[is220d] Oznakowanie szyby

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Aga

[is220d] Oznakowanie szyby

Post autor: Aga »

Witam wszystkich posiadaczy samochodów Lexus :)

Mam pewien problem. Potrzebuję się dowiedzieć co znaczą kolejne cyfry i litery na szybie bocznej IS 220d. Potrzebuję dokładnie informacji odnośnie roku.
Samochód mam z 2008 r. a szybę boczną od strony kierowcy wymieniałam tydzień temu w serwisie. Jednak numery które mam na szybie bocznej od strony pasażera są dokładnie takie same jak na szybie która miała zostać wymieniona z powodu porysowania. I teraz nie wiem czy serwis tak zregenerował szybę, że nie ma śladu a zapłaciłam za nową czy też została ona wymieniona zgodnie z moim życzeniem. Wg mnie każda szyba ma swój rok produkcji a numery które mam na obu stronach są identyczne.

A i mam jeszcze jedno pytanko odnośnie spalania IS 220d przy jeździe po mieście. Tą kwestią jestem również zaniepokojona. komputer pokazuje mi 12,5 .... chciałam mieć ekonomicznego diesla a tymczasem mam smoka wawelskiego który nie zna umiaru ;/

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: klexus »

Witamy :)
Aga każda naprawa zgłoszona do ASO powinna kończyć się pokazaniem wymienionych częsci, w tym przypadku powinni pokazac porysowaną szybe.
Druga sprawa czy szyby były oznakowane przez Ciebie (ochrona przed kradzieżą) bo jeśli nie to szyby nie mają nr seryjnych, jedynie co to maja nabity kod czyli kolor i rok produkcji.
Co do spalania to niestety ten silnik ma tyle wspólnego z ekonomiką co prawie nic, przykre ale prawdziwe mało udana jednostka napędowa:(
era diesla skończyła sie na 1,9 TDI z grupy audi VW
Ale bądźmy dobrej myśli ze będzie lexusik długo i przyjemnie umilał spędzony w nim czas:)

Pozdro
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

to spalanie mozna iuzyskac przy tym motorze ale trzeba bardzo sie starac ja bym sprawdzil EGr i filtr czasteczek stałych wiem ze w miescie 10 spalic potrafi ale naprawde przy ostrej jezdzie cos musi byc nie tak mojego taty navara pali 10 litrow
Ostatnio zmieniony 1 lis 2010, o 21:59 przez tomekb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Ralfx »

Zapraszamy oczywiście do zarejestrowania się :) Skoro pytania już padły.

Spalanie rzędu 12litrów to nie jest nawet śmieszne (w dieslu). Proponuję sprawdzić to osobiście bo może komputer przekłamuje. Zalać do pełna, spisać przebieg, wyjeździć do rezerwy, zatankować znowu na tej samej stacji do pełna. Zobaczyć ile sie przejechało, ile wlało i policzyć. W Toyocie Avensis która ma ten sam silnik spalanie (wg opinii ludzi) jest na poziomie 8l miasto.

Co do szyby to nie znam się niestety na tych oznaczeniach ale jeśli auto jest z 2008 roku to może być tak że szyba którą przysłali z magazynu również była nie najnowsza i stąd ten zbieg okoliczności. Jakbyś podesłała zdjęcie to być może byłoby nam łatwiej coś Ci powiedzieć na temat tych oznaczeń.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: czaplon »

Co do oznaczeń na szybach (oczywiście może być z tym różnie)

Kod: Zaznacz cały

OZNACZENIA SZYB SAMOCHODOWYCH W SYSTEMIE EUROCODE


1. PIERWSZE CZTERY ZNAKI I CYFRY IDENTYFIKUJĄ MARKĘ TYP I MODEL.

2. PIĄTYM ZNAKIEM JEST LITERA:
A - oznacza miejsce umieszczenia szyby lub uszczelki - przód pojazdu
B - oznacza miejsce umieszczenia szyby lub uszczelki - tył pojazdu
L - oznacza miejsce umieszczenia szyby lub uszczelki - bok lewy pojazdu
R - oznacza miejsce umieszczenia szyby lub uszczelki - bok prawy pojazdu,
F - oznacza miejsce umieszczenia szyby lub uszczelki - bok prawy i lewy pojazdu

3. KOLEJNE DWA ZNAKI ( 6 i 7 ) OZNACZAJĄ KOLOR SZYBY:
CL - bezbarwna, biała
CS (SIGLASOL) lub CC (SOLAR) - szyby z kontrolą nasłonecznienia
GN lub GS (atermiczna) - zielona
BL lub BS (atermiczna) - błękitna
BZ - brązowa
GY - szara
LG - zielony jasny

4. PRZY SZYBACH CZOŁOWYCH JEŻELI SĄ DWA KOLEJNE ZNAKI ( 8 i 9) - OZNACZAJĄ KOLOR PASA NA GÓRZE SZYBY:
BZ - brązowy
BL - błękitny
GN - zielony
GY - szary
Co do dat produkcji:
System ten polega na cyfrach i kropkach, z czego kropki to miesiące (umiejscowione przed cyfrą to pierwsze 6 miesięcy, a za cyfrą drugie 6 miesięcy) ,a cyfry lata, np:

...6 - to marzec 2006 roku
7.. - to sierpień 2007 roku
ITD.
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

Witam wszystkich ponownie :)

Już się zalogowałam i teraz próbuje odnaleźć się na forum ;) wiec bardzo proszę o wyrozumiałość ;)
Ale wracając do mojego problemu z szybą i spalaniem.

Najpierw szyba:
fotki mam dołączam poniżej. Dzisiaj poruszyłam cały Krk i co się dowiedziałam: szyba była wzięta prawdopodobnie z zapasów magazynowych dlatego data produkcji jest 08;/ a aby sprawdzić czy nie była polerowana to muszę dostarczyć na szybę solidnej ilości wody i sprawdzić w ciemnościach od wewnątrz czy się nie załamuje ;) ha to jest wyzwanie. Ale jutro dzwonie do salonu bo niestety Pan który sprzedawał mi samochód wręczył mi piękne róże ale przed oddaniem szyby bardzo się wzbraniał...

Kolejny temat spalanie:
Dzisiaj rano wpadłam na ten sam pomysł co mi doradzaliście aby do tankować samochód do pełna i przeliczyć ręcznie. Ale i tak nie zmienia to faktu, że coś jest nie tak w tej kwestii. Aż się boje myśleć ile paliłaby mi wersja benzynowa IS220. A chciałam jeszcze podkreślić, że ja bardzo delikatnie jeżdżę tym samochodem aby właśnie go sprawdzić...

to chyba byłoby tyle na dzisiaj. Obiecuje, że jak tylko rozwiąże te gnębiące mnie problemy będę pisać jak to cudownie jest być właścicielem marki Lexus ;)

pozdrowionka :)
Załączniki
DSC06266.JPG
(68.42 KiB) Pobrany 1830 razy
DSC06263.JPG
(73.96 KiB) Pobrany 1830 razy
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

sprawdz ten samochod w serwisie spalanie masz na poziomie benzynwej wersji is250 nie podoba mi sie bardzo wiec tzbea to zdjagnozowac skad jestes jak ze slaska to ci dobrego mechanika znajde co zna sie na lexach
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

Jestem z Krk. Na serwis umawiam się na przyszły tydzień. Jednak jak masz jakiegoś dobrego mechanika który zna się na lexusach to poproszę o kontakt.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: tomekb »

w krakowie nie znam ale w katowicahc polecam ci ten http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=44&t=203
Agusikm
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 2 lis 2010, o 21:26
Model Lexusa: IS220d
Kontakt:

Re: Oznakowanie szyby

Post autor: Agusikm »

Dzięki Tomek. Na szczęście z krk do ktw nie jest tak daleko.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości