Zakupy w US za i przeciw

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Zakupy w US za i przeciw

Post autor: legato97 »

Witam, temacik zalozony, poniewaz powstala mala dyskusja w temacie Lukasza. Kilku forumowiczow nie jest przekonanych co do kupowania w US np swiec. Odniose sie wiec wlasnie do nich. Cena za sztuke z wysylka to ok 40zl, moim zdaniem sie oplaca.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: rsz1981/2 »

Oplaca oplaca sam brałem z pomocą legato 2 komplety swieczek do GSa w cenie jednego kompletu w PL.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: dS »

Minusem zakupów w US jest czas dostawy, jeśli ktoś potrzebuje na już albo nie widzi mu się czekanie na towar miesiąc czasu to takie zakupy nie są dla niego. Ale jak komuś to nie przeszkadza to nie widzę przeszkód. Kupowałem różne zabawki z US i nigdy nie było problemów wiec nie ma co się bać.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: maniek_ls400 »

Jestem za kupowaniem w US, ale tylko wtedy, gdy różnice naprawdę są zasadnicze lub części są niedostępne w PL. Dla 5zł/szt nie kupię nic z US (brak faktury i zysk żaden), dla 200zł/szt (amortyzatory bagażnika) zrobiłem zakupy w US bez wahania. Grubszych tematów jeszcze nie ściągałem z US - chociaż chodzi za mną układ hamulcowy brembo za $2,5k..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: Yarecki »

legato97 pisze:Witam, temacik zalozony, poniewaz powstala mala dyskusja w temacie Lukasza. Kilku forumowiczow nie jest przekonanych co do kupowania w US np swiec. Odniose sie wiec wlasnie do nich. Cena za sztuke z wysylka to ok 40zl, moim zdaniem sie oplaca.
Czuje się wywołany do tablicy bo zapewne o mnie chodzi :bor:

maniek_ls400 pisze:Jestem za kupowaniem w US, ale tylko wtedy, gdy różnice naprawdę są zasadnicze lub części są niedostępne w PL. Dla 5zł/szt nie kupię nic z US (brak faktury i zysk żaden), dla 200zł/szt (amortyzatory bagażnika) zrobiłem zakupy w US bez wahania. Grubszych tematów jeszcze nie ściągałem z US - chociaż chodzi za mną układ hamulcowy brembo za $2,5k..
I to jest racjonalne podejście.
Skoro świeczkę można kupić u nas po 50zł a w USA wyjdzie 40 to sorry dla 60zł na komplecie mam sobie urwać głowę i myśleć czy przyjda potłuczone albo nie przyjdą wcale ;) :?:
Ja nie powiedziałem, że nie jestem za zakupami w USA - oczywiście, że jestem ale tylko wtedy jeśłi to ma sens.
Nie raz kupowałem i wiem z czym to się je, więc dla drobnego zysku nie ma to najmniejszego sensu.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: michalm320 »

Koleś który mi parę gratów Z USA ściągał za kpl. Denso do IS na gotowo pod dom 275zł. W Polsce jak się orientowałem w ubiegłym roku to 450zł za kpl. Więc różnica spora
Obrazek
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: legato97 »

Yarecki nie o Ciebie tylko ogolnie o temat zakupow i nie robienie burdelu w temacie Lukasza, ja zdecydowanie jestem za zakupami w US, nie pisze o pierdolach ale swieczki sa juz tym minimum dla ktorego warto te 2 tyg poczekac ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: Yarecki »

michalm320 pisze:Koleś który mi parę gratów Z USA ściągał za kpl. Denso do IS na gotowo pod dom 275zł. W Polsce jak się orientowałem w ubiegłym roku to 450zł za kpl. Więc różnica spora
No to teraz jak widać, mozna je mieć w PL w cenie 50-55zł/szt to sobie odpowiedz czy warto walczyć dla 25-50zł.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: legato97 »

A jaka masz walke? Kupujesz i za 2 tyg sa. A grosz na parking zostaje ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Odp: Zakupy w US za i przeciw

Post autor: Yarecki »

legato97 pisze:A jaka masz walke? Kupujesz i za 2 tyg sa. A grosz na parking zostaje ;)
Ok, mamy inne podejście do tematu, w drodze mogą sie uszkodzić, a jak ktos się pomyli i spakuje zły towar? co może miec miejsce - to juz wtedy przestaje byc fajnie.
Za 50zł to ja wolę jednak kupić ten spokój
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości