Lexus LS 430

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
OZZI
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2010, o 10:48
Model Lexusa: LS?
Kontakt:

Lexus LS 430

Post autor: OZZI »

Witam,

Próbowałem znaleść jakieś info na temat LS 430 2005-2006r ale niestety nic nie znalazłem albo może żle szukałem.
Przymierzam się do zakupu takiego samochodu w USA, potrzebuje info i opini na temat tego auta.
Chcę się dowiedzić o jego wadach i zaletach, wszystkiego co może przydać się w codziennej eksploatacji.

Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: janasek »

Z teg co wiem to na forum tutaj jeszcze niema LS-a z tych lat (może sie mylę to mnie ktoś poprawi). Z dużo Ci nie powiem na temat tego modelu ale co do ksploatacji z tego co wiem co prawda to nie jest to auto jak Lexy sprzed 10 lat, ale z tym motorem można zrobić bez poważnych wydatków 300 tyś km i więcej, jeżeli jest odpowiednie serwisowane. Auto o dyskretnym wyglądzie jak na luksusową klasę i magia marki jeszcze do końca nie jest znana w PL więc dla mnie to są plusy. Części do tego Lexa w ASO są drogie, zamieników trochę jest,pasują od innych modeli (np. filtry, części zawieszenia-można też je regenerować, są frmy ktore to robią) ale jest to dosyć nowy model, wieć zamieników na rynku pewnie będzie przybywało. Części zamienne niektory targają z USA/Japoni tam jes tego full. Są na forum osoby, które moga pomóc jeśli chodzi o części z USA. Zamiennika przedniej szyby chyba nie ma (ja o takim nie słyszałem) a w serwisie nie wiem czy 3 tyś starczy.

Może ktoś inny się konkretniej wypowie na temat tego mdoelu. Auto bez wątpienia piękne i warte zaintersowania.

Pozdro i życzę udanych zakupów :)
Luxusem jadę... :)
OZZI
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2010, o 10:48
Model Lexusa: LS?
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: OZZI »

troche szkoda że tak mało jest tych aut w PL, bo w sumie jak na takie auto to kosztuje w miare normalną kase.
Wiem że nie wszystkie auta z USA posiadają pneumatykę która w naprawie jest bardzo droga i to dla mnie jest duży plus, bo większość wersji europejski posiada takową.
Czy jest jakiś newralgiczny i słaby punkt tego auta?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: janasek »

Niestety pneuamtyka ma to do siebie że oprócz lepszego komfortu jazdy i tłumienia nierowności jest układem dużo bardziej skomplikowanym od normalnych amortyzatorów i wiąże się w przypadku awari z dużo większymi kosztami naprawy. Nie wszystkie załady się pneumatyką zajmują. Jeżeli chcesz graniczyć koszty eksploatacji to tak jak piszesz odpuśc sobie pneumatykę,

Masz rację, ceny są rozsądne jak za ten tocznik, a uważam, że niczym nie ustępują niemieckiej konkurencji, a nawet ją w wielu punktach pokonują.

A dlaczego chcesz targać z USA? Myslisz że będzie taniej?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
OZZI
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2010, o 10:48
Model Lexusa: LS?
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: OZZI »

Mam możliwość ściągnięcia auta na mienie także koszty poza transportem i ubezpieczeniem zerowe.
Można szukać u dealera z pełną i pewną historią a nie na aukcjach ( powodzie, wypadki itp.).Auto kosztuje wtedy naprawdę bardzo normalną kasę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: janasek »

Masz rację. Jak masz taką możliwość to przywoź od razu. Będziesz miał 100% pewności co masz. A wtedy masz na prawdę dobrą maszynę. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: tomekb »

Mój kolega miał takiego LS USA ,co jeździ różnymi bollidami od evo impreza przez nowy skyline czy porsze turbo i powiedział ze jakaby mial potrzbe spowrotem kupic limuzyne to mocno by myslal jeszce raz o LSie naprawde swientny samochó własnie kupil go w 2007 roku i sprzedał w 2009 i mowi ze wolal by to do A8 czy BMW 7 którymi w tym czasie tez mial okazje zrobic sporo kilometrow
malykrata
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:15
Model Lexusa: SC 400
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: malykrata »

Za Tomkiem, tez szukam takiego po nowym roku napewno znajde :dance3:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: tomekb »

no ja to nie kupuje ja tam bede iska dopieszczal a pozniej moze is250 AWD
OZZI
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2010, o 10:48
Model Lexusa: LS?
Kontakt:

Re: Lexus LS 430

Post autor: OZZI »

Potwierdza mi sie to co usłyszałem że wiele osób wraca do lexusa ( brak problemów i naprawde wysoki komfort).
Jak dla mnie jest jedna mała "wada" że nie ma wersji 4x4. Wtedy byłaby mocna konkruencja dla A8 i mercedesa 4matica.

Pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość