[IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

[IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: Flash »

Przyglądam się temu, czym jeżdżę :) i zastanawiam się czy stoi standardowo czy jest trochę opuszczony... Pomierzyłem odstęp między oponą i rantem błotnika - przód 4cm tył 5cm. Nie był to jakiś megaprecyzyjny pomiar, położyłem linijkę na oponie równolegle do osi koła i zmierzyłem odstęp od niej do błotnika. Koła mam 225/40 R18, jestem ciekawy jak u was w takim nadwoziu wygląda te same prześwity?
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: grucha2666 »

podepnę się trochę pod temat: dzisiaj zauważyłem że (pewnie jak wszystkie stock is 200) mam wysoko zawieszenie (szczególnie z tyłu)- aż razi... Czy podpowiedziałby mi ktoś (zupełnie nie ogarniam tematu) jak delikatnie obniżyć samochód aby wizualnie to poprawić i ewentualnie trochę żeby nabrał trakcji? Chodzi mi o to żeby to zrobić jak najniższym kosztem (ale nie wrzucać chińszczyzny itp itd). Same części ile mogą kosztować, jakieś konkretne marki (modele). Co wymienić a co można zostawić stock... po przyszłym sezonie (jak skończą się opony letnie) chcę wymienić alufelgi z ori 16" na 17" więc zawieszenie musi to przyjąć :D
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: michalm320 »

grucha2666 pisze:podepnę się trochę pod temat: dzisiaj zauważyłem że (pewnie jak wszystkie stock is 200) mam wysoko zawieszenie (szczególnie z tyłu)- aż razi... Czy podpowiedziałby mi ktoś (zupełnie nie ogarniam tematu) jak delikatnie obniżyć samochód aby wizualnie to poprawić i ewentualnie trochę żeby nabrał trakcji? Chodzi mi o to żeby to zrobić jak najniższym kosztem (ale nie wrzucać chińszczyzny itp itd). Same części ile mogą kosztować, jakieś konkretne marki (modele). Co wymienić a co można zostawić stock... po przyszłym sezonie (jak skończą się opony letnie) chcę wymienić alufelgi z ori 16" na 17" więc zawieszenie musi to przyjąć :D
No cóż... jak chcesz zmniejszyć szpary między kołami a nadkolami to musisz zmienić sprężyny. Coś markowego to Eibach, Vogtland, Tein, Koni, H&R. Obniżenie max -40mm bo tyle zniosą seryjne amortyzatory. Ja do swojego zakupiłem sprężyny Vogtland -35mm i jestem bardzo zadowolony: http://www.vogtland.pl/lexus-200-300-ro ... 3ebac2103e
Później spróbuje ogarnąć fotki przed/po
Obrazek
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: grucha2666 »

aha czyli przy takim obniżeniu nie trzeba będzie amortyzatorów zmieniać?? i czy amorki nie padną mi bo krótkim czasie??
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: michalm320 »

grucha2666 pisze:aha czyli przy takim obniżeniu nie trzeba będzie amortyzatorów zmieniać?? i czy amorki nie padną mi bo krótkim czasie??
Powiem tak: ogólnie wiele osób pisze że padają bardzo szybko. Ale ja z doświadczenia wiem że tak się nie dzieje. Hondę miałem zglebioną 40mm, zrobiłem na takim setupie 30tyś km i nic się działo. Kumpel z którym równocześnie obniżaliśmy jeździ do dzisiaj (a jeździ dużo) i jest ok. Myślę że bardziej chodzi o to że przykładowo na seryjnych amorach i spręzynach zrobisz powiedzmy 100tyś km i padną, a na niższych sprężynach i seryjnych amorach zrobisz 80tyś km więc tak naprawdę żadna różnica.
Obrazek
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: Marchol »

michalm320 pisze:
grucha2666 pisze:aha czyli przy takim obniżeniu nie trzeba będzie amortyzatorów zmieniać?? i czy amorki nie padną mi bo krótkim czasie??
Powiem tak: ogólnie wiele osób pisze że padają bardzo szybko. Ale ja z doświadczenia wiem że tak się nie dzieje. Hondę miałem zglebioną 40mm, zrobiłem na takim setupie 30tyś km i nic się działo. Kumpel z którym równocześnie obniżaliśmy jeździ do dzisiaj (a jeździ dużo) i jest ok. Myślę że bardziej chodzi o to że przykładowo na seryjnych amorach i spręzynach zrobisz powiedzmy 100tyś km i padną, a na niższych sprężynach i seryjnych amorach zrobisz 80tyś km więc tak naprawdę żadna różnica.
Zagadzam się z Michalm320, ja mając Mazdę 323f Ba kupiłem ją z przebiegiem 87 tyś (miała ori amory niewymieniane) , zglebiłem przód o 65mm tył o 45 mm i wrzuciłem felgi 17 205/40, tylne amory wymieniłem przy przebiegu 150 tyś, przednie wymienił nowy właściciel przy ok 180 tyś km, więc wg mnie nie ma się czego obawiać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sniper
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2012, o 18:46
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: sniper »

Trzeba pamiętać, że gdy założymy sportowe (czyt. twardsze i niższe) sprężyny do seryjnych amorów to na lekkich hopkach auto będzie bardziej odbijało do góry. Coś jak w tym gifie: :hobby:
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: michalm320 »

sniper pisze:Trzeba pamiętać, że gdy założymy sportowe (czyt. twardsze i niższe) sprężyny do seryjnych amorów to na lekkich hopkach auto będzie bardziej odbijało do góry. Coś jak w tym gifie: :hobby:
Czy ja wiem... może bardziej czuć te hopki bo twardziej. Ale efektu latania nie zauważyłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: Travis »

Czy ja wiem. Mam springi apexa -35mm i powiedziałbym że nie ma jakiejś wielkiej różnicy w twardości. Auto jest owszem sztywniejsze ale nie zachowuje się jak pinpong tak jak zaprezentowałeś :hobby: jedyne co powiem to tyle że i tak dalej wysoko stoi dlatego na przyszły rok chyba trzeba będzie się rozglądać za gwintem
Załączniki
tak wygląda przy obniżeniu -35mm
tak wygląda przy obniżeniu -35mm
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200/IS300] Wysokość zawieszenia ?

Post autor: forest »

...a może dać do przycięcia te springi co masz?
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości