IS ogrzewanie

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Witam,

Mam problem z ogrzewaniem, czyli brak ciepłego powietrza na stronę kierowcy, na pasażera ciepłe leci, uszkodzenie nagrzewnicy a moze tylko cos sie przytkało, czy ktoś spotkał się może z takim problemem.
W IS-sie I gen. nie ma przecież ogrzewania dwustrefowego, a u mnie wyrażnie brak ciepłego tylko na jedną stronę, co ciekawe klima działa normalnie na obie strony.
pozdrawiam
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

Klima a ogrzewanie to niekoniecznie ta sama bajka ? Nie ma przypadkiem dwóch nagrzewnic (L i P) ? Drugi pomysł to zapowierzony układ chłodzenia i tym samym ogrzewania (opisywałem w szczegółach jak się odpowietrza). Trzeci pomysł - przejrzyj air ducts czyli przewody powietrza od nagrzewnicy do kratki - może coś tam jest, może jest pęknięty, może spadł z kratki lub nagrzewnicy ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Czy nie ma dwóch nagrzewnic tego nie wiem, ale nie ma dwustrefy to raczej nie, zapowietrzony tez raczej nie bo na strone pasażera leci ciepłe, a przewody... zimne leci dobrze jak klima włączona, to myślę że są ok.
Ciepłego nie mam po całej stronie kierowcy, czyli na szybę, na dół, na bok i na twarz, ze wszystkich otworów po stronie kiery brak ciepłego.
Nie wiem jak to jest wyprowadzane z nagrzewnicy, czy niezależnie na strony bezpośrednio z nagrzewnicy czy wychodzi wspólnie a potem przewody się gdzieś rozdzielają?

pozdro
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

Zajrzyj na http://www.toyodiy.com/ - znajdź układ ogrzewania i będziesz wiedział gdzie szukać punktów zaczepienia.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Wygląda mi na to że to jednak nagrzewnica, coś w niej uszkodziło się czy zacięło, czy ktoś z Szanownych Kolegów wyjmował, rozbierał nagrzewnicę?
レクサス
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: carsik »

zostaw tę nagrzewnicę w spokoju i nawet nie myśl o jej wyciaganiu, no chyba że masz baaaardzo dużo czasu i chcesz to zrobić dla sportu. Opisz dokładnie problem, co kiedy i jak się dzieje, Po tym co napisałeś niewiele można wywnioskować. Nie ma dwustrefowego rozkładu ciepła więc coś uległo uszkodzeniu ale bez rzetelnego opisu w jakich sytuacjach tak się dzieje nie da się podpowiedzieć sensownie.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Spróbuje szerzej opisać problem,

Powietrze leci wszędzie jak należy z odpowiednią dla danego ustawienia pokrętła lub położenia auto mocą, tak samo z zimnym powietrzem po włączeniu klimatyzacji jest wszystko ok.

Zwiększam temperaturę pokrętłem i zaczyna lecieć ciepłe powietrze ale tylko na stronę pasażera, na stronę kierowcy dalej leci powietrze z tą samą mocą co na drugą stronę ale chłodne. Brak ciepłego po stronie kierowcy jest czy zwiększam temperaturę powoli czy od razu do oporu, tak samo nie ma znaczenia jak jest ustawione lewe pokrętło, czy na dół czy na górę, na bok, na twarz, czy auto, w każdym kierunku po stronie kierowcy brak jest ciepłego powietrza. Nic nie zmienia też czy włączony jest obieg wewnętrzny czy zewnętrzny. Wydaje mi się, że sprawdziłem wszystkie możliwe ustawienia pokręteł, w trybie ręcznym czy też auto na lewą stronę nie leci ciepłe powietrze.

Czekam na podpowiedź, a jeśli ktoś chciałby sprawdzić, potestować to dziwne zachowanie mojego ogrzewania to nie widzę problemu żeby gdzieś w miarę możliwości podjechać, pozdrawiam.
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

Moim zdaniem zapowietrzona nagrzewnica - bąbel z powietrza.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: Pawełn »

Ale tak ewidentnie na jedną stronę tylko... zobaczymy, jutro spróbuję z odpowietrzaniem, dobrze by było żeby to tylko to.
レクサス
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS ogrzewanie

Post autor: maniek_ls400 »

Postaw auto tak by lewy bok byl nizej niz prawy np. na wysokim krawezniku i zagrzej auto Jesli to wina odpowietrzenia to powinno zrobic sie chlodniej po prawej
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości