[LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

[LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: maniek_ls400 »

Cześć,
w LS430 komp on navi jest w bagażniku po prawej stronie. Wychodzi z niego sygnał RGBs i prowadzi do monitora na konsoli. Potrzebuję jakiś sprawdzony patent (w ostateczności będę kupował NaviTool ~ 300$) by podłączyć kamerę cofania, których jest duży wybór przy czym wszystkie jakie sprawdzałem mają wyjście composite (podobno od jakiegoś VW jest RGB). Czy ktoś z Grupowiczów testował jakieś układy pozwalające na konwersję sygnału tak by obraz z kamery poszedł w kolorze na monitorze ?
Kwestia układu przełączającego między kamerą a navi to pikuś.
Z góry dzięki za pomoc...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: sandr »

Oprócz kamery potrzebny będzie konwerter RGB/composite. Temat przećwiczyłem u siebie w GS300, działa pięknie - ale... było sporo kombinacji z dostrojeniem (radzę podjechać do wyspecjalizowanego warsztatu, możesz mieć problem z samodzielnym ogarnięciem zagadnienia)..
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: maniek_ls400 »

Akurat skończyłem technikum elektroniczne i byłem fanem dłubania w płytkach i drucikach (co prawda było to w zeszłym wieku więc trochę wzrok nie ten :) ). Nie mam aktualnie aż tyle czasu by szukać schematu, trawić płytki i budować układ konwertera więc chcę kupić gotowca.
Możesz podać konretne namiary na konwerter - masz jakieś schematy itp ? Jeśli nie na public to pisz PW lub podaj tel zadzwonię.
Przy okazji spojrzałem na Twój wątek - ładnie to wygląda - czemu nie brałeś kamery z liniami pomocniczymi ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: sandr »

W cytowanym wątku jest podany link do pokrewnego wątku w którym podałem rozpiskę połączeń odpowiadających za RGB (również w LS).
Nie jestem ci w stanie podać typu użytego konwertera (dobierał warsztat), ale wiem że można kupić konwerter dedykowany do navi Toyoty (Camry, Avalon itp.) który jest kompatybilny z naszymi nawigacjami i działa "plug&play" (jest wpinany w istniejącą instalację bez konieczności rzeźby we wiązkach). Co do samej kamerki - o braku linii przekonałem się dopiero po montażu i już mi się nie chciało zmieniać...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: maniek_ls400 »

No i nadal nie dałeś namiaru na firmę, która dobrała Ci konwerter. Możesz ? Co do konwertera - jest w dostępnym miejscu, żebyś cyknął fotkę z jego tabliczką znamionową ? Rozpiskę znam ze schematu lexa, która jest w repair manualu. Brakuje mi konwertera.
p.s. napisz też - jak jest zintergrowane z autem ? Czy włączenie R przełącza automatycznie w tryb kamery czy musisz jeszcze jakieś przyciski/przełączniki uruchamiać ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: sandr »

Konwerter fizycznie umiejscowiony jest pomiędzy nawigacją i wzmacniaczem audio (nie chce mi się teraz demontować navi). Tak jak pisałeś, włączenie "R" powoduje podanie zasilania i automatyczne uruchomienie kamery (bez konieczności dodatkowych działań). Adres firmy: http://www.dzwiekolandia.pl
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: maniek_ls400 »

Dzięki za namiar. Dzwoniłem - na jutro będę miał ofertę na sprzęt i montaż. Uaktualnię wątek..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Mat.
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 10:32
Model Lexusa: był LS 430 jest RX400h
Skąd:: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: Mat. »

Sorki za mały wykop. Wiem, że Maniek Lexa sprzedał, ale jestem ciekawy jak skończył się temat. Udało się coś zrobić czy nie?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: maniek_ls400 »

Cześć,
dałem sobie spokój z tematem.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
SimonFreeman
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 24 paź 2013, o 13:18
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LS430] Jak podłączyć kamerę cofania do navi OEM ?

Post autor: SimonFreeman »

Cześć, to ja dodam swoje 3 grosze.
Jako nowy właściciel temat pociągnąłem dalej i koniec końców nie bawiłem się w żadne kompletowanie sprzętów z nowszych modeli z kamerką, czy też szukanie konwerterów na rodzimym rynku, lecz jako leń sięgnąłem po gotowe rozwiązania.
Mianowicie na ebay zakupiłem Navtoola:
http://www.navtool.com/LexusGS_01-05.aspx
Na stronce ceny są kosmiczne, ale na ebay można wyhaczyć za mniej niż 200$.
Są jeszcze inne rozwiązania. Np. Naviks, do którego można też dokupić smartphone mirroring kit i wrzucać na ekran navi obraz z telefonu:
http://www.ebay.com/itm/Lexus-GS-2001-2 ... 3a831a98e0

http://www.ebay.com/itm/NAVIKS-Smartpho ... 12&vxp=mtr
Jak to śmiga to niestety nie mogę się jeszcze pochwalić, bo graty leża od dwóch miesięcy i czekają na zmiłowanie, a ja ciągle nie mam czasu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości