Różnice w zawieszeniu IS300/is200 vs GS300/gs430 MKII

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
LPGK

Różnice w zawieszeniu IS300/is200 vs GS300/gs430 MKII

Post autor: LPGK »

Jak w temacie, z tego co się orientuję, wahacze, sworznie, zwrotnice są takie same w tych modelach przód i tył taki dotychczas był stan mojej wiedzy ale patrząc na toyodiy widzę inne numery części i trochę mnie to zbiło z tropu, może ktoś zweryfikować tę sprawę :?:
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Różnice w zawieszeniu IS300/is200 vs GS300/gs430 MKII

Post autor: ledziu »

LPGK pisze:Jak w temacie, z tego co się orientuję, wahacze, sworznie, zwrotnice są takie same w tych modelach przód i tył taki dotychczas był stan mojej wiedzy ale patrząc na toyodiy widzę inne numery części i trochę mnie to zbiło z tropu, może ktoś zweryfikować tę sprawę :?:
O których numerach (częściach) piszesz?
LPGK

Re: Różnice w zawieszeniu IS300/is200 vs GS300/gs430 MKII

Post autor: LPGK »

Zerknij:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2002_L ... _4802.html

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2000_L ... _4802.html

Większość z nich pierwszy człon ma ten sam różnią się drugim zazwyczaj.
Wahacz górny
Sworzeń
Wahacz dolny przód (tylny)
Wahacz dolny prosty
Tylne zwrotnice etc
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Różnice w zawieszeniu IS300/is200 vs GS300/gs430 MKII

Post autor: LinkPL »

Moim zdaniem są tam tylko tarcze i klocki takie same, może jeszcze zaciski ... Ale przy modelu GS musi być inny zawias, wytrzymalszy ;)
Porównywałem to na allegro i widać, że to jest zupełnie co innego. Może jedynie co pasować sworzeń, ale wahacze na pewno są inne, bo te od is200 znam doskonale i są mało podobne do tych z modelu GS. Łożyska chyba są jeszcze takie same, co do zwrotnicy to nie jestem pewien ...


Pozdro
Link
How far We can go ...
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Różnice w zawieszeniu IS300/is200 vs GS300/gs430 MKII

Post autor: ledziu »

LinkPL pisze:Moim zdaniem są tam tylko tarcze i klocki takie same, może jeszcze zaciski ... Ale przy modelu GS musi być inny zawias, wytrzymalszy ;)
Porównywałem to na allegro i widać, że to jest zupełnie co innego. Może jedynie co pasować sworzeń, ale wahacze na pewno są inne, bo te od is200 znam doskonale i są mało podobne do tych z modelu GS. Łożyska chyba są jeszcze takie same, co do zwrotnicy to nie jestem pewien ...


Pozdro
Link
Nie wiem jak jest z ISem ale w GS wszystkie elementy są te same nawet zamawiając w ASO części tak jak np. wahacz to nie ma możliwości zamówienia innego do 430 i innego do 300. Jedyne różnice 300/430 będą dotyczyć motorowni i wszystkiego co się wiąże z nią bezpośrednio, nawet skrzynia biegów jest ta sama. Oczywiście może np. różnić się przełożeniem ale sądzę że byłoby to opisane albo byłoby inne oznaczenie tak jak np. skrzynia manualna do supry r154=r151pickupa tylko przełożenia są inne ale obudowa, uszczelki, shifter to samo.

Mimo wszystko trzeba uważać ponieważ na pewno znajdą się jakieś szczegóły które różnią poszczególne modele, najlepiej wtedy użyć ViNu.

P.S.

przed chwilą rozmawiałem z pracownikiem ASO :LEXUS: /toyota i zapytałem o drugi człon numeru przy każdej części. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlaczego te same części mają różne drugie człony numeru. Oficjalna odpowiedź w ASO ma brzmieć "inne materiały". Za przykład podawał mi sprzęgło do ZZów 1,6 i 1,8 montowanych w różnych modelach. Numery sprzęgieł całkowicie inne a nawet pudełko to samo nie mówiąc o zawartości.
Podejrzewam że w numerze części mogą zawarte być różne informacje np. producent, dostawca, kraj pochodzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości