[gs300]check się zapala podczas jazdy.

ODPOWIEDZ
mycha570
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 6 paź 2011, o 11:20
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

[gs300]check się zapala podczas jazdy.

Post autor: mycha570 »

Witam , mam problem tego typu, podczas jazdy potrafie zrobić 20 - 50 km i dopiero potrafi się zapalić check, naogół przy mocnym wciśnięciu gazu, wyprzedzaniu.
Dodam ze mam emulatory sondy lambda gdzyż są wycięte katalizatory, wcześniej tego problemu nie było. Czy moze to być awaria sondy??
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: carsik »

a może byś przeczytał z jakiego powodu zapala się check. Czy może to jest quiz?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
mycha570
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 6 paź 2011, o 11:20
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: mycha570 »

po podłączeniu pod kompa mechanik sugeruje sonde ale nie jest pewien, bo uzywajac delikatnie gazu wogóle się nie zapali check.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: Marchol »

Niech poda Ci kod błędu a nie co on tam sobie sugeruje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: dommell »

bez kodów błędów to nic nie poradzimy.

a co do wyświetlania się po jakimś czasie to normalka. Bo błąd się utrwala na desce, czyli świeci na stałe, dopiero po iluś tam tysiącach wystąpienia. Pisałem chyba dokładną liczbę gdzieś w jakimś poście. Po prostu może występuje dopiero u Ciebie na wyższych obrotach, a może szybciej jadąc i z wyższymi obrotami szybciej błąd występuje i szybciej się pojawia na desce.
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: biris77 »

Panowie mam to samo pojechałem do mechanika bo pojawił się check okazuje się ze pokazuje brak podgrzewania sondy. Co zrobic w takim przypadku pewnie wymienic sondę tylko nie powiedzieli którą ? a jest ich 3 dobrze mówie jedne z krótkim inne z długim kabelkiem. Czy na komputerze pojawi sie która jest do wymiany ? Laik jestem wiec mnie nie besztajcie jak cos nie tak napisałem :) pozdrawiam i z góry dzięki za porade. A moze jest jakaś prosta odpowiedz czy to ta przed czy za katalizatorem. Chce kupić jakąś uniwersalną albo używke bo nie mam kasy na ori
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: Marchol »

Też tak miałem, u mnie akurat ta za katem, czyli ostatnia, wymiana pomogła, kupiłem używkę. Kod błędu określa dokładnie o którą sondę chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: dommell »

w kodzie błędu masz dokładnie o którą chodzi sondę:
- bank 1 sensor 1 - pierwsze 3 cylindry
- bank 2 sensor 1 - drugie 3 cylindry
- bank 1 sensor 2 - ta pod samochodem

Co do używanych to na dwoje babka wróżyła, ja przykładowo kupiłem również walniętą.

Oryginalne DENSO już są w takiej cenie, że można się zastanowić. Wymieniałem już wszystkie w swoim samochodzie.
I przykładowo te w silniku kupowałem po 250zł. Oryginalne konkretnie te same. Ta pod samochodem juz jest nie do kupienia, już takiej nie produkują. Posiłkowałem sie uniwersalną za 156zł. Też Denso, gdzie przełożenie do niej wtyczki od starej sondy było banalnie proste. A cena 156zł gdzie na allegro czasem używane są po tyle (100-150zł) to już chyba nie muszę mówić co lepiej wybrać.
W sklepie, kóry mi sprzedał uniwersalna za 156zł pozostałe sondy (te z silnika) miał za 220zł. Więc też warto się zastanowić.

Sklep jest w Warszawie i ich ceny co do sond mnie poprostu zaskoczyły:
http://www.tanioidobrze.pl/index.php
Mają też sprzedaż na allegro.
http://allegro.pl/sklep/1566973_rs-auto-czesci

Teraz tak:

- bank 1 sensor 1 - DENSO DOX-0236 lub LEXUS (TOYOTA) 89465-53030
- bank 2 sensor 1 - DENSO DOX-0205 lub LEXUS (TOYOTA) 89465-53040
- bank 1 sensor 2 - DENSO DOX-0510 lub LEXUS (TOYOTA) 89465-53050 - tylko takiej się już nie znajdzie - ja użyłem DOX-0109 - uniwersalna o odpowiedniej długości przewodów 700mm (w sumie to pasuje ona jako zamiennik za każdą sondę w is200 bowiem każda sonda jest taka sama - różnią się tylko długością przewodów)

Mam nadzieję, że nic nnie pomyliłem :)
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: check się zapala podczas jazdy.

Post autor: biris77 »

dzieki za info juz sprawdziłem padła sonda 1 ta przy silniku widać ja z lewej strony, teraz mam pytanie czy to ta którą opisałeś bank 1 sensor 1 - DENSO DOX-0236 lub LEXUS (TOYOTA) 89465-53030 bo chce zamowic takowa ale wole sie upewnic, jakies namiary na cos taniego bede wdzieczny pozdrawiam i dzieki za info
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość