[is200]wymiana radyjka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

[is200]wymiana radyjka

Post autor: Gotti »

witam, nadeszła pora na zmianę radia, cd nie działało już od ponad roku, teraz posypało się radio. Nabyłem więc za pośrednictwem ebay, u pewnego irlandczyka nowiutkie radyjko ( oczywiście ori ) do mojego is200. Okazuje się, że modeli radia do lexusa is200 jest tyle co jego kolorów i co gorsza, różnią się wtyczkami. Jako, że coś tam wiem, i jakieś tam doświadczenie z młodzieńczych lat posiadam, metodą prób i błędów udało mi się podłączyć owe radio, gra pięknie i głośno z naciskiem na głośno. Otórz, wszystko działa ( radio - cd ) ale nie ma możliwości regulacji poziomu natężenia głosu ( gra na maxa ). Szukałem kilka dni na różnych foraach, coś tam znalazłem, ale efektu nie ma. Być może jest to wina rozpisanych pinów ( opis mam z radia 13906 a moje to 13909 ). Jeżeli znajdzie się na forum magik, który wie jak pomóc, lub ktoś kto ma takie samo radio, będę zobowiązany. Moje radio ( nowe ) lexus 13909 \ fujitsuten 86120-53180 wejscie 20 pin, stare radio to model 13902 18 pin. W aucie mam teraz cisze, navi nie działa ( a bez tego klapa z dojazdem ), czyli jestem w czarnej du....

dziękuje za uwage i licze na pomoc
i przepraszam za tyle słów naraz, ale zawsze dużo gadam
Gotti
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: wymiana radyjka

Post autor: dS »

o jakich ty pinach piszesz ? o tych w kostce ? tutaj masz schemat instalacji instalacji audio
http://bahamutcars.free.fr/workshop/ewd ... &page=l_22
http://bahamutcars.free.fr/workshop/ewd ... &page=l_22
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

Re: wymiana radyjka

Post autor: Gotti »

Serdecznie dziekuje za schemat, dokładnie taką mam kostke, problem stanowi kostka radia, która ma 20 pin, czyli o dwa więcej niż ta która idzie od wzmacniacza. Z kostka sobie poradziłem, gdyż po drobnym modzie pasuje z Outlander 2007+. Znalazłem tez opis 20 pinowego gniazda na którymś z forum usa, lecz niestety nie jestem w stanie podpiąć tak kabli by uzyskać regulacje głosu ( radio gra na cały regulator, to samo cd ). Myśle, że po prostu zle podłączam kable, lecz nie chce spalić radia próbując to robić na czuja.
Gotti
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: wymiana radyjka

Post autor: dS »

Kostka 20 pinowa chyba różni się tylko tymi dodatkowymi pinami od navi, dodany jest 10 i 20pin, czyli drugi rząd zaczyna się nie od 10 a od 11.
Poza tym nie wiem co może mieć wspólnego regulacja głośności z kostką w radiu, przecież na kable idzie już konkretny sygnał, żadnego sterowania głośnością tam nie ma , chyba że całkowite wyciszenie.Także jeśli nie działa ci regulacja głośności to możę po prostu coś z samym radiem jest nie halo, może potencjometr jest uszkodzony.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

Re: wymiana radyjka

Post autor: Gotti »

Ja jestem laikiem, ale wiem, że navi ma osobne gniazdo, zarówno w starym jak i w nowym radiu. Z tego co wyczytałem i zobaczyłem na rozpisce z radia wychodzą 4 kable PP LP PT LT ( same + ) i jeden minus dla wszystkich głośników i właśnie ten kabel odpowiedzialny jest za regulacje głośności ( ale moge się mylić, gdyż rozpiska jest z modelu troche starszego od tego który posiadam ). Poza tym zauważyłem, że po podpięciu wszystkich kabli w\g rozpiski którą posiadam, prócz tego, że radio gra na maxa, przy włączaniu stacyjki coś strzela w głośnikach. Więc na 100% coś jest nie halo, coś żle podłączyłem, lub rozpiska jest do bani. Wyczytałem tez na tym forum, że ktoś już miał podobny problem, z tym że miał dodatkowo podpięte jakieś kable do 2 gniazda i wtedy regulacja dzialała poprawnie. Pomęczę się jeszcze, polatam po forach, jak coś się wykluje nie omieszkam opisać. Jest jeszcze opcja, że radio bedzie poprawnie działać jak podłacze pod drugie gniazdo wtyczke navi, ale to sprawdze na dniach jak navi dojdzie.
naradzie dzięki za opinie
Gotti
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

Re: wymiana radyjka

Post autor: Gotti »

tu jest rozpiska pinów 13906, ja szukam 13909 http://images45.fotosik.pl/1541/2ba399589b43d74dmed.jpg
Gotti
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: wymiana radyjka

Post autor: dS »

Gotti pisze: PP LP PT LT ( same + ) i jeden minus
to są kable sygnałowe głośników, ten minus opisany jest jako SGND czyli signal ground czyli po naszemu uziemienie sygnalu. I tu jest właśnie problem bo dla każdego z głośników masę doprowadza wzmacniacz, a do wzmaga dla głośników idzie tylko 1 kabelek masowy który wykorzystujesz jako wspólną masę dla wszystkich głośników. Dobranie odpowiednio krótkiego i dobrze zaizolowanego kabla ogranicza te trzaski prawie do 0. Nie jest to może profesjonalne rozwiązanie ale bez tej masy w ogóle jest tragedia.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

Re: wymiana radyjka

Post autor: Gotti »

Poddaje się, kompletnie nie wiem o co kaman. Szukałem, czytałem, tłumaczyłem nawet z francuskiego i wyszło, że najprawdopodobniej musiałbym zmienić też wzmacniacz, gdyż to już inny model itd itp, więc odpuszczam, szkoda nerwów i czasu. Dzięki za pomoc i info.
Gotti
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości