cewki is 200

bong0
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2012, o 22:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Giżycko
Kontakt:

cewki is 200

Post autor: bong0 »

Witam. Od jakiś 3 tygodni jestem posiadaczem lexa. Auto nie chodzi na wszystkie cylindry jednak komputer nie wykazuje żadnego błędu, na pierwszy ogień poszły do wymiany wszystkie świece -niewielka poprawa jest, ale dalej nie pracuje na wszystkich garach. Otóż podejrzenie pada na cewki i teraz moje pytanie czy można w jakiś sposób sprawdzić cewki?np opór? a druga kwestia to numer na cewce, na moich mam :90919-02230 które niby pasują do lexusa sc 430, a zamienniki do is maja inną końcówkę. Wszystkie 6 mam z końcówką 02230. Dodam jeszcze że na jednej cewce jest coś w rodzaju rozszczelnienia na fajce i tą bym obstawiał jako uszkodzoną, zamieniałem też miejscami i komp milczy jak zabity;) Pozdrawiam
KRYSPIN

Re: cewki is 200

Post autor: KRYSPIN »

90919‑02230 to właściwa cewka dla IS200

W domowych warunkach to kup jedną cewkę i podmieniaj po kolei a najlepiej podjedź do kogoś kto ma TOYOTA INTELIGENT TESTER II i podejrzysz wypadające zapłony, zawsze można przestawić auto w tryb CHECK MODE wtedy szybciej wyłapie usterkę

poszarpywanie może być też od czujnika wału

pozdro
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: cewki is 200

Post autor: carsik »

jeśli ECU nie wyrzuca Ci błędów, to raczej zacząłbym od sprawdzenie kompresji silnika. Tak na wszelki wypadek aby potwierdzić, że tu nie ma niespodzianki. Jeśli wszystko będzie w porządku w tym zakresie to ustaliłbym na którym cylindrze jest ta niespodzianka, to proste do wykonania i sprawdził wtedy czy wtryskiwacz funkcjonuje. Najpierw lepiej wykonać prace diagnostyczne niż kupowac niepotrzebne częsci.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
KRYSPIN

Re: cewki is 200

Post autor: KRYSPIN »

carsik pisze:jeśli ECU nie wyrzuca Ci błędów, to raczej zacząłbym od sprawdzenie kompresji silnika. Tak na wszelki wypadek aby potwierdzić, że tu nie ma niespodzianki. Jeśli wszystko będzie w porządku w tym zakresie to ustaliłbym na którym cylindrze jest ta niespodzianka, to proste do wykonania i sprawdził wtedy czy wtryskiwacz funkcjonuje. Najpierw lepiej wykonać prace diagnostyczne niż kupowac niepotrzebne częsci.
kolego akurat w lexusach jest tak że cewki umierają bardzo powoli i zanim sypnie błędem w normalnym trybie może minąć sporo kilometrów

może wyłapać wypadające zapłony i na którym cylindrze pomimo braku błędu na IT2

jeśli napisał że coś z cewką wizualnie jest nie tak to po co zaczynać od kompresji, wtryskiwaczy itd

aczkolwiek kompresje zawsze można sprawdzić :biggrin2: nie zaszkodzi
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: cewki is 200

Post autor: carsik »

widzisz kolego, bo ja zajmuje się tym profesjonalnie :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
KRYSPIN

Re: cewki is 200

Post autor: KRYSPIN »

carsik pisze:widzisz kolego, bo ja zajmuje się tym profesjonalnie :biggrin2:
wow, to coś zmienia :fiu:
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: cewki is 200

Post autor: carsik »

nie twierdzę, że nie masz racji. Ale skoro ma wszystko na wierzchu wykonanie prostych czynności diagnozujących do wykonania w godzinę często bywa rozwiązniem problemu. W końcu też stwierdzenie na którym cylindrze nie chodzi zajmuje jakieś 5 minut z przerwą na kawę.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
bong0
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2012, o 22:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Giżycko
Kontakt:

Re: cewki is 200

Post autor: bong0 »

Okej sytuacja się trochę wyjaśniła, pojawiły się w końcu jakieś błędy i początkowo migający check + trc, teraz check świeci na stałe trc miga..wyrzuciło:
P0300
P0301
P0302
P0304
P0175
na pierwszym cylindrze jest właśnie ta uszkodzona cewka, może zakłócać pracę pozostałych czy reszta dogorywa i niebawem jeszcze dwie padną? P0175 wyskakuje tylko na gazie ale pewnie jest to kwestia wyregulowania...
Słyszeliście coś o tych cewkach?
http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-lexus ... 46758.html
KRYSPIN

Re: cewki is 200

Post autor: KRYSPIN »

Nie pisałeś że auto ma LPG, to troszkę może zmienić jeśli chodzi o przyczynę wypadania zapłonów

masz za bogato na LPG stąd mogą ci wypadać zapłony na 1,2,3 i 4 cylindrze

auto przelane LPG

reset kompa ECU i instalacja do regulacji na początek, a cewki zostaw w spokoju przynajmniej na razie
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2012, o 20:35 przez KRYSPIN, łącznie zmieniany 2 razy.
bong0
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2012, o 22:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: Giżycko
Kontakt:

Re: cewki is 200

Post autor: bong0 »

autko nie chodzi na wszystkie cylindry również na pb, wydaje mi się,że najlepiej byłoby doprowadzić do równej pracy na pb a później gaz ogarnąć bo za bogatą mieszankę wywala tylko na gazie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości