IS mk1 zimą

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

IS mk1 zimą

Post autor: mikrus »

Jestem ciekaw jakie są wasze opinie na temat lexusa IS pierwszej generacji i eksploatacji auta zimą. Miałem już wcześniej tylnonapędowca, ale większego tzn e34 535i gdzie nie było ani kontroli trakcji, ani systemu snow. Jeździło się nią nawet przyjemnie, ale wiadomo waga robiła też swoje. Jakie są wasze odczucia w porównaniu z innymi autkami?

Temat może głupi, ale chciałbym poznać Wasze zdania.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: Travis »

Mieszkam pod samymi tatrami i powiem Ci szczerze że jazda IS200 ze szperą w takich warunkach to dla mnie totalny dyskomfort. Mam trudności z wyjazdem z mojego podwórka na drogę gdzie nachylenie jest naprawdę niewielkie. Nie jeden raz zakopałem się w śniegu. Najgorsze są koleiny lodowe. Jednego dnia potrafiło postawić moje auto bokiem nawet 3-4 razy :/ opony mam michelin alpine po 2 sezonach także całkiem dobre opony. System snow sprawdza się jak droga jest oblodzona i boisz się zapitalać. Auto jest wtedy zmulone i nie pozwala na szybką jazdę ;) Jeżeli jeździsz po drogach które są systematycznie odśnieżane i nie ma takiej opcji że będą zawalone śniegiem to jeździ się ok. Jak robię trasę Kraków-Zakopane to mniej więcej na terenach górzystych zaczynają być kłopoty ale jakoś dojechać się da.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: forest »

ja jak spada śnieg to obowiązkowo w bagażniku łopata do śniegu i wiaderko piasku.... a jak zima daje popalić to nie ma dnia żebym się nie zakopał :/
SC430 '2002
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: hydrant23 »

panowie dziwne rzeczy piszecie , ja się nigdy nie zakopałem lexem ...ja jeżdżę po całej polsce od poznania po zamość wawę rzeszów... w sumie jestem w szoku co do opon , może dlatego ...a może gs w zimie lepiej się sprawuje
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: Marchol »

Wydaje mi się że IS ma strasznie lekką dupę, ostatnio padało, temperatura 8 stopni i normalnie serpentynę przy wjeździe na A4, bez dodawania gazu pokonałem bokiem... W zimę nie ma takiej opcji żebym sobie tyłem stanął w garażu( mam wjazd lekko pod górkę). Ale to samo miałem w Mazdzie MX-5 więc żadna nowość :) z tym że mazda nie była taka nadsterowna.
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: tomekb »

daje rade jazda zima ale trzeba 2x wiecej myslec gdzie sie jedzie i parkuje niz przednionapedowka ale to urok tylnonapedowca
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: michalm320 »

IS to moje pierwsze RWD. Zimy się trochę bałem ale okazało się że niepotrzebnie. Ani razu nie zdarzyło się żebym się zakopał (opony Fulda CristalMontero 3). Jedyne co mi się przytrafiło to tylko to że na oblodzonej jezdni puściłem gaz w zakręcie i mnie postawiło bokiem przy 20km/h.
Do kolegi Marchol: nie wiem z jaką Ty prędkością jechałeś że pokonałeś serpentynę bokiem bez dodawania gazu... jeszcze nigdy IS mi nie zarzucił tyłem od tak sobie. Chyba że masz łyse opony...
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: Travis »

michalm320 pisze:IS to moje pierwsze RWD. Zimy się trochę bałem ale okazało się że niepotrzebnie. Ani razu nie zdarzyło się żebym się zakopał (opony Fulda CristalMontero 3). Jedyne co mi się przytrafiło to tylko to że na oblodzonej jezdni puściłem gaz w zakręcie i mnie postawiło bokiem przy 20km/h.
Do kolegi Marchol: nie wiem z jaką Ty prędkością jechałeś że pokonałeś serpentynę bokiem bez dodawania gazu... jeszcze nigdy IS mi nie zarzucił tyłem od tak sobie. Chyba że masz łyse opony...
oj stary :) w zimie drugi dzień po zakupie wracam z pracy ok 50km/h droga niby czarna i akurat w jednym miejscu gdzie lekko dodałem gaz był lód. Samochód wystrzelił bokiem na drugi pas jak z armaty. Skruszony z nogami jak z waty wróciłem do domu jadąc 30km/h :biggrin2: na zakopiance jeżeli ktoś zna lub jeździ jest odcinek z rabki-zdrój do rdzawki dwópasmówka, z zakrętami po 170 stopni. Raz wracając w deszczową porę, pod GÓRĘ! przy prędkości 80km/h zakręt około 50 stopni przy lekkim dodaniu gazu auto poleciało mi bokiem i dzięki bogu że włączyła się kontrola trakcji bo skończyłbym w fosie :/ przyznaje że opony już były dojechane ale tak na dobrą sprawę Is jest strasznie lekki z tyłu i podatny jest na zarzucanie dupą czy też latanie bokiem.
Idealny przykład z zimy, zanim kupiłem śmiałem się że gość jeździć nie umie ale później przekonałem się że to normalka
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: IS mk1 zimą

Post autor: legato97 »

O is sie nie wypowiem, z gsem na dobrych gumach nie ma problemu, ale ja nie o tym tylko o filmiku. Angole smigaja na letnich :P
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS mk1 zimą

Post autor: Marchol »

michalm320 pisze: Marchol: nie wiem z jaką Ty prędkością jechałeś że pokonałeś serpentynę bokiem bez dodawania gazu... jeszcze nigdy IS mi nie zarzucił tyłem od tak sobie. Chyba że masz łyse opony...
Uwierz mi, wolno, sam byłem w ostrym szoku jak mnie zarzuciło... a moja narzeczona dopiero :laugh1: myślę że nie było to spowodowane złym staniem ogumienia, bo opony mają 7 mm bieżnika, co twardością gumy która była spowodowana niską temperaturą oraz też ze wjazd jest źle wyprofilowany, ponieważ droga opadając i skręcając w lewo jest wyprofilowana niemal że jak stół co powoduje ściąganie w prawo...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości