Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCROSS

Awatar użytkownika
givenchy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 16:25
Model Lexusa: IS 200 SPORTCROSS
Skąd:: EŁK
Kontakt:

Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCROSS

Post autor: givenchy »

Panowie poradźcie coś bo wymiękam. Problem mam z wydobywającymi się dziwnymi dźwiękami przy jeździe po nierównościach. Szczególnie z przodu i nawet przy nie wielkiej prędkości a ostatnio pojawiło się dodatkowo coraz głośniejsze skrzypienie-pukanie z tyłu i najbardziej słyszalne jest przy niewielkich prędkościach. Objechałem dwóch mechaników, którzy metodami tradycyjnymi nie znaleźli żadnych luzów w zawieszeniu, na "szarpakach" diagnostycznych tez nic nie znaleźli, żadnych luzów. Nie mam pojęcia a to jest tak wkur... że wymiękam i nawet głośno grające radio nie pomaga :). Może miał ktoś z was podobny problem z zawieszeniem, tulejami, łącznikami czy nie wiem czym jeszcze i ma na to sposób. Z góry dzięki wielkie i pozdrawiam wszystkich.
Jeżeli posiadacie namiary na sklep interentowy gdzie mogę kupić elementy zawieszenia typu sworznie wahacza, tuleje, łaczniki i inne do Lexusa będę wdzięczny bo może będę musiał po kolei wymieniać elementy i w ten sposób eliminować skrzypienie... Oby nie!
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: dS »

skrzypienie występuje gdy jest mokro np podczas deszczu ? jeśli tak to na pewno nie jest to kwestia swożni, bo one zaczynają skrzypieć gdy nie mają smarowania, a wilgoć raczej je zapewnia, przynajmniej u mnie tak było.
Z tyłu dobrze by było sprawdzić drążki reakcyjne i tuleje pływające, ewentualnie może dogorywać poduszka amora.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: michalm320 »

Ja miałem podobnie jak Ty. Nigdzie nie było luzu a waliło z przodu strasznie. Powodem były amortyzatory. Mimo iż miały 70% sprawności to zaworki w nich miały luzy. Po wymianie cisza.
Obrazek
Awatar użytkownika
givenchy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 16:25
Model Lexusa: IS 200 SPORTCROSS
Skąd:: EŁK
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: givenchy »

Jakie miałeś objawy hałasowania amortyzatorów? To było stukanie czy raczej takie skrzypienie? Mój meczanik po obejrzeniu całego zawieszenia także podejrzewał amortyzatory o hałas i metodą podważania itd... badał ich działanie ale nic , żadnego dziwnego dźwięku ale może na podniesionym nadwoziu zachowuje się inaczej nie mam pojecia...Jakiej firmy amortyzatory zamontowałeś i jak się sprawują w IS-ie? Mam wrażenie, że u mnie bardziej hałasuje zawieszenie własnie teraz jesienią niż latem ale nie zwróciłem na to dokładnie uwagi... O ile macie namiary na sklep z częściami w "cywilizowanych" cenach będę wdzięczny za namiary. pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: michalm320 »

givenchy pisze:Jakie miałeś objawy hałasowania amortyzatorów? To było stukanie czy raczej takie skrzypienie? Mój meczanik po obejrzeniu całego zawieszenia także podejrzewał amortyzatory o hałas i metodą podważania itd... badał ich działanie ale nic , żadnego dziwnego dźwięku ale może na podniesionym nadwoziu zachowuje się inaczej nie mam pojecia...Jakiej firmy amortyzatory zamontowałeś i jak się sprawują w IS-ie? Mam wrażenie, że u mnie bardziej hałasuje zawieszenie własnie teraz jesienią niż latem ale nie zwróciłem na to dokładnie uwagi... O ile macie namiary na sklep z częściami w "cywilizowanych" cenach będę wdzięczny za namiary. pozdrawiam
U mnie amory waliły, momentami było tak głośno że muzyka nie zagłuszała. Amortyzatory założyłem firmy Kayaba. Gazówki, Made in Japan i coś mi się wydaje że zaczęły znowu pukać (ale dużo, dużo ciszej). Przejechałem na nich dopiero 10tyś km. Ale to jeszcze niepotwierdzona informacja. Jeśli się okaże że to one to już więcej nie kupie tej firmy. Za to polecam firmę Bilstein. Tata ma w Nissanie i są zajebiste mimo iż zrobił na nich już 80tyś km. Zero pukania, trzymają auto na drodze bezbłędnie. Są dużo droższe niż Kayaba bo sztuka kosztuje 400zł a ja za swoje płaciłem po 200zł. Co do sklepów to ja póki co z dwóch korzystałem:
http://www.car-zone.pl/
http://www.japanmoto.pl/
Kupowałem w nich właśnie amortyzatory, tarcze, klocki, sworznie.
Obrazek
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: Marchol »

givenchy pisze:Jakie miałeś objawy hałasowania amortyzatorów? To było stukanie czy raczej takie skrzypienie? Mój meczanik po obejrzeniu całego zawieszenia także podejrzewał amortyzatory o hałas i metodą podważania itd... badał ich działanie ale nic , żadnego dziwnego dźwięku ale może na podniesionym nadwoziu zachowuje się inaczej nie mam pojecia...Jakiej firmy amortyzatory zamontowałeś i jak się sprawują w IS-ie? Mam wrażenie, że u mnie bardziej hałasuje zawieszenie własnie teraz jesienią niż latem ale nie zwróciłem na to dokładnie uwagi... O ile macie namiary na sklep z częściami w "cywilizowanych" cenach będę wdzięczny za namiary. pozdrawiam
ja polecam sklep http://www.toko.pl/index.php/pl/oferta/febest
mają części od niemieckiej firmy febest która robi elementy zawieszenia itp.
tutaj można sobie ładnie zobaczyć co oferują, ceny bardzo przystępne
http://fe-best.de/index.php?page=catalog&pos=0
a zapytania o ceny oraz zamówienia składać najlepiej u Pana Rafała Turskiego,
rafal.turski@eurotradeplus.pl
zakupy można robić tylko na firmę , więc najlepiej podać dane np firmy w której się pracuje, a pieniądze spokojnie można wysłać z swojego konta i dać swój adres do wysyłki.
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: tomekb »

Myśle że problemem waszym nie są amortyzatory Kayaba jest super w orginale tez sa kayaba
Auta mają swoje lata i nawet jak tuleje i swożnie są ok to smieniła się z wiekiem struktura gumy. Następny problem to taki że mamy wielowahacz i puki się zawieszenie nie rozepnie nie wiadaomo w jakim stanie jest zawiecho żadne szarpaki i łyzki nie pomogą w zbadaniu zawieszenia w isie.
Jestem po zeszłorocznej kompletnej regeneracji zawieszenia przód + wymina amortyzatorów tokico dopiero po takiej akcji auto wróciło do normy miało wtedy około 210000km. zaznaczam ze bylem z moim zawieszeniem u 3 specjalistów z dziedziny zawieszenia i toyot 2 mówiło że jest ok ja i tak kazałem zrobić swożnie i górne wahacze i wtedy dopiero po rozpięciu okazało się że faktycznie jest bryndza. Więc na resztę napraw zmieniłem mechanika i zregenerowałem dolne babany oraz tuleje w dolnych prostych wahaczach +nowe amory i nowe gumy na amorach i auto zaczeło się super prowadzić. W tym roku po ok 20000km gorny prawy sworzen regenrowany sie rozlatal i zmienie firmę regenerującą na ta co dolne wahacze robiła. Problem taki że musze whacz do poznania wysłać czyli na tydzien unieruchomic lexa
Awatar użytkownika
givenchy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 16:25
Model Lexusa: IS 200 SPORTCROSS
Skąd:: EŁK
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: givenchy »

Możesz dokładnie opisać które elementy wymieniałeś a mam na myśli nazwy tych części poniewaz nie jestem mechanikiem a wygląda na to, że muszę po prostu zamówić kilka części na początek i wymieniać. Od czegoś muszę zacząć, np. od tulei a jest ich tam kilka a zabij mnie nie mam pojęcia jak się co nazywa.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: Damian87 »

ja obstawiałbym na swożeni wachacza, na 90% dolny. miałem tak samo w Hondzie, niby wszystko ładnie, koła bez rzadnych luzów a jak zrobiło się chłodniej to zaczeło coś skrzypieć na nawet niewielkich nierównościach. Okazało sięże zrobiła siędzióra w gumie od dolnego wachacza i dostała się woda.
Sprawdź dokładnie wszystkie gumowe osłony :)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Piski i skrzypienie w zawieszeniu. Lexus IS 200 SPORTCRO

Post autor: forest »

u mnie właśnie skrzypi przy skręcaniu w lewo lub w prawo i lekko na nierównościach. skrzypi tak głośno i jak stara kanapa... przyczyna? ...dolny sworzeń prawy przód do wymiany
luz... minimalny, ledwo zauważalny.

http://allegro.pl/sworzen-przedniego-do ... 96842.html
Obrazek

PS: dlaczego ten temat jest w dziale LPG !!?? :rtfm:
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości