Automat wymiana oleju

arek34
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 10:20
Model Lexusa: is 250 AUTO
Skąd:: U.K
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Automat wymiana oleju

Post autor: arek34 »

Witam co ile wymienia sie olej w automatycznej skrzyni biegów is 250 i jakie są koszty ,z góry dziękuję
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: maniek_ls400 »

arek34 pisze:Witam co ile wymienia sie olej w automatycznej skrzyni biegów is 250 i jakie są koszty ,z góry dziękuję
Kiedyś wymieniałem co dwie wymiany oleju w silniku (LS400), teraz co trzy, bo po 30kkm olej jeszcze jest super czysty i nie smierdzi spalenizną. Swoją drogą w instrukcji serwisowej do IS250 powinieneś mieć tą informację ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
arek34
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 10:20
Model Lexusa: is 250 AUTO
Skąd:: U.K
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: arek34 »

Wczoraj byłem w serwisie toyoty i okazało się że w tej skrzyni nie wymienia się oleju jest to multitronik z łopatkami .
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: barteg10gg »

Bzdura kompletna..jaki multitronic?po pierwsze mulitronic to nazwa bezstopniowych skrzyń biegów montowanych w Audi,po drugie Ty nie masz skrzyni biegów bezstopniowej bo takie w IS nie występują,po trzecie wymieniaj olej i to najlepiej nie w ASO bo widzisz co mówią tylko serwisach automatycznych skrzyń biegów.Pzdr
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: tomekb »

Co 60000km
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: angrzeda »

Chyba w ASO mieli rację - w tym modelu nie przewiduje się wymiany oleju w skrzyni, a jedynie kontrolę stanu i ewentualne uzupełnienie... Ja mam podobne zdanie jak koledzy piszący wyżej i też bym wymienił (po 60k km).

Zamieszczam screen z Vivid WorkshopData odnośnie obsługi skrzyni w tym aucie.
Obrazek
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: JanB »

Koledzy, jeżdżę automatami od chyba 20 lat i z doświadczenia wiem, że olej w automacie trzeba zmieniać. Jest pytanie: po jakim przebiegu? Wszystko zależy od stylu jazdy. Jeśli ktoś często naciska kick-down wykorzystując pełne możliwości silnika i skrzyni, to musi liczyć się z wyższą temperaturą pracy płynu w automacie, a tym samy z szybszym jego zużyciem. Wtedy zmieniałbym płyn nawet co 30-40 tys km. Przy jeździe tzw. emeryckiej albo eko jak zmienisz płyn co 100 tys km, to nic się nie stanie. Co jest ważne, to czy dokonujemy zmiany płynu w automacie dynamicznie czy statycznie. Zmiana dynamiczna to zmiana prawie 100% płynu, a statyczna to niestety zmiana max 30-40% płynu w skrzyni. Generalnie zachowujemy zasadę zmiany płynu na oryginalny i najlepiej z oryginalnym filtrem. No i myślę, że najlepiej zmieniać płyn w skrzyni w zakładzie zajmującym się automatami, nie w ASO. ASO i tak zleca naprawy automatów specjalistycznym warsztatom. Ale... ja też kiedyś z takim warsztatem miałem nieprzyjemną przeprawę, więc przy oddaniu samochodu na wymianę płynu w automacie, lepiej mieć ograniczone zaufanie, no i lepiej przy tej wymianie być. Nie chcę się wymądrzać, ale czasem można żałować po nieprofesjonalnie wykonanej wymianie.
pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: JanB »

Byłem wczoraj w ASO w Poznaniu. Szok przeżyłem, usłyszawszy cenę filtra do automatu - 514 zł :szok: Nie wiem czy serwisant (skądinąd sympatyczny p. Jarek) się nie pomylił. Płyn do skrzyni mial cenę ok. 46 zł/litr i podobno wchodzi do mojej skrzyni 3 l. Na razie nie zamówiłem. Czy naprawdę te filtry są takie drogie?? Nie ma zamienników?
Pozdr. JanB
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, o 21:10 przez JanB, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
JanB
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: carsik »

niestety, nie znalazłem nigdzie zamienników, no jeśli chce się jeździć lexusem ... :dance3:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: krzywydg »

zamieniki są ale bez rewelacji.... jak to mówia hu*owe ;] lepiej kupić oryginalny filtr i dextron III.... :] chyba, że jesteś prze fanem Toyoty :P
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości