jakie felgi, czy warto robić stare..??

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: lubelak88 »

Witam jak wiecie odkupiłem od cejka furę, no i mam teraz takie pytanie do was czy jest sens odnowić felgi od lex-a i ile by mnie to wyniosło bo są porysowane od krawężników wydaje mi się , podrapane dosyć mocno moim zdaniem...i czy ich odnowa da oczekiwany efekt i jak by dała to w jakim kolorze je zrobić bo nie mam pojęcia co do takiego grafitu by pasowało poza srebrem... a jak by nie dało nic odnowienie to moze ktoś ma jakąś propozycje z fjanymi felgami chce 17" tak zebym mógł sobie opony przełożyć nie chce żadnych szerszych kapci itp.:) :hobby:
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: angrzeda »

lubelak88 pisze:Witam jak wiecie odkupiłem od cejka furę
Wiemy? Ja nie wiedziałem, ale gratulacje, oby się sprawowała :ok: Ja już pisałem o odnawianiu i podawałem link, jak się zdecydujesz na renowację, to zajrzyj tutaj: http://renowacjafelg.pl/
Znajdziesz informacje na temat napraw, jak i cennik, ja jestem zadowolony. Jeśli masz zamiar używać tych alumów zimą, to zdecydowanie polecam malowanie proszkowe, tylko takie zabezpieczy felgi przed ponowną korozją. Szwagier w Maździe pomalował lakierem do felg zachowując wszelkie zasady, a po zimie do poprawki...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: carinus »

Policz ile wydasz na odnowienie,potem ile stracisz na sprzedanie starych i zakup nowych i bedziesz wiedział czy robota bedzie opłacalna.
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: lubelak88 »

carinus pisze:Policz ile wydasz na odnowienie,potem ile stracisz na sprzedanie starych i zakup nowych i bedziesz wiedział czy robota bedzie opłacalna.
ja nie mam w planach ich sprzedawać... albo odnowić a jak nie to kupić nowe a te trzymać mimo wszystko,

tylko jestem ciekaw czy ta firma co mi podsyłacie da rade zrobić i rysy na nich zeby nie było znać czt raczej to nie mozliwe....??
a moze ktoś podpowie jakiś fajny kolor?? z travisem gadałem proponował złoty:D


sorry koledzy rzeczywiscie na forum się nie chwaliłem nabytkiem ale tak to ejst z wakacji prosto do roboty...nie miałem czasu na to:(
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: Travis »

Ciemny złoty zacny kolor :dirol:
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: lubelak88 »

moze ktoś ma jakiś fajny pomysł:)?
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: angrzeda »

Kolor musi się podobać Tobie, każdy ma swój gust :biggrin2: Jak dla mnie - grafit.

A co do tego czy będzie coś widać - jeśli masz głębokie wżery, to po malowaniu proszkowym ślad zostanie - będzie to wyglądało jakby w tym miejscu lakier nierówno się ułożył. W tej technologi nie ma możliwości położenia szpachli w celu wyrównania ze względu na temperaturę malowania (wszystko by się "odparzyło").
Tej wady nie ma tzw. malowanie na mokro, ale trwałość takiej powłoki jest niższa niż po malowaniu proszkowym...

Moje miały miejscami purchle, a pod nimi dość głębokie wżery i niestety nieco widać, ale nie ma tragedii... :secretyb:

Obrazek
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: lubelak88 »

ooo no fajne jak ci zrobie zdjęcie moich jak wróce z roboty to bys mi podpowiedział czy da się coś z tym zrobi czy lepiej zainwestować w coś nowego...oki?? dzięki za foto:)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: tomekb »

Travis pisze:Ciemny złoty zacny kolor :dirol:
Popieram :) w tym kolorze auta jest zacnie ciemne złoto widziałem na graficie Konrada live + taki ze mi osobiście ori fele leża do tego auata na maxa to moze być lepiej jak u Konrada (rzecz gustu)
Polecam PIaskowanie i malowanie proszkowo podkladem później kolor i beda wieczne do przerysowania ;)
Awatar użytkownika
chudyone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2011, o 11:27
Model Lexusa: is200 sport cross
Skąd:: Straszyn
Kontakt:

Re: jakie felgi, czy warto robić stare..??

Post autor: chudyone »

witam, ja w tym roku zrobiłem sobie remont moich 17 na własną rękę i jak na pierwszy raz to wydaje mi się, że całkiem nieźle wyszło. kupiłem szpachlę aluminiową za jakieś 40 zł i do tego szpachlę do wyrównywania mikro rysek do wykończenia, potem podkład w sprayu 2 warstwy więc około2 puszek i na koniec czarny mat tez 2 warstwy. Jak narazie całkiem dobrze się trzyma to wszystko, jedynie na jednej feldze za słabo zmatowałem kawałem rantu po zewnętrzej stronie i troche farba zeszła ale poprawie to na zimę :) niestety fotek narazie nie moge podesłać bo auto oddałem do lakiernika i dopiero w przyszłym tyg go odbiore. a jeśli chodzi o poziom trudności to nic strasznego, wystarczą minimalne umiejętności i trochę cierpliwości przy czyszczeniu i matowaniu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości