opony zimowe czy całe felgi?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
strokus20
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 1 lut 2012, o 16:31
Model Lexusa: is 200 :)
Skąd:: Krynica-Zdrój
Kontakt:

opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: strokus20 »

Witam wszystkich mam pewien dylemat, bo nie wiem co kupić gdyz potrzebuje opony zimowe na przód. Z tyłu bedą założone zimówki 225 45 r17 bo takie posiadam. Na przód jeszcze nie mam zimówek, i tu moje pytanie czy kupić jakieś opony na oryginalną felge jak tak to w jakim rozmiarze i jakiej marki najlepsza nie bieżnikowana raczej nowa (lato jest 205 45 r17) czy może szukać i kupić felgi 16 cali gdyż opony są tańsze? Proszę o podpowiedzi.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: grucha2666 »

hmm jak masz z tyłu r17 to nie wyobrażam sobie zakładania r16 na przód. najlepiej w sumie w zimę jeździć na 205/55/16 (ja takie mam) ale jak już masz z tyłu r17 to z przodu też r17 nie wiem tylko czy 215 czy 225...
strokus20
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 1 lut 2012, o 16:31
Model Lexusa: is 200 :)
Skąd:: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: strokus20 »

W lecie na przodzie jest 205 45 17 to w zimie raczej też cos takiego bym zakładał. Bo 215 czy 225 to chyba nie ma sensu czy jest inaczej?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dS »

Fabrycznie na 17" siedzi 215/45 wszelkie kombinacje pokroju 205 czy 225 to to inwencja twórcza użytkowników.
Na zimę lepszy wyższy profil bo lepsza amortyzacja.
Lepiej mieć komplet kół zimowych, bo wiadomo felga trochę po dupie od soli dostaje.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dygus
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 20:22
Model Lexusa: is250
Skąd:: grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dygus »

Wiem z doświadczenia ze niski profil na zime to jest nieporozumienie!!! Ja jestem zmuszony przejezdzic zime na komplecie ktory dostalem z autem 235/40/18 i jeszcze nie ma sniegu a juz wiem ze miło nie bedzie... Mając pieniądze kupilbym balony w 16` wiem ze to potem boli przez zime jak szpeci auto ale po to kupuje sie zimowe opony aby bylo bezpiecznie... nie wiem w jakim rozmiarze wychodzily fabrycznie ale pewnie jak 90% aut 205/55/16 . Mialem podobny dylemat w starym samochodzie jezdzilem w mercedesie na 17` zmienilem na komplet alu w 15` 195/60/15 (chyba:) i bardzo fajnie przejezdzilem zime... Co do marki opony to poczytaj posty, znajdziesz cos dla siebie
Awatar użytkownika
kajwoj
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2012, o 17:31
Model Lexusa: Lexus is200 lift
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: kajwoj »

Ja wlasnie planuje zakup nowych zimowek do IS200 ktore kupilem w zeszlym tygodniu :) Zastanawiam sie nad yokohama W.DRIVE XL. Mozecie cos powiedziec jak sobie radza te gumy w zime? I ewentualnie jaki rozmiar wybrac, jezdze na fabrycznych felgach lexusa 16' i nie wiem czy lepiej dac 205/55 czy moze 225/50. Oba rozmiary teoretycznie powinny pasowac.
Dura lexus, sed lexus ;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dS »

205 powinno być na 16 i 215 na 17, inny rozmiar to widzimisię właściciela
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
kajwoj
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2012, o 17:31
Model Lexusa: Lexus is200 lift
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: kajwoj »

Tyle to sam wiem :) Zastanawiam sie po prostu jak to bedzie jezdzic w praktyce. Teoretycznie konfigurator pokazuje rozmiar 225/50/16 jako zamiennikowy, wiec tez powinno byc spoko, ewentualnie zalozylbym wieksze na tyl, a fabryczny rozmiar na przod.
Dura lexus, sed lexus ;)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: dS »

Różne rozmiary na to raczej utrudnianie sobie życia, tył wiadomo znika szybciej więc można sobie zamienić tył z przodem, gdy mam różne rozmiary to już nie bardzo. Zimą im wyższy profil tym lepszy, a przy 205 jest on nieco wyższy, poza tym opona w tym rozmiarze będzie również tańsza, dochodzi jeszcze lepsze prowadzenie na koleinach przy węższej oponie więc nie widzę powodów wsadzania 225.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
kajwoj
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2012, o 17:31
Model Lexusa: Lexus is200 lift
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: opony zimowe czy całe felgi?

Post autor: kajwoj »

No i masz racje pewnie, wymiar wizualny szerokich opon z tylu faktycznie nie rekompensuje tego co wymieniles. A moge wiedziec jeszcze na jakich zimowkach jezdzisz i jak sie sprawuja?
Dura lexus, sed lexus ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości