice wiec lepiej doplacic i uzytkowac bezproblemowo
malykrata
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:15
Model Lexusa: SC 400
Kontakt:

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: malykrata »

podziele sie swoja opinia na temat lpg przez 5 lat jedzilem gs 300 rok 1994 od poczatku zalozylem instalacje gazową , zrobilem na niej ok 200 tys km w roznych warunkach , przez caly okres uzytkowania wizyt u gazownika bylo może 3 , a teraz niespodzianka byla to najprostrza instalacja z elektronika zadnych sekwencji i tym podobnych , co prawda pare koni mechanicznych zdechlo ale jak komus nie zalezy na szuraniu oponami spod swiatel to jest naprawde super rozwiązanie . W podlaskiem mam super fachowca lpg pozdr Paweł

Ps. Moj sc 400 jedzi na instalacji jak z Poloneza tz zamiast silnika krokowego sruba ( w codziennym uzytkowaniu nie ma roznicy )

malykrata
dv24v

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: dv24v »

malykrata napisał:
malykrata pisze:podziele sie swoja opinia na temat lpg przez 5 lat jedzilem gs 300 rok 1994 od poczatku zalozylem instalacje gazową , zrobilem na niej ok 200 tys km w roznych warunkach , przez caly okres uzytkowania wizyt u gazownika bylo może 3 , a teraz niespodzianka byla to najprostrza instalacja z elektronika zadnych sekwencji i tym podobnych , co prawda pare koni mechanicznych zdechlo ale jak komus nie zalezy na szuraniu oponami spod swiatel to jest naprawde super rozwiązanie . W podlaskiem mam super fachowca lpg pozdr Paweł
Ps. Moj sc 400 jedzi na instalacji jak z Poloneza tz zamiast silnika krokowego sruba ( w codziennym uzytkowaniu nie ma roznicy )

Mam podobne doświadczenia. Miałem GS'a z 95 na takiej prostej instalcji. Rura z gazem wlozona w dolot i nigdy, nie było zadnych problemow. Nic nie regulowalem. Zadnych filtrów itp. . Przejezdzilem tak ze 100 tys. . Mialem, tez LS'a z podobna instalacja i to samo. Jestem ciekaw, jakby to było w IS
lexusGS300

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: lexusGS300 »

hm..a to ciekawe,zreszta sam slyszalem od jednego z gazownikow ze kiedys jak instalacje sekwencyjne byly drogie to zalozyl jednemu posiadaczowi gs'a zwykla instalke co prawda trzeba bylo pozniej zmienic kable i swiece ale mimo tego chodzila elegancko,wiec sam sie zastanawaim czy jest sens pakowania drogich instalacji do starszych samochodow szczegolnie ze te auta nie sa jakies zaawansowane technicznie aby byla potrzebna tam instalacja z jakas super elektronika itd.. do gs I nawet niepotrzeba obd...

lexusGS300
malykrata
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:15
Model Lexusa: SC 400
Kontakt:

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: malykrata »

W ciągu calej mojej przygdy z gs em raz wymienilem kable i swiece z wlasnej glupoty bo probowalem przejechac gigantyczną kalużę , Przeszkode pokonalem jednak we wszystkich swiecach pekły porcelanki . przy okazji wymienilem kable . pozdr

malykrata
Lex

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: Lex »

opisz jaka to instalka najprostsza pasuje do lexów tak z nazwami reduktorów czy jak to się tam nazywa tak że by można było pójść do gazownika i go zaskoczyć wiedzą na ten temat tz. tak żeby nie robił z nas wała

lex
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: konik_80 »

Najprostszą i najmniej awaryjną instalacją byłoby zamontowanie BLOSA (gaźnika gazowego) regulacja mieszanki śrubkami - Reduktor najczęściej odkręca się na maxa.
Aby dalej ogarnąć mieszankę kupuje się AFR i wpina w sondę na kolektorze aby wyregulować mieszankę.
Mam takie coś w Fordzie Mondeo - przerabiałem na blosa bo na mikserze kulawo chodził - Blos nie powoduje takiej blokady w dolocie jak w przypadku instalacji miksera.
Aczkolwiek takie instalki się nadają do starszych konstrukcji.
W 1G-FE czy 2JZ-FE to profanacja i podejrzewam, że byłyby szybkie problemy z elektronicznym sterowaniem przepustnicy która by się ciągle zasyfiała.

Ostatnio edytowany przez konik_80 (2010-05-11 17:48:28)
dv24v

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: dv24v »

w is200, jest elektronicznie sterowna przepustnica?? ciekawe od kiedy

dv24v
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: konik_80 »

Od początku produkcji - zajrzyj do manuala
dv24v

Re: [GS 300] instalacja lpg I-II by lexusGS300

Post autor: dv24v »

Po co mam wchodzic do manuala? Jak widze, ze mam u siebie na linke

dv24d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości