chip do lexusa is 200

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
krystek123
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2012, o 19:45
Model Lexusa: IS
Skąd:: Leszno
Kontakt:

chip do lexusa is 200

Post autor: krystek123 »

znajomy przywiózł z UK jakis chip do lexusa is 200 i mi go dal.ten chip ma jakies 3 tryby pracy co o tym sadzicie.
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: lexus155 »

A jak ten chip wygląda? Pokaż jakieś zdjęcie
Bart
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: klexus »

krystek123 pisze:znajomy przywiózł z UK jakis chip do lexusa is 200 i mi go dal.ten chip ma jakies 3 tryby pracy co o tym sadzicie.
sądze ze bedzie taka moc ze ukręcisz wał, a tak na poważnie to w benzynie chip nic ci nie da
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: ledziu »

klexus pisze:
krystek123 pisze:znajomy przywiózł z UK jakis chip do lexusa is 200 i mi go dal.ten chip ma jakies 3 tryby pracy co o tym sadzicie.
sądze ze bedzie taka moc ze ukręcisz wał, a tak na poważnie to w benzynie chip nic ci nie da
Potwierdzam lepiej olać. Szkoda czasu i pieniędzy.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: carinus »

Ten kolega powiedział gdzie trzeba wpinać tego "czipa"?Zrób fotke i podaj podłaczenie,jeśli posiadasz.
Awatar użytkownika
krystek123
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2012, o 19:45
Model Lexusa: IS
Skąd:: Leszno
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: krystek123 »

w tym tygodniu przesle foto to ocenicie;)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: carinus »

Do silników benzynowych najpopularniejsze były rezystorki wpinane w miejsce czujnika temperatury,tutaj może być podobny przypadek,ale poczekamy na fotki.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: konik_80 »

ten "chip" jeśli ma 3 tryby to może chodzić o ustawienie agresywności otwierania przepustnicy - mocy nie dodaje ale w trybie "super hiper sportowym" :biggrin2: może przy szybszym niewielkim wciśnięciu gazu otwierać przepustnicę do pionu - mniej więcej o to w tym biega - o ile to jest to co myślę - swojego czasu widziałem takie cudka na brytyjskim ebayu
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: akira »

Lubię takie tematy. No cóż czytam wasze opinie i ich wcale nie neguję, bo nie po raz pierwszy spotykam się z podobnymi poglądami. Sam nie mogę się wypowiedzieć, bo nie testowałem nigdy takich rzeczy, a jedynie mogę się oprzeć o wasze wypowiedzi i inne wyczytane w internecie o podobnym nastawieniu.
Ale mnie korci...więc pytam, ktoś próbował? Może nie w tym aucie, ale innym ( nie mam na myśli silników doładowanych )... a może kolega skoro już coś takiego ma i nie boi się czegoś popsuć by spróbował założyć i podzielić się wrażeniami...nie każę od razu jechać na hamownię i porównywać. Oj ciekaw jestem :biggrin2:
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: chip do lexusa is 200

Post autor: carsik »

nie istnieją żadne chipy do ECU Denso. Nie ma możliwości ingerencji w ten sposób. Benzynowy silnik wolnossący ma proste przełożenie - więcej powietrza w silniku równa się więcej mocy (zresztą turbo również) z tym, że w wolnossący trudno to uzyskać i niestety raczej kosztem przyjazności użytkowania na ulicy. Można próbować pooszukiwać fabryczne ECU fałszywymi sygnałami w celu uzyskania jakiegoś parametru ale nie jest to z pewnością chip. Można zastosować jakąś świnkę. Ale uzyskanie większej mocy bez ingerencji mechanicznej będzie dość problematyczne - może kilka koni pewnie nie więcej niż 10. Ale można spowodować nieco większy moment w zakresie niskich i średnich obrotów, tam gdzie silnik jest najbardziej zdławiony ekologią.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości