[IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: czaplon »

Cześć,
Jako że właśnie jestem po udanej aktualizacji map na wersję 2011 (oczywiście z Polską), chciałem się podzielić wiedzą z Wami - jako że nigdzie na necie nie ma krok po kroku jak wgrać mapy 2011 do IS200, poza tym mój sposób różni się dosyć od przedstawianych w necie.

1) Dla ciekawych oto link, który zawiera info jaka nawigacja jest u Was w aucie + jakie są nanowsze dostępne płyty do Waszej nawi. -> http://www.toyotanavi.hu/eugen_.html

2) Wg. powyższego linka Toyota oficjalnie dla mojej nawi przeznaczyła płytę 86271-70V993 (gen.1), ale ja akurat bazowałem na płycie do TNS300 (86271-70W043) - strzałkowa nawigacja Toyoty.

3)Ważne jest aby nawigacja w waszym aucie przed aktualizacją chodziła na oryginalnej płycie (aby soft nie był zaktualizowany na jakieś netowe przeróbki), ewentualnie służę płytą, która chodziła u mnie zanim zaktualizowałem do v.2011 (ewnetualnie linki na PW). Aby skasować stary soft z pamięci nawigacji należy odłączyć akumulator na jakieś 15min.

4)Zassałem płytę oznaczoną 86271-70W043 z neta (dla zainteresowanych linki na PW, żeby nie robić problemów) - czyli oryginalnie przeznaczoną do TNS 300, czyli nie do końca mojej nawi.
Co istotne na płycie nie ma ani śladu pliku LOADING.KWI (który wg niektórych jest podstawą do odpalenia płyty). Ja oczywiście nic nie przerabiałem na płycie.

5) Wypaliłem płytę na TDK DVD+R DL, Book Type:DVD-ROM, nagrywarka LG (co obala mit o LG, który nigdy nie nagra płyty pod nawi), prędkość 2,4x. Z moich doświadczeń istotna jest płyta, bo np. na Verbatimie po około 15min użytkowania nawi, przestawała czytać DVD - na TDK wszystko gra pięknie.

6) Wsadziłem płytę do napędu, która od razu zaskoczyła i wgrała nowe mapy (nie było aktualizacji softu - co myślę że właśnie jest bardzo istotne).

I to by było na tyle. Wszystkim zainteresowanym służę pomocą. Pozdrawiam.

Dodatkowo mam namiary na komplet płyt na całą Europę (w sumie są 3 płyty z 2011 na Europę).
Awatar użytkownika
stecik
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 sty 2011, o 14:11
Model Lexusa: IS 250
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: stecik »

hej.

Ja w swoim lexusie posiadam E 12. Czy wiesz jaka jest duzą róznica miedzy E 13 - chodzi mi o Polske ?

pozdrawiam
--stecik
Awatar użytkownika
biris77
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 14 gru 2010, o 22:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Lubin - Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: biris77 »

wszystko pieknie a jak mam u siebie naped CD , lex jest z 2000r i oryginalna plyta tez Cd ma ktos moze jakis pomysl na aktualizacje bo nic nie moge znalezc . Bede wdzieczny za jakas pomoc pozdrawiam
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: czaplon »

stecik pisze:hej.

Ja w swoim lexusie posiadam E 12. Czy wiesz jaka jest duzą róznica miedzy E 13 - chodzi mi o Polske ?

pozdrawiam
--stecik
niestety nie mam nigdzie specyfikacji co się zmieniło. Jak narazie zbyt krótko użytkuje te mapy aby zauważyć duże różnice - na starych mapach tam gdzie jeździłem było całkiem w porządku pokrycie.
biris77 pisze:wszystko pieknie a jak mam u siebie naped CD , lex jest z 2000r i oryginalna plyta tez Cd ma ktos moze jakis pomysl na aktualizacje bo nic nie moge znalezc . Bede wdzieczny za jakas pomoc pozdrawiam
no z CD jest spory problem, jak do tej pory chyba nikt nie zwalczył tematu na tyle żeby przygotować jakąś płytke konkretną...
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2011, o 10:48 przez Rici, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie piszemy postów jeden pod drugim tylko edytujemy stary
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: slovly »

chłopaki podstawowe pytanie, gdzie się wkłada płytkę DVD? w bagażniku jest jakaś skrzynka ale nie widzę miejsca na włozenie DVD chyba ze muszę to odkrecić od mocowania?
The sky is the limit
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: czaplon »

slovly pisze:chłopaki podstawowe pytanie, gdzie się wkłada płytkę DVD? w bagażniku jest jakaś skrzynka ale nie widzę miejsca na włozenie DVD chyba ze muszę to odkrecić od mocowania?
czytnik DVD to taka czarna skrzynka w bagażniku pod wykładziną. Aby dostać się do płyty musisz odkręcić zaślepkę metalową z boku (2 śruby).
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: Bania »

Witam.
Czy coś się ruszyło w sprawie aktualizacji map na czytniku CD?
Ewentualnie czy możliwa jest sama zmiana czytnika przy zachowaniu starej navi (oryginalnie współpracującej z CD)?
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: czaplon »

Bania pisze:Witam.
Czy coś się ruszyło w sprawie aktualizacji map na czytniku CD?
Ewentualnie czy możliwa jest sama zmiana czytnika przy zachowaniu starej navi (oryginalnie współpracującej z CD)?
Nic się nie ruszyło i niestety nic się nie ruszy. Format CD nie jest już wspierany jako nawigacja w lexie. Nigdy też nie wyszły mapy Polski na CD, więc wątpię żeby coś się w tym kierunku zmieniło. Co do zmiany samego czytnika - tu na 100% nie jestem pewny, ale z tego co wyczytałem na zachodnich forach taka opcja nie wchodzi w grę. Na Twoim miejscu myślałbym o jakimś zaadaptowaniu seryjnego wyświetlacza pod inna jednostkę sterującą. Poczytaj tu na forum, jak sobie z tym poradzili inni.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: forest »

ściągnąłem płyte która jest w 19 spakowanych part'ach... jak to teraz nagrać na pytke :D rozpakować? ...i co dalej?
SC430 '2002
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS200] Nawigacja GEN.1 mapy Polski 2011 - Know-how

Post autor: klexus »

istotną rzeczą jest nagrywarka, ponoć najlepsze są Liteon-y, wiem bo bawiłem sie mapami w Avesnis
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości