przecięta opona z boku:/

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

przecięta opona z boku:/

Post autor: lubelak88 »

chłopaki mam mały problem pech chciał dziś wymieniłem opony na zimowe i kur...na przecieła się nie wiem jakim cudem jedna na boku , ogólnie to da się takie rzeczy łatać na boku?? czy to raczej grozi rozerwaniem opony, wybuchem?? nie wiem czy mam szukac pojedynczej opony czy kleić tą ...:/
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: ledziu »

Przycięć nie łata się a tym bardziej na boku.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: hydrant23 »

jeśli jest dziura to już dupa zbita..., jeśli tylko guma odchodzi i nie ma bąbla to na tył raczej można wrzucić ,zależy jak mocno zniszczona
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: lubelak88 »

żadnego babla nie ma guma odchodzi tak jak mówisz, ogólnie to właśnie tylna opona z dużą ilością bieżnika i to mnie boli, ale dziwi mnie to bo ja nigdzie nie najechalem żeby ja przeciąć, a tu pierwszy dzień i kupa.... To jest bezpieczne jeździć na kolejnej opinie na boku?? Nie rezerwie jej??
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, o 15:31 przez lubelak88, łącznie zmieniany 2 razy.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: ledziu »

Mi tylko guma odeszła z boku i miałem filmowy strzał czyli zakręt przednie koło dociążone i wybuch. Dobrze że to nie była trasa i duża prędkość.
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: lubelak88 »

pojade do znajomego wulkanizatora to mi powie szczerze czy warto...najgorsze jest to ,że śnieg za oknem a jedna opona to letnia 17" :/
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: angrzeda »

Życie Ci niemiłe??? Takich uszkodzeń bocznych się nie naprawia! ...no chyba że to 0,5 cm :beka: A na poważnie - odpuść sobie, ale pewnie to samo powiedział Ci wulkanizator...
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: lubelak88 »

no to przecięcie nie jest duze max to 1cm ale wulkanizator powiedział ze zobaczy jak to wyglada dokładnie od środka bo dziś za duzo roboty, pytałem się jak to oni to jakoś zgrzewają bocznie...nie wiem...co zrobić czy już siadać na neta i sobie zamówić na spokojnie opone...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: dS »

Wszystko zależy od uszkodzenia, i zdolności wulkanizatora. Mi kiedyś jakiś ciul pociął nożem 2 nówki opony. szerokość ok 3cm równolegle do jezdni czyli w poprzek zbrojenia. Byłem u 3 wulkanizatorów i każdy mówił że takich uszkodzeń się nie naprawia, później ojciec wspomniał o takim dziadku , fachowcu starej daty co mu kiedyś opony łatał do przyczepki, a ta nie miała łatwo. Pojechałem do niego i powiedział że nie ma problemu. Łatanie kosztowało mnie chyba 40zł, na oponach przejeździłem 2 sezony , później sprzedałem autko.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: przecięta opona z boku:/

Post autor: angrzeda »

Na Alledrogo często można trafić pojedyncze nowe opony w bardzo atrakcyjnych cenach (jeśli para od razu cena idzie w górę). Popatrz - może akurat trafisz taką jakie masz u siebie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości